Krzesła konferencyjne z pulpitem – sposób na usprawnienie szkoleń i spotkań

Krzesła konferencyjne z pulpitem - sposób na usprawnienie szkoleń i spotkań

Konferencje i szkolenia to codzienność w wielu firmach. Pracowników deleguje się na tego rodzaju spotkania, aby doskonalili swoje kompetencje i poszerzali wiedzę, a to jest niezwykle ważne, by moc dobrze wykonywać swoją pracę i być coraz bardziej skutecznym i efektywnym. Żeby sprawnie zorganizować i przeprowadzić szkolenie, organizatorzy muszą zadbać nie tylko o wysoki poziom merytoryczny i ciekawą formę prezentacji, ale także o szereg innych spraw, dzięki którym uczestnicy będą mogli w komfortowych warunkach przyswajać wiedzę. Udogodnieniem są z pewnością krzesła konferencyjne z pulpitem.

Odpowiednie meble konferencyjne

Meble konferencyjne nie bez powodu stanowią zupełnie odrębną gałąź produkcji meblowej. Ich konstrukcja i forma, ale też dobór materiałów są podyktowane specyficznymi potrzebami i charakterystyką spotkań, jakimi są szkolenia czy konferencje. A to, jak one przebiegają, wie chyba każdy. Prelegent bądź grupa prelegentów prezentują zgromadzonym uczestnikom przygotowane wcześniej materiały i informacje oraz zapraszają do wspólnych ćwiczeń bądź dyskusji. Przez większość czasu zaproszeni goście siedzą na krzesłach, przy stole lub przy osobnych stanowiskach i słuchają wykładu oraz sporządzają notatki. Aby móc skupić się na przekazywanych informacjach i wynieść dla siebie jak najwięcej korzyści z takiego spotkania, muszą mieć naprawdę komfortowe warunki, a nie jest możliwe stworzenie takowych bez odpowiednio dobranych mebli.

Zobacz również: 
Czym się kierować przy wyborze krzeseł konferencyjnych?

krzesla ORTE z pulpitem

krzesla ORTE z pulpitem

Krzesła konferencyjne z pulpitem – odpowiedź na zapotrzebowanie firm

Nie każda firma dysponuje pomieszczeniem na tyle dużym, by wstawić tam obszerny stół konferencyjny i wygodne, szerokie fotele. W takiej sytuacji świetnym rozwiązaniem, gdy zajdzie potrzeba zorganizowania większego spotkania, mogą być krzesła konferencyjne z wygodnymi podłokietnikami i składanymi pulpitami do pisania. Te ostatnie powinny być na tyle duże, by można było na nich swobodnie pracować na komputerze. Wiele osób nie wyobraża już sobie efektywnej pracy bez laptopa, szczególnie że podczas niektórych szkoleń praca przy komputerze jest nieodłączną częścią szkolenia (np. gdy w programie szkolenia jest nauka obsługi jakiegoś oprogramowania).

Krzesla ZIP ZP 220 z pulpitem

Krzesla ZIP ZP 220 z pulpitem

Duży wybór takich krzeseł można znaleźć na naszej stronie. Na wyróżnienie zasługuje m.in. model EPOCC. Forma, inspirowana wzorami popularnymi w latach 50., w połączeniu ze współczesnymi wzorami, nowoczesnymi elementami funkcjonalnymi i kolorowymi stelażami daje naprawdę świetny efekt. Tapicerowane siedziska i oparcia zapewniają wygodę nawet podczas wielogodzinnych szkoleń.

krzeslo-EPOCC-z-pulpitem

krzeslo-EPOCC-z-pulpitem

Innym modele wartym uwagi jest krzesło HENS. Nie bez przyczyny jego forma budzi skojarzenia z tradycyjnymi krzesłami szkolnymi, bo to one – ich prostota i funkcjonalność stanowiły główną inspirację dla projektanta. Dostępne jest ono w wielu wariantach, a nas najbardziej interesuje jego wersja przeznaczona na konferencje. Posiada ona oparcie z naturalnego drewna z okleiną dębową i wygodne, tapicerowane siedzisko oraz podłokietniki i składany pulpit. Całość osadzona jest na solidnej, stalowej ramie, dzięki czemu krzesło jest wytrzymałe.

Krzesla HENS z pulpitem

Krzesla HENS z pulpitem

Krzesło konferencyjne KYOS to bez wątpienia najbardziej nowoczesna z przywołanych tu propozycji. Ono również dostępne jest w kilku wersjach: podłokietnikami lub bez, na metalowym stelażu z płozą lub czterema nogami. Te o konstrukcji 4-nożnej można łączyć w rzędy, ale nas najbardziej interesują te, które mają składane podłokietniki. Posiadają wygodne siedziska, a oparcia – w zależności od wybranej wersji – mogą być wykonane z plastiku z ażurowym wzorem albo z elastycznej, dopasowującej się do ciała siateczki. Krzesła te są wygodne i bardzo praktyczne – łatwo się je transportuje i są lekkie. Dają naprawdę dużo możliwości i wyróżniają się solidnością oraz estetycznym wyglądem.

Krzesło KYOS 220 3N z pulpitem

Krzesło KYOS 220 3N z pulpitem

Organizacja szkolenia – o co należy jeszcze zadbać?

Właściwe meble to podstawa przy organizacji szkoleń, dlatego tez poświeciliśmy im najwięcej miejsca, ale istotnych jest także kilka innych czynników.

Organizatorzy muszą pamiętać o przerwach. Podczas długich konferencji powinno ich być kilka – krótsze kawowe i jedna dłuższa, na pożywny posiłek. Nawet jeśli prelegenci są prawdziwymi wirtuozami retoryki i przygotowali oszałamiające prezentacje, to uwaga i koncentracja uczestników może być utrzymana na optymalnym poziomie tylko przez określony czas. Czas przerwy to czas na regenerację. Po takiej pauzie informacje są przyswajane i utrwalane o wiele skuteczniej.

Gdy uczestnicy wychodzą z pomieszczenia, w którym odbywa się wykład, powinno się je dokładnie przewietrzyć. Świeże powietrze jest niezbędne dla komfortu i dobrego samopoczucia, szczególnie w trakcie letnich miesięcy, gdy temperatury za oknem są wysokie a klimatyzacji albo nie ma, albo nie funkcjonuje tak, jak trzeba.

Oczywiście ważne jest także, to, aby przestrzeń przeznaczona na organizację spotkań, o jakich tu mowa, była odpowiednio duża i dostosowana do liczby uczestników. Duchota i ciasnota nie wpływają dobrze na efektywną pracę i swobodną wymianę myśli oraz naukę.

krzeslo Com z pulpitem

krzeslo Com z pulpitem

krzeslo Ariz-570v z pulpitem

krzeslo Ariz-570v z pulpitem

krzeslo TINI z pulpitem

krzeslo TINI z pulpitem

SHELL SH 220 z pulpitem

SHELL SH 220 z pulpitem

 

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.