Krzesła konferencyjne w pigułce

Wybór krzeseł konferencyjnych jest naprawdę spory. Na rynku dostępne są modele o różnych właściwościach i cechach odpowiednich dla różnego rodzaju użytkowników i dopasowanych do specyfiki spotkań o różnym charakterze. Jak znaleźć te najlepsze? Chętnie podpowiemy.

Cechy dobrych krzeseł konferencyjnych

Nowoczesne krzesła konferencyjne są projektowane przede wszystkim z myślą o komforcie użytkowników. Zasady ergonomii są w tym przypadku bardzo istotne, bo uczestnicy konferencji i szkoleń nierzadko spędzają kilka godzin w pozycji siedzącej. Wygodne siedzenie ma zatem fundamentalne znaczenie. Fotele i krzesła konferencyjne muszą być wykonane z materiałów wysokiej jakości, bo są zazwyczaj bardzo intensywnie użytkowane, a muszą przecież służyć przez co najmniej kilka lat. Jednocześnie nie można zapomnieć o ciekawej stylistyce i estetycznym wyglądzie. Organizatorzy szkoleń muszą budować pozycję profesjonalistów, a na nią składa się wiele czynników, między innymi to, czy przygotowane dla uczestników szkoleń pomieszczenie i umeblowanie spełnia współczesne standardy.

Krzesla-FENDO

Krzesla-FENDO

Zobacz też: Krzesła konferencyjne z pulpitem – sposób na usprawnienie szkoleń i spotkań

Krzesła konferencyjne – przegląd dostępnych modeli

Krzesła konferencyjne – w zależności od wybranego modelu – mogą różnić się między sobą. I tak być powinno, bo też różne są potrzeby i wymagania różnych organizatorów. W hotelach i centrach konferencyjnych, gdzie takich spotkań odbywa się dużo i są one przeprowadzane na dużych salach, najlepiej sprawdzają się modele stacjonarne. Ważne, aby miały wygodne oparcia i siedzenia. W miarę możliwości powinno się także zadbać o to, aby były wyposażone w praktyczne i przydatne użytkownikom dodatkowe akcesoria, takie jak np. podłokietniki czy pulpity. Muszą oni przecież mieć miejsce, na którym będą mogli wygodnie rozłożyć swój komputer lub choćby notatnik. Jest to ważne szczególnie wtedy, gdy nie przewidziano osobnych stołów dla uczestników szkoleń. Jeśli chodzi o podstawę, to mogą ją stanowić cztery stabilne nóżki, podnóżki lub płozy. Warto też zwrócić uwagę, czy dane modele oferują możliwość sztaplowania, czyli nakładania jednego krzesła na drugie. Bardzo ułatwia to ich magazynowanie, co ma duże znaczenie dla właścicieli hoteli, którzy przecież udostępniają swoje wnętrza na różnego rodzaju spotkania i imprezy okolicznościowe.

krzesla-Epsilon

krzesla-Epsilon

Na nieco inne modele powinni z kolei zdecydować się właściciele firm, którzy w siedzibach swoich przedsiębiorstw przewidzieli osobne pomieszczenie przeznaczone wyłącznie do organizowania spotkań z klientami czy pracownikami. Takie sale są oczywiście mniejsze od hotelowych auli. Można zatem pozwolić sobie na to, by i krzesła konferencyjne były bardziej profesjonalne i bardziej zaawansowane pod względem konstrukcji. Ponieważ w gabinetach konferencyjnych przeważnie wstawia się duże stoły, przy których gromadzą się zainteresowane osoby, to krzesła do takich pomieszczeń mogą być mobilne i mieć regulowane oparcie, siedzisko oraz podłokietniki.

AcosPro

AcosPro

Krzesła konferencyjne dostępne w ofercie Contino

W swojej ofercie posiadamy modele odpowiednie dla różnych potrzeb, o klasycznej i bardziej nowoczesnej stylistyce. Wśród tych pierwszych warte uwagi są z pewnością krzesła Epocc i Ring. Pierwsze z nich, inspirowane kultowymi skandynawskimi projektami, posiada charakterystyczne siedzisko obite tkaniną o fakturze skóry, i wzmocnione od zewnętrznej strony piękną, giętą rama o wspaniałym drewnianym wykończeniu. Całość spoczywa na stabilnych nogach, rozchodzących się promieniście z podstawy. Krzesło Ring to propozycja dla tych, którym zależy przede wszystkim na wygodzie. Siedzisko i oparcie są dość grube i bardzo wygodne. To model mobilny, więc świetnie sprawdzi się we wszelkiego rodzaju biurach, pomieszczeniach szkoleniowych czy pracowniach coworkingowych. Wysokość siedziska można regulować, dostosowując do swoich indywidualnych potrzeb.

Zobacz nasze: krzesła konferencyjne

Wśród krzeseł nowoczesnych na uwagę zasługują np. modele Shell i Sky Line. Geometryczna forma tego pierwszego, przypominająca za sprawą charakterystycznych „cięć” figurki origami, nadaje całości nietuzinkowego charakteru. To krzesło dostępne jest w kilku kolorach i w wersji z podłokietnikami lub bez, a spoczywa na solidnych metalowych nogach o chromowanym wykończeniu. Można je sztaplować po 8 sztuk. Sky Line to model bardzo elegancki, łączący w sobie szlachetną formą oraz nowoczesne połączenie kolorystyczne. Obrotowe siedzisko umieszczono na stabilnym, stacjonarnym stelażu o chromowanym wykończeniu.

sofa-krzeslo-Zoom

sofa-krzeslo-Zoom

Oferta jest oczywiście znacznie szersza i bardziej rozbudowana. Warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa oraz usług projektowych i aranżacyjnych. Z pomocą profesjonalistów stworzenie funkcjonalnej i reprezentacyjnej sali konferencyjnej przebiegnie szybko, sprawnie i bez zbędnych utrudnień. Jeśli potrzebujesz wsparcia w doborze krzeseł konferencyjnych skontaktuj się z nami: contino.pl/kontakt.

Przeczytaj również: Czym się kierować przy wyborze krzeseł konferencyjnych?

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.