Dlaczego odpowiednie krzesło biurowe to przyszłościowa inwestycja?

Krzesła biurowe to jeden z podstawowych atrybutów każdego biura. Ich design wpływa na estetykę przestrzeni, a jakość oraz funkcjonalność decyduje o komforcie pracowników. Konfrontujemy teorię z rzeczywistością, weryfikujemy czy jakość znajduje odzwierciedlenie w cenie oraz sprawdzamy czy najlepsze krzesła biurowe to przyszłościowa inwestycja czy raczej zbędny wydatek.

Ergonomia a zdrowie

Ergonomiczne krzesło biurowe ma niekwestionowany wpływ na samopoczucie użytkowników. Możliwość zastosowania indywidualnych ustawień, które pozwalają na pełne dopasowanie do parametrów i potrzeb sylwetki, stanowi gwarancję komfortu. Na nim jednak sprawa się nie kończy. Poza wygodą, liczy się bowiem też zdrowie.

Człowiek nie jest stworzony do wielogodzinnego przebywania w pozycji siedzącej przy blacie biurka. Cierpi na tym kręgosłup, kolana, nadgarstki czy łokcie. Negatywne efekty zajmowania takiej pozycji nie są może odczuwalne od razu, ale po jakimś czasie, dokuczać zaczynają bóle pleców w różnych odcinkach kręgosłupa, bolą kolana, a nadgarstki i łokcie bywają nadwyrężone. Brak komfortu, ból i problemy zdrowotne, do których z czasem prowadzą, dotykają pracowników biurowych na całym świecie.

I właśnie w odpowiedzi na te problemy powstają ergonomiczne meble biurowe, których konstrukcja pozwala zapewnić nie tylko wygodę użytkową, ale również elastyczne dopasowanie, uwzględniające indywidualne potrzeby użytkowników.

Czytaj także: Historia krzesła biurowego: Jak ewoluowało w czasie?

Wysokiej jakości krzesła biurowe i ich ceny

Rynkowe prawidła nauczyły konsumentów oceniać jakość produktów przez pryzmat ceny. To założenie z reguły okazuje się zasadne. Produkt niskiej jakości może kosztować dużo, natomiast produkt wysokiej jakości rzadko kosztuje mało. Za jakością idzie bowiem wiedza i doświadczenie, technologia, jakość materiałów i dopracowane detale. Ta troska o dopięcie każdego szczegółu na przysłowiowy ostatni guzik ma swoje koszty. Za wyższą cenę natomiast, klient otrzymuje nienaganny produkt, który został przez producenta przemyślany pod każdym względem.

Tę samą regułę można odnieść do mebli biurowych. Ergonomiczne krzesła biurowe wysokiej jakości z pewnością kosztują więcej, niż „pierwszy lepszy” model krzeseł. Ta jakość okazuje się jednak zdecydowanie opłacalna.

Dlaczego porządne krzesło biurowe to zasadna inwestycja?

Przemyślane fotele biurowe powinny zapewniać wygodną pozycję podczas pracy, dając równocześnie użytkownikowi poczucie relaksu. Odciążenie stawów, zapewnienie plecom oparcia tam, gdzie najbardziej go potrzebują, dopasowanie wysokości krzesła, głębokości oraz poziomu odchylenia siedziska, ustawienie podłokietników czy zagłówka – to tylko kilka, z licznych możliwości ergonomicznych foteli biurowych.

Pracownicy zyskują dzięki nim wygodę, obniżone zostaje ryzyko urazów, zwyrodnień i chorób kręgosłupa oraz stawów, zredukowane są odczucia bólowe i zmęczenie niewygodną pozycją. A co zyskuje na tym pracodawca?

Bezpośrednią korzyścią pracodawcy są pracownicy, którzy nie potrzebują tak wielu przerw regeneracyjnych w ciągu dnia, którzy nie cierpią z powodu rozmaitych dolegliwości, związanych z charakterem wykonywanej pracy, a co za tym idzie, nie chodzą również tak często na zwolnienia. Pośrednią korzyścią jest więc zmniejszona absencja pracownicza. Zarówno pierwsza, jak i druga grupa korzyści przekłada się na wydajność pracy, a za nią idą zyski przedsiębiorstwa.

Zobacz też: Czy wybór mebli biurowych może mieć wpływ na zdrowie pracownika?

Kolejną korzyścią, zarówno dla pracowników, jak i pracodawców, jest samopoczucie tych pierwszych. Świadomość, że ich zdrowie i środowisko pracy są dla pracodawcy istotne, to ważny czynnik motywacyjny, który pozwala stworzyć dobre, zdrowe relacje i poczucie lojalności w stosunku do firmy.

Jeszcze jedną, wartą wspomnienia, zaletą wyboru porządnych mebli biurowych, jest ich trwałość. Inwestując w sprawdzoną, potwierdzoną jakość, zyskujesz pewność, że przez wiele kolejnych lat – nawet przy intensywnym użytkowaniu – krzesła nie będą wymagały napraw lub wymiany.

Im bardziej więc przemyślane są wyposażone w wysokiej jakości biurka oraz krzesła ergonomiczne stanowiska pracy, tym więcej korzyści odnoszą obie strony.

Krzesła biurowe najwyższej jakości

Jak zatem wybrać ergonomiczne krzesła biurowe, które nie tylko będą świetnie wyglądać w nowoczesnym biurze, ale również pozwolą zadbać o wygodę i zdrowie pracowników?

Żeby aranżacja wyglądała spójnie, wybór krzeseł powinien podążać w kierunku jednego modelu. Jeśli wybierasz różnych producentów lub różne linie, zadbaj o to, aby krzesła miały wspólny mianownik – to może być kolor, styl lub tkanina obiciowa – coś, co wizualnie wszystkie je łączy.

Pewność w kwestii nowoczesnej funkcjonalności i ergonomii zyskasz, sprawdzając dostępne opcje regulacji w wybranych modelach i upewniając się, że wybrana firma oferuje produkty, które cieszą się dobrymi opiniami użytkowników. Im więcej parametrów może być regulowanych, tym łatwiej będzie dopasować krzesła do potrzeb pracowników, uwzględniając również rotacyjne zajmowanie poszczególnych stanowisk.

fotele-Ioo-2

fotele-Ioo-2

 

Przeczytaj też: Jak wybrać krzesło do biurka?

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.