Krzesło siatkowe czy krzesło tapicerowane?

Szukasz wygodnego krzesła biurowego, w którym możesz spędzić wiele godzin, dlatego zastanawiasz się nad zakupem krzesła tapicerowanego tkaniną. Z drugiej strony wolisz, aby Twoje krzesło było oddychające, więc może siatka jest lepsza. Masz trudności z podjęciem decyzji! Który z dwóch materiałów, siatki i tkaniny, jest najlepszy? Krzesła siatkowe i tapicerowane to dwa doskonałe produkty, które są używane zarówno w domach, jak i w biurach. Krzesła z siatki mają zaawansowany styl i są dziś bardzo popularne. Krzesła tapicerowane, również te skórzane, są bardziej tradycyjne, ale ludzie nadal je lubią. Oba rodzaje krzeseł mają swoje wady i zalety. Przyjrzymy się bliżej.

Komfort użytkowania krzesła

Komfort jest najważniejszą kwestią przy zakupie nowego krzesła biurowego. Krzesła siatkowe są uważane za nowoczesne, innowacyjne i stylowe, a ponadto mają wiele zalet zdrowotnych. Większość osób pracujących w biurze spędza długie godziny, siedząc w fotelu. Krzesła siatkowe są zaprojektowane tak, aby zapewnić oddychające oparcie, które sprzyja dobrej wentylacji powietrza, zapobiegając zawilgoceniu i poceniu się. Krzesła biurowe siatkowe często mają profilowaną konstrukcję ramy oparcia, która wspiera układ kostny, a także podparcie lędźwiowe, które zapewnia wygodę i zapobiega bólom pleców. Należy zwrócić uwagę, czy podparcie odcinka lędźwiowego jest regulowane i wygodne dla użytkownika.

Vank-V6-w pelni-tapicerowane

Vank-V6

Z drugiej strony, krzesła tapicerowane są projektowane głównie z myślą o elegancji i aspektach praktycznych. Wielu nowoczesnych producentów stara się projektować tego typu krzesła w sposób ergonomiczny. Dodają takie funkcje, jak regulowana wysokość oparcia, regulowane podłokietniki, zagłówek itp. i dodają dużo pianki dla zwiększenia komfortu. Krzesło tapicerowane ma zwykle oparcie formowane z pianki i tapicerkę z tkaniny, co zapewnia dopasowany kształt pleców z podparciem lędźwi. Niektóre oparcia krzeseł tapicerowanych można regulować w odcinku lędźwiowym za pomocą pokręteł. Krzesła tapicerowane są całkiem wygodne, a gdy materiał jest wystarczająco miękki, to jeszcze dochodzi efekt estetyczny. Od siedziska po zagłówek otacza Cię miękkość. Chociaż tkanina nie zapewnia ergonomicznego wsparcia krzesła biurowego, tak jak siatka, to jednak jest przyjemna w dotyku. Już samo to może być dobre dla obolałych pleców lub szyi.

Wytrzymałość

Większość osób oraz firm, zwłaszcza tych, które rozpoczynają swoją działalność, woli kupować produkty do długotrwałego użytku. Nikt nie chce marnować swoich pieniędzy, więc liczy się trwałość. Producenci oferują różne rodzaje materiałów z podziałem na grupy cenowe, w zależności od budżetu kupującego. Przeważająca część tapicerek to dobre materiały już w pierwszej grupie cenowej, jednak jeśli kupujący dysponuje większym budżetem, może sobie pozwolić na krzesło biurowe z tapicerką z wełny lub skórą licową. Istnieje skóra syntetyczna i skóra prawdziwa. Syntetyczna skóra, gdy jest nadmiernie eksploatowana, zaczyna pękać i w końcu się łuszczy. Z drugiej strony udowodniono, że jakość prawdziwej skóry jest długotrwała.

Należy uważać na membrany złej jakości. Krzesła siatkowe, zwłaszcza te tańsze z gorszą jakością membrany, nie są tak wytrzymałe, jak inne konstrukcje. Nieelastyczna siatka wkrótce zacznie zwisać. Nie tylko zapewni wtedy mniejsze podparcie dla twojego ciała, ale znacznie zmniejszy estetykę krzesła. Co więcej, zwisająca siatka zapewni bezpośredni kontakt ciała z oparciem lub ramą siedziska, zwiększając w ten sposób poziom dyskomfortu. W Contino oferujemy markowe krzesła, wysokiej jakości i tylko sprawdzonych producentów, więc możesz być pewien dobrego zakupu.

Wzornictwo i kolorystyka

Zarówno krzesła biurowe z siatki, jak i z tkaniny są na swój sposób atrakcyjne. Krzesła siatkowe mają nowoczesny, a zarazem ponadczasowy styl. Wyglądają elegancko w domu, w gabinecie lub w biurze. Krzesła z tkaniny to dowód na to, że dbasz o swój komfort. Są one miękkie i często kolorowe, zwłaszcza w porównaniu z krzesłami z siatki. To, czy bardziej przemawia do Ciebie wygląd krzesła z siatki, czy z tkaniny, jest kwestią osobistych preferencji. W tym aspekcie można zdecydować się na styl nowoczesny lub klasyczny. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników; wnętrze domu/mieszkania/biura, kolorystykę, czy jest to krzesło dla pracowników, czy kadry kierowniczej, czy typowo home office. Wszystko zależy więc od wyboru danej osoby. Wiadomo, że krzesła siatkowe mają wzornictwo, które zazwyczaj trzyma się nowoczesnych koncepcji. Natomiast krzesła tapicerowane mają ogromną różnorodność wzorów, z których można wybierać. Mogą być nowoczesne lub klasyczne albo jedno i drugie.

Ellie Pro

Ellie Pro

Tkaninowe krzesła biurowe są idealne, jeśli chcesz dopasować kolorystycznie krzesła do pomieszczenia w domu lub dopasować je do barw firmowych. Wybór kolorów tkanin jest dosłownie nieograniczony. Niektóre materiałowe krzesła biurowe są dostępne w kilkudziesięciu kolorach. Bez względu na to, czy preferujesz odważne kolory, czy stonowane szarości z pewnością znajdziesz kolor dla siebie. Z drugiej strony, kolory krzeseł z siatki na oparciach są zazwyczaj dość ograniczone. Czarny jest szeroko dostępny. Jeśli więc lubisz czerń, to dobrze trafiłeś. Niektórzy producenci oferują także inne kolory, takie jak biały, niebieski, szary, czerwony, pomarańczowy lub zielony. Jeśli jednak szukasz czegoś w nieco innym kolorze, wówczas krzesła biurowe z tkaniny tapicerowanej zapewnią Ci większy wybór.

Wentylacja

Wentylacja jest często pomijanym elementem krzeseł biurowych. Siedzenie na meblu przez 8 do 10 godzin może stać się niewygodne, ponieważ tkanina krzesła może zatrzymywać ciepło ciała. Krzesła z tapicerowanym oparciem blokują drogę przepływu powietrza. Może to powodować pocenie się, a nawet zawilgocenie odzieży, co sprawia, że dalsza praca staje się wyjątkowo niewygodna. Krzesła siatkowe są zwykle preferowane ze względu na doskonałe właściwości wentylacyjne. W przeciwieństwie do krzeseł tapicerowanych i skórzanych otwarta struktura membrany pozwala na naturalną cyrkulację powietrza między ciałem użytkownika a krzesłem. Zapewnia to chłodniejszy komfort siedzenia poprzez ograniczenie gromadzenia się ciepła. Swobodny przepływ powietrza przez membranę pomaga również skórze oddychać. Siatkowe krzesła do biurka mają minimalistyczną konstrukcję i są wykonane z lekkich materiałów, zazwyczaj z aluminium lub tworzywa sztucznego. Dzięki temu są znacznie lżejsze i łatwiejsze do podnoszenia i przenoszenia.

Czyszczenie i konserwacja

Krzesła membranowe, a w szczególności te wykonane z pełnej siatki, są łatwe w czyszczeniu. Plamy i rozlane płyny można szybko usunąć za pomocą wilgotnej szmatki i odkurzacza, aby pozbyć się luźnych zanieczyszczeń, włosów itp. Z kolei plamy na tapicerce z tkaniny są często trudniejsze do usunięcia. Plamy można również czyścić, delikatnie pocierając wilgotną ściereczką z wodą i mydłem, jednak zbyt mocne pocieranie może zniszczyć materiał. Krzesła skórzane są cięższe do przenoszenia, ale można je czyścić odkurzaczem z miękką szczotką i odrobiną ciepłej wody w szmatce do usuwania plam. Skóra może również blaknąć, gdy jest wystawiona na działanie promieni słonecznych przez dłuższy czas. Można użyć wosku do skór, aby zachować ich kolor i połysk.

Podsumowanie: Zarówno krzesła siatkowe, jak i skórzane mają swoje plusy i minusy. Wszystko zależy od tego, jakie są Twoje rzeczywiste wymagania — budżet, funkcje i wygląd pasujący do Twojego wnętrza i wystroju. Oparcie z siatki i oparcie z tkaniny to dwa najlepsze materiały do wyboru na dzisiejsze krzesła biurowe. Chociaż te materiały wyglądają inaczej, to są podobne pod wieloma względami. Jedynym czynnikiem, który wyraźnie je oddziela, jest przepływ powietrza. No i dobór kolorów. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci wybrać materiał na nowe krzesło biurowe!

Przeczytaj także: O ergonomii krzeseł biurowych

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.