Meble biurowe na stelażu metalowym – dlaczego warto je wybrać?

Meble gabinetowe BRAVO

Meble biurowe są bardzo intensywnie użytkowane, a przez to także narażone na różnego rodzaju uszkodzenia. Ważne więc jest zatem, by oprócz estetycznego wyglądu i funkcjonalności, wyróżniały się także ponadprzeciętną trwałością. Taki cechy są udziałem mebli na stelażu metalowym. Wyjaśnimy, dlaczego warto zainwestować w ich zakup i wyposażyć w nie swoje biuro.

Meble biurowe na stelażu metalowym – co warto o nich wiedzieć?

Dla każdego chyba oczywiste jest, że meble biurowe posiadające metalowy stelaż są bardziej wytrzymałe od tych, które posiadają nogi wykonane z bardziej podatnych na uszkodzenia materiałów. W biurowej rzeczywistości, której udziałem jest nieustanny ruch, obicia, uszkodzenia i uderzenia krzeseł o biurka i inne meble stanowiące element wyposażenia są codziennością. Warto zatem wybrać takie rozwiązania, które pozwolą na dłużej zachować estetyczny wygląd sprzętów.

stol z litego drewna na metalowym stelazu

stol z litego drewna na metalowym stelazu

Dużą zaletą mebli na stelażu metalowym jest również to, że tę dolną, wykonaną z wytrzymałego surowca część można w razie potrzeby pomalować. Wygląd tych mebli jest bardzo nowoczesny, ale można go dostosować do charakteru wnętrza i nadać taki kolor, jaki najbardziej pasuje do naszego biura. Co więcej, w razie trwałego uszkodzenia lub zniekształcenia metalowych elementów – bo i takie rzeczy mogą się przecież zdarzyć – można po prostu tę część wymienić. Pozwala to na dużą oszczędność kosztów związanych z zakupem nowych elementów wyposażenia.

Zobacz również:  Jak dbać o meble biurowe?

Biurka z metalowymi nogami – jakie są ich główne zalety?

Producenci mebli biurowych muszą nadążać za zmieniającymi się potrzebami swoich odbiorców. Charakter pracy w biurze bardzo ewoluował na przestrzeni ostatnich lat, a ma to związek przede wszystkim z upowszechnieniem się komputerów i innego rodzaju sprzętów wykorzystywanych w takich miejscach pracy. Wszystkie te urządzenia muszą być podłączone do prądu, a plątanina kabli na podłodze to ostatnia rzecz, jaką chcieliby widzieć zarówno pracownicy biur, jak i ich przełożeni. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o względy estetyczne. O leżące na podłodze kable bardzo łatwo można się potknąć, nie mówiąc już o problemach, jakie sprawiają one podczas sprzątania.

meble-biurowe-DUO_L

meble-biurowe-DUO_L

Meble gabinetowe SPATHIO

Meble gabinetowe SPATHIO

Właśnie dlatego biurka z metalowymi nogami, w których można poprowadzić kable do właściwie wszystkich wykorzystywanych przez pracownika urządzeń, cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Szerokie i płaskie nogi są w stanie pomieścić naprawdę sporo przewodów. Jeśli dodatkowo w biurku znajdują się przepusty i podłączenia kablowe wpuszczane w jego powierzchnię, to można w ten sposób stworzyć ergonomiczne i bardzo komfortowe miejsce pracy.

Meble biurowe - prowadzenie kabli w stelazu

Meble biurowe – prowadzenie kabli w stelazu

Dobrze uporządkowane biurko i przestrzeń wokół niego umożliwiają pracownikowi skupienie się na sowich obowiązkach, a meble, które ukryją wszystkie kable, bardzo ułatwiają osiągnięcie takiego rezultatu. Nawet starsze meble biurowe można zaadaptować w taki sposób, by można w nich było poprowadzić przewody do wszystkich urządzeń biurowych. Wystarczy zamontować kilka akcesoriów, takich jak chowane w biurko gniazda oraz pionowe i poziome prowadnice kabli.

Czytaj także: Meble do biura – na co zwracać uwagę

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 4

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.