Aranżacje wnętrz biurowych – o co warto zadbać?

Aranżacje wnętrz biurowych – o co warto zadbać?

Czy istnieje jeden idealny przepis na aranżację biurowej przestrzeni? Nie, ponieważ wnętrza biurowe mogą bardzo się od siebie różnić. Inaczej będzie wyglądać siedziba kilkuosobowej firmy, w której panuje rodzinna atmosfera, a inaczej wnętrza biur w międzynarodowej korporacji. Wszystko zatem zależy od tego, jaki charakter i efekt chce się uzyskać. Niezależnie jednak od tego, w jakim stylu ma być urządzone biuro, projektując je trzeba mieć na uwadze komfort i funkcjonalność.

Po pierwsze – dobro pracownika

Wygląd biurowych wnętrz oczywiście nie jest bez znaczenia (wszak to wizytówka firmy), ale tak naprawdę najważniejsze jest to, by dobrze czuły się w nim osoby, które tam pracują. Nawet najpiękniej urządzone i zaaranżowane ze smakiem oraz wykorzystaniem designerskich mebli biura nie będą dobrze pełniły swojej funkcji, jeśli nie będą dopasowane do potrzeb użytkujących je osób. W kwestii ich doboru ważne jest, aby były to produkty stworzone stricte na potrzeby pracy biurowej. Biurka powinny być zatem tak zaprojektowane, by wygodnie się przy nich siedziało przez wiele godzin i aby miały na tyle dużo miejsca na blacie i w dodatkowych szufladach czy kontenerkach, by pomieścić wszystkie niezbędne urządzenia i dokumenty. Biurka do pracy muszą mieć także przepusty na kable – nie ma nic bardziej deprymującego i denerwującego, niż plączące się pod nogami i na stole przewody.

Meble biurowe FOCUS

Meble biurowe FOCUS

Nieodzownym elementem wyposażenia biura są także krzesła. Te najbardziej odpowiednie do wielogodzinnej pracy biurowej to takie o ergonomicznym kształcie, z możliwością regulacji wysokości siedziska i kąta nachylenia oparcia.

CORR CJ 103

CORR CJ 103

Meble do pomieszczeń reprezentacyjnych

W siedzibach większości dużych firm zazwyczaj wydzielane jest co najmniej jedno pomieszczenie (w dużych korporacjach jest ich nawet kilka), które mają służyć tylko i wyłącznie do celów szkoleniowych bądź spotkań z klientami albo prowadzenia wideo i telekonferencji. Powinny być one zatem najbardziej reprezentacyjne, aby podkreślać prestiż i profesjonalizm firmy. W salach konferencyjnych najczęściej wstawiane są duże stoły, przystosowane do podłączenia licznych urządzeń niezbędnych podczas organizacji wymienionych spotkań. Nowoczesne projekty biur powinny uwzględniać takie udogodnienia. Dzięki temu potem, już na etapie realizacji, nie pojawiają się problemy. Dlatego właśnie do tworzenia planów aranżacji i wyposażenia biur powinno się zatrudniać profesjonalnych doradców, z dużym doświadczeniem na rynku. Kiedy współpracujemy z kontrahentem, który jest w stanie zadbać kompleksowo o realizację naszego zlecenia, począwszy od stworzenia projektu, a na montażu i dostarczeniu mebli skończywszy, to cały proces aranżacji wnętrz biurowwych trwa o wiele krócej i można go przeprowadzić bardzo sprawnie.

Zobacz również:  Aranżacja biura rachunkowego – porady

Stol-konferencyjny-BALWOO

Stol-konferencyjny-BALWOO

Stol wysoki Duo

Stol wysoki Duo

Aranżacje wnętrz biurowych – odpowiedni podział przestrzeni

Nie wszystkie biura mieszczą się w typowych biurowcach, które już na etapie projektu uwzględniają specyficzne wymogi i potrzeby, jakie stawia się pomieszczeniom przeznaczonym do pracy. Wiele firm ma swoje siedziby w budynkach mieszkalnych, takich jak bloki czy kamienice. W jaki sposób zaaranżować w nich pomieszczenia biurowe tak, aby były przyjazne dla pracowników i właścicieli oraz funkcjonalne? Bardzo duża w tym rola odpowiedniego oświetlenia. Biuro powinno mieścić się w największym pomieszczeniu, w którym jest dostęp do światła dziennego. Na tyle, na ile to możliwe, okna w nim powinny być jak największe. Dodatkowo należy zadbać o sztuczne oświetlenie i rozplanować punkty świetlne tak, by stwarzały one komfort pracy nawet gdy za oknem jest już ciemno. Powinno się pamiętać zarówno o oświetleniu sufitowym i ściennym, jak i lampach biurkowych czy lampach podłogowych.

To Cię zainteresuje: 4 najczęstsze błędy popełniane w projektowaniu biur

Meble biurowe FLEX

Meble biurowe FLEX

Projektowanie biur – dlaczego warto powierzyć to zadanie profesjonalistom?

Biuro, aby przyjemnie spędzało się w nim czas i efektywnie pracowało, musi być urządzone z rozmysłem. Spójna aranżacja to gwarancja tego, że firma będzie dobrze odbierana przez odwiedzających jej siedzibę klientów oraz efektywnej pracy pracowników. Dlatego właśnie warto zatrudnić do tego zadania kogoś, kto ma wiedzę i doświadczenie a także duży wybór odpowiednich produktów. Jako profesjonalna firma z Poznania zajmujemy się dystrybucją mebli wielu renomowanych producentów. Nasze portfolio obejmuje także usługi z zakresu projektowanie biur i kompleksowych realizacji. Ważne jest także wieloletnie doświadczenie, które pozwala specjalistom firmy zaproponować zawsze najbardziej optymalne i odpowiednie rozwiązania dla danej przestrzeni. Decydując się na sprawdzonego wykonawcę, można mieć pewność, że biuro będzie urządzone w sposób spójny, nie tylko pod względem estetycznym, ale też funkcjonalnym – nie ma zatem mowy o żadnej przypadkowości. Dodatkową zaletą współpracy z profesjonalnymi firmami zajmującymi się projektami biur jest to, że wybór oferowanych mebli jest naprawdę bardzo duży, więc znalezienie produktów czyniących zadość różnym gustom nie będzie stanowić najmniejszego problemu.

Przeczytaj także: Minimalistyczny styl w biurze

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.