Czym się kierować przy wyborze krzeseł konferencyjnych?

10 stycznia, 2020

W praktycznie każdej sali konferencyjnej znajdują się krzesła oraz stoły. W zależności od wielkości i przeznaczenia miejsca tego typu, ich liczba jest różna. W salach konferencyjnych odbywają się spotkania, które niejednokrotnie trwają kilka godzin, dlatego komfortowe i ergonomiczne krzesła są niezwykle istotnym elementem wyposażenia. Na co zwrócić szczególną uwagę przy ich zakupie? Jakie cechy warto wziąć pod uwagę? Czy krzesła konferencyjne powinny współgrać z aranżacją pomieszczenia?

Krzesła konferencyjne – podstawowe informacje

Siedzący tryb życia negatywnie wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale również samopoczucie, dlatego wybór odpowiednich krzeseł jest niezwykle ważny. Twarde, plastikowe modele kuszą niską ceną, jednak ich komfort użytkowania jest na bardzo niskim poziomie.

 • W przypadku niewielkich sal, które są użytkowane przez kilka osób, dobrym pomysłem jest wybór foteli konferencyjnych, które charakteryzują się m.in. odpowiednio wyprofilowanym oparciem. Ponadto fotele są wyposażone w wygodne podłokietniki. Niestety sale konferencyjne nie zawsze są na tyle duże, aby pomieścić wystarczającą liczbę foteli, jednak z pewnością warto wziąć je pod uwagę podczas planowania aranżacji.
  TIME H32 Obr F05 ALP

  TIME – fotele konferencyjne

 • Szukając krzeseł, należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Bez względu na to czy będzie to tkanina, czy skóra, niezwykle istotna jest odporność – nie tylko na ścieranie, ale również uszkodzenia mechaniczne. Wysoka jakość gwarantuje długą żywotność, nawet podczas intensywnego używania krzeseł konferencyjnych.
  tapicerki wysokiej jakosci

  tapicerki wysokiej jakosci

 • W przypadku dużych sal, świetnym pomysłem mogą okazać się krzesła, które oferują możliwość sztaplowania a także praktyczną funkcję łączenia ich w rzędy. Ustawienie tego typu zapewnia maksymalne wykorzystanie przestrzeni.
  sztaplowanie krzesel i laczenie w rzedy

  sztaplowanie krzesel i laczenie w rzedy

 • Wysoka jakość wykonania wiąże się nie tylko z obiciem, ale również całą konstrukcją. Przyjmowani goście lub uczestnicy konferencji niejednokrotnie cechują się różną masą ciała, dlatego krzesła konferencyjne powinny charakteryzować się solidną i stabilną konstrukcją, zapewniającą komfortowe i bezpieczne użytkowanie.
  solidne-wykonanie-krzesel

  solidne wykonanie krzesel

 • Dużą popularnością cieszą się także krzesła z pulpitem do pisania, który jest niezwykle przydatny podczas tworzenia notatek. Modele tego typu nadają się zarówno do dużych, jak i niewielkich sal konferencyjnych i wykładowych.
  krzesla z pulpitem do pisania

  krzesla z pulpitem do pisania

Wybór odpowiedniego krzesła w dużej mierze zależy od przeznaczenia i wielkości sali, jednak zasada wyboru jest niezmienna. Im wyższa jakość wykonania i lepsze materiały, tym krzesła zachowają swój pierwotny wygląd i funkcjonalność przez dłuższy czas.

Krzesła konferencyjne – nowoczesny design

Sale konferencyjne zazwyczaj charakteryzują się minimalistycznym stylem i stonowanym wzornictwem, dlatego warto utrzymać spójność całej aranżacji. Najbardziej popularnym kolorem jest szary i jego różne odcienie. Często spotyka się również czarne krzesła konferencyjne, brązowe, beżowe, zielone, żółte, pomarańczowe, niebieskie, a nawet w czarno-białą kratkę. W kwestii wzornictwa najbardziej popularne są minimalistyczne modele, zapewniające wysoki komfort użytkowania, nawet podczas wielogodzinnych spotkań lub wykładów.

violle_konferencja_profim

Violle – fotele konferencyjne

Chcąc ożywić pomieszczenie i dodać mu pozytywnej energii, warto postawić na ciepłe kolory, takie jak czerwony lub żółty. Krzesła konferencyjne powinny pasować też do innych mebli biurowych, w tym stołów lub ław, nie tylko pod względem wysokości, ale również designu. Cała aranżacja pomieszczenia powinna wyróżniać się harmonijnym stylem, który zapewnia komfortowe warunki pracy.

krzesla-TINI

krzesla-TINI

 

Przeczytaj też:  Jak wybrać odpowiednie meble biurowe?

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 6

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.