7 powodów, dla których warto zdecydować się na leasing mebli

biuro-leasing-mebli

Choć pierwsze skojarzenie ze słowem leasing, to nowy samochód, pozyskany w ten sposób dla potrzeb prowadzenia firmy, to nie jest to jedyna rzecz, której może dotyczyć umowa leasingowa. W taki sposób można finansować zakup sprzętu biurowego, sprzętu specjalistycznego, ale też… mebli! O tym, dlaczego warto się na takie rozwiązanie zdecydować, będzie mowa w dalszej części.

Powód nr 1 – dobrej jakości meble biurowe bez dużego wkładu finansowego

Wystartowanie z własnym biznesem i uruchamianie siedziby jest czasochłonnym i – co tu ukrywać – kosztownym przedsięwzięciem. Jeśli jest zatem możliwość, aby choć trochę zmniejszyć wydatki, warto z niej skorzystać. Dzięki usłudze, jaką jest leasing mebli biurowych, można wyposażyć biuro i zyskać nowoczesny, funkcjonalny sprzęt bez konieczności wydawania dużych kwot. Początkujący przedsiębiorcy, którym w szczególny sposób zależy na optymalizacji kosztów, na pewno wyniosą wiele korzyści z leasingu mebli.

Powód nr 2 – niewielkie miesięczne obciążenie finansowe

Jak wiadomo, dobre funkcjonowanie firmy zależy od bardzo wielu czynników. Każde przedsiębiorstwo ma lepsze i gorsze miesiące, dlatego jeśli ma się zobowiązania kredytowe, warto ograniczyć je do minimum. Leasing mebli nie zawsze wiąże się z dużym miesięcznym kosztem, więc mogą go wziąć pod uwagę osoby prowadzące własną działalność. Podczas podpisywania umowy leasingowej na meble biurowe można dostosować jej warunki do swoich możliwości, tak aby móc spać spokojnie i mieć pewność, że będzie się w stanie je wypełnić.

sofy i fotele w leasing

sofy i fotele w leasing

Powód nr 3 – korzyści podatkowe

Nie bez znaczenia dla przedsiębiorców jest fakt, że raty leasingowe klasyfikowane są jako koszty uzyskania przychodu. Co to oznacza? Ponieważ są to wydatki, które osoby prowadzące działalność gospodarczą ponoszą w celu otrzymania przychodu lub utrzymania źródła przychodów, mogą one zostać odliczone od podatku dochodowego. Takie rozwiązanie jest zatem bardzo korzystne pod względem finansowym i pozwala ograniczyć koszty związanie z prowadzeniem przedsiębiorstwa.

Powód nr 4 – przejrzyste warunki leasingu na meble biurowe

Na myśl o kolejnej górze papierów do wypełnienia i konieczności odwiedzenia kilku urzędów w celu dopełnienia niezbędnych formalności, wielu przedsiębiorcom robi się – kolokwialnie mówiąc – słabo. Tymczasem jeśli chodzi o umowy leasingowe, to zarówno warunki ich przyznania, jak i wszystkie związane z całym procesem procedury, są bardzo przejrzyste i jasne. Umowę leasingową można załatwić naprawdę szybko i bez większych problemów.

Przeczytaj także: Aranżacja biura rachunkowego – porady

Powód nr 5 – odliczanie podatku VAT od rat leasingowych

Obowiązujące w Polsce przepisy pozwalają na odliczanie podatku VAT od rat leasingowych. Oznacza to, że w kieszeni przedsiębiorcy zostaje więcej pieniędzy. Już po otrzymaniu pierwszej faktury za wyleasingowanie mebli, przedsiębiorca może odliczyć cały naliczony za zakup podatek VAT.

meble akustyczne w leasing

meble akustyczne w leasing

Powód nr 6 – leasing mebli nie ma wpływu na zdolność kredytową

Dla wielu przedsiębiorców, szczególnie tych, którzy mają sporo wydatków i nieustannie muszą inwestować w rozwój firmy oraz zakup nowych sprzętów do biura, bardzo ważne jest utrzymanie zdolności kredytowej. Jest to konieczne, by pozostać wiarygodnym partnerem dla swoich kontrahentów i móc wywiązywać się terminowo ze swoich zobowiązań. Jest to ważne także dlatego, by móc korzystać z nadarzających się, niespodziewanych okazji, mogących przyczynić się do polepszenia sytuacji i pozycji przedsiębiorstwa. Dobrą informacją będzie zatem to, że podpisanie umowy leasingowej pozostaje bez wpływu na zdolność kredytową.

Powód nr 7 – decyzje zapadają szybko

Ciągnące się tygodniami procedury związane z uzyskaniem kredytu to zmora wielu przedsiębiorców. Na szczęście nie dotyczy to umowy leasingowej. W tym przypadku decyzje zapadają szybko, co pozwala osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą na swobodniejsze działanie i skupianie się na zadaniach mających na celu rozwój i umacnianie pozycji firmy.

Zobacz też: Krzesła konferencyjne w pigułce

Krzesla konferencyjne w leasing

Krzesla konferencyjne w leasing

Jak zatem widać, wiele argumentów przemawia za tym, by na leasing mebli biurowych się zdecydować. Wiele korzyści finansowych, niewiele formalności i krótki czas oczekiwania na wdrożenie całej procedury w życie to atuty, które z pewnością skuszą niejednego przedsiębiorcę. A zakup odpowiednich mebli do biura to kwestia nie tylko konieczna. Nie od dziś wiadomo, że to, jak wygląda i jak wyposażone jest biuro, ma wpływ nie tylko na komfort i efektywność pracy pracowników, ale również na prestiż całego przedsiębiorstwa. Siedziba pełni rolę reprezentacyjna i im lepsze pierwsze wrażenie zrobi, tym większe jest prawdopodobieństwo, że firma zostanie przez potencjalnych partnerów odebrana jako profesjonalna i godna zaufania. W kwestii doboru odpowiedniego sprzętu oraz znalezienia najbardziej odpowiednich produktów, można liczyć na doradztwo fachowców pracujących w naszej firmie. Warto zapoznać się z ofertą, w której oprócz mebli można też znaleźć artykuły renomowanych światowych producentów.

Przeczytaj: jak wziąć meble biurowe w leasing

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.