Jaki kolor fotela biurowego wybrać, żeby służył jak najdłużej?

Wybór fotela biurowego to bardzo istotna decyzja, ponieważ powinien on nam posłużyć jak najdłużej. Istnieje szereg czynników, które powinniśmy wziąć pod uwagę przed rozstrzygnięciem w tej sprawie. Oto cenne porady i wskazówki, które przydadzą się wszystkim osobom planującym kupno fotela biurowego. Zapraszamy do lektury.

Zadbaj o dobór odpowiedniego materiału

Jedną z najważniejszych kwestii, którą trzeba uwzględnić w trakcie poszukiwania odpowiedniego modelu fotela biurowego, jest zwrócenie uwagi na materiały, których użyto do jego produkcji. Oczywiście, wszyscy producenci starają się zachwalać oferowane przez siebie fotele i krzesła biurowe jako „nowoczesne”, „ergonomiczne” i „najwyższej jakości”, jednak warto pewne rzeczy zweryfikować samodzielnie.

Czytaj też: Krzesło siatkowe czy krzesło tapicerowane?

Zakup krzesła biurowego to ważna inwestycja – powinno ono nam posłużyć przez długi czas. W przypadku, gdy jakość materiałów, z których je wykonano będzie nieodpowiednia, wówczas może okazać się, że po kilku miesiącach bądź nawet tygodniach wymaga ono naprawy.

Zachęcamy, by szczególną uwagę zwrócić na rodzaj obić. W tej chwili producenci oferują fotele z ekoskóry, skóry, rozmaitych tkanin, siatek. Fotel biurowy tapicerowany bądź materiałowy może okazać się absolutnym strzałem w dziesiątkę

Warto wiedzieć, że im materiał będzie bardziej oddychający, tym bardziej komfortowo będzie się z niego korzystało latem, gdy temperatury są wysokie. Kolejna istotna kwestia to rodzaj materiału, z którego wykonane są kółka fotela. Miękki materiał sprawdzi się, gdy fotel będzie stał na parkiecie, terakocie bądź panelach. Dzięki temu przesuwanie fotela nie sprawi większych problemów i nie będzie ryzyka, że dojdzie do uszkodzenia podłogi.

Krzeslo TEAM PLUS

Krzeslo TEAM PLUS

Pamiętaj o częstym czyszczeniu

Aby fotel biurowy mógł nam posłużyć przez wiele lat, powinniśmy koniecznie pamiętać o jego częstym czyszczeniu – zwłaszcza, gdy jest on mocno eksploatowany. Zaleca się, by krzesła czyścić minimum raz na dwa tygodnie – wówczas będziemy mieli stuprocentową pewność, że jego stan wizualny nie ulegnie pogorszeniu oraz nie dojdzie do pogorszenia jego funkcjonalności. 

Oczywiście, fotele biurowe od renomowanych producentów są wykonane z materiałów wysokiej jakości, jednak nie oznacza to, że możemy całkowicie zrezygnować z ich czyszczenia.

Jak czyścić krzesło biurowe? Wszystko zależy od tego, z jakiego materiału jest on wyprodukowany. Trzeba pamiętać o tym, że krzesła biurowe są produkowane z bardzo różnych materiałów, dlatego zapoznanie się z informacjami na temat możliwych metod czyszczenia zasugerowanych przez producenta jest niezwykle ważne.

Zobacz także: Jak prawidłowo wyczyścić krzesło biurowe?

Aby tkanina na fotelu biurowym wyglądała jak nowa przez długi czas, trzeba zwracać szczególną uwagę na to, by wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, kurz czy brud nie znajdowały się długo na ich powierzchni. Bardzo ważne jest, by odkurzać elementy tapicerowane jak najczęściej i delikatnie je czyścić pamiętając o tym, by unikać zbyt mocnego tarcia, ponieważ mogłoby to doprowadzić do uszkodzenia włókien tkaniny.

W sytuacji, gdy dojdzie do przypadkowego zalania bądź zabrudzenia krzesła biurowego, bardzo ważną rolę pełni czas reakcji. Zwracajmy uwagę na materiał, z którego wykonany jest fotel, a następnie podejmujmy odpowiednie kroki.

Suche zabrudzenia, takie jak okruchy czy piach należy odkurzać zanim brud wniknie do wnętrza tkaniny. Różnego rodzaju płyny odsączajmy przy użyciu ściereczki bądź papierowego ręcznika. Do czyszczenia foteli biurowych nie powinno się używać mocnych detergentów, takich jak rozpuszczalniki, wybielacze czy mydła w płynie.

Który kolor będzie brudził się najwolniej?

Nawet częsta pielęgnacja fotela biurowego może być w niektórych przypadkach niewystarczająca, by prezentował się on nienagannie przez długi czas. Który kolor wybrać, jeśli zależy nam na tym, by krzesło biurowe brudziło się jak najwolniej? Świetnym wyborem z pewnością będzie fotel biurowy czarny, ewentualnie fotel biurowy szary. 

ergohuman-2

ergohuman-2

Czy warto postawić na czarny kolor?

Czarny kolor fotela biurowego to klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Krzesło biurowe w kolorze czarnym wygląda atrakcyjnie, prestiżowo oraz wzbudza zaufanie. Każdy, komu zależy na tym, by pomieszczenie było urządzone elegancko i z klasą, powinien zdecydować się na kupno fotela biurowego właśnie w tym kolorze.

Czarny fotel biurowy doskonale pasuje do każdego pomieszczenia, bardzo wolno się brudzi, a jego czyszczenie jest wyjątkowo proste. Czarna kolorystyka jest niezwykle uniwersalna, dlatego taki fotel sprawdzi się zarówno w nowoczesnych jak i bardziej tradycyjnych wnętrzach. 

Tych kolorów zdecydowanie unikaj!

Krzesło biurowe może posiadać jedną barwę, jednak niektórzy decydują się również na zakup fotela obitego tkaniną we wzory. O tym, na jaki kolor się zdecydujemy, powinniśmy zdecydować sami. Najważniejsze są przecież nasze upodobania estetyczne. Musimy jednak pamiętać, że fotel, którego kolor nie będzie właściwie dostosowany do kolorystyki całego wnętrza, może wprowadzić niemałe zamieszanie bądź zniweczyć cały efekt wizualny, który chcieliśmy osiągnąć. 

Podczas podejmowania decyzji odnośnie intensywności barwy fotela biurowego powinniśmy zwracać uwagę na to, jaka jest ogólna kolorystyka danego pomieszczenia, jego wielkość, naturalne oświetlenie oraz materiały wykończeniowe wykorzystane przy wykonaniu podłóg. Szare i czarne fotele z racji swojej charakterystyki zazwyczaj dobrze pasują do większości pomieszczeń. Ostateczną decyzję odnośnie wyboru koloru fotela biurowego należy jednak podjąć samodzielnie, mając na uwadze swoje własne preferencje.

Może Cię zaciekawić: Jak wybrać krzesło do biurka?

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 4

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.