Zalety biurek z elektryczną regulacją wysokości

Dręczy cię ból pleców? Zmagasz się ze słabą postawą? Dolegliwości te, pośród innych schorzeń związanych ze stawami, mogą wynikać z ponad ośmiu godzin dziennie, które spędzasz zgarbiony nad swoim biurkiem w pracy. Jednak dzięki wybraniu biurka z elektryczną regulacją wysokości, łatwo możesz wykonywać swoją pracę bez negatywnych skutków zdrowotnych.

Wielu pracowników biurowych, freelancerów i przedsiębiorców pracujących w domu decyduje się na korzystanie z biurek regulowanych elektrycznie jako innowacyjnej alternatywy dla tradycyjnych stanowisk pracy. Biurka regulowane elektrycznie są zaprojektowane tak, aby wspierały zarówno pracę siedzącą, jak i stojącą. Nasze biurka elektryczne umożliwiają łatwą zmianę wysokości za pomocą przycisku.

Biurka SELKO z regulacją elektryczną

Biurka SELKO z regulacją elektryczną

Jakie są korzyści z używania biurka z elektryczną regulacją wysokości?

Biurka z elektryczną regulacją wysokości w ostatnich latach zyskały popularność na rynku mebli biurowych, a ze względu na większe zapotrzebowanie stały się bardziej dostępne i przystępne cenowo. Ergonomiści i producenci mebli biurowych poświęcili czas i nadal pracują nad ulepszaniem biurek o regulowanej wysokości. Meble te, nie tylko łagodzą bóle powstające w biurze, ale mogą mieć pozytywny wpływ na Twoje zdrowie w dłuższej perspektywie.

Czytaj też: Meble biurowe na stelażu metalowym – dlaczego warto je wybrać?

InUP-Wood-biurka-elektryczne

 

Istnieje wiele korzyści zdrowotnych związanych z używaniem biurka z elektryczną regulacją wysokości zamiast tradycyjnego stanowiska pracy:

  • Niższe ryzyko przybrania na wadze i otyłości. Stanie zużywa więcej energii niż siedzenie. Przeciętny człowiek spala ponad 170 dodatkowych kalorii, kiedy stoi, zamiast siedzieć przez większą część dnia.
  • Niższe ryzyko chorób serca. Nawet godzina intensywnych ćwiczeń fizycznych nie zrobi tyle, aby zmniejszyć ryzyko chorób serca, co unikanie dłuższego trybu siedzącego.
  • Zmniejszenie bólu pleców. Ból pleców jest jedną z najczęstszych dolegliwości wśród pracowników biurowych. Naprzemiennie siedząc i stojąc przy biurku, zmieniasz obciążenie różnych stawów. Takie zróżnicowanie pozycji i ruchów może pomóc w zmniejszeniu bólu pleców.
  • Niższy poziom cukru we krwi. Badania wykazały, że pracownicy biurowi doświadczają mniejszych skoków poziomu cukru we krwi podczas stania lub na przemian podczas siedzenia i stania.
  • Dłuższa średnia długość życia. Istnieje silny związek między siedzącym trybem życia a przedwczesną śmiercią.
  • Poprawa nastroju i poziomu energii. Osoby korzystające z biurek umożliwiających pracę w pozycji stojącej, zgłaszają mniejszy stres i zmęczenie oraz zwiększony poziom wigoru i energii w ciągu dnia.
  • Wyższa produktywność. W przeciwieństwie do tego, co mogłoby się wydawać, biurka regulowane elektrycznie nie mają znaczącego wpływu na typowe zadania robocze, takie jak pisanie na klawiaturze, i mogą faktycznie poprawić wydajność poprzez zwiększenie energii.

    InUP-Wood-biurka-elektryczne

Ludzkie ciało zostało stworzone do ruchu

To naturalne, że chcemy i możemy się poruszać podczas pracy w biurze. Na przestrzeni wieków człowiek większość życia spędzał w ruchu. Gdy potrzebował pożywienia, to musiał je zdobyć, polując lub uprawiając rolę. Aby dokądkolwiek dotrzeć musiał iść na piechotę. W dzisiejszych czasach poruszanie się przez cały dzień pracy jest koniecznością alby zachować zdrowie. Utrzymanie ciała w ruchu jest niezbędne dla zdrowia kręgosłupa, poprawia krążenie i poprawia zmęczenie mięśni. Stanie lub chodzenie zwiększa przepływ krwi i ożywia mięśnie. Stanie i poruszanie się przez około 2 minuty co 30 minut poprawia komfort, wydajność pracy i zmniejsza ryzyko urazów mięśniowo-szkieletowych.

Biurka-SKY-regulowane-elektrycznie

Zróżnicowanie stanowiska pracy zapewnia lepszą postawę ciała

Możliwość dostosowania biurka z elektryczną regulacją wysokości jest nie tylko korzystna dla pracowników o różnych typach ciała, ale także dla osób, które chcą znaleźć najbardziej komfortową, neutralną postawę. Każdy z nas jest inny, a biurka regulowane elektrycznie pozwalają znaleźć idealne połączenie siedzenia i stania przez cały dzień pracy. Ludzie są bardziej skłonni do włączania ruchu w swoje codzienne czynności, kiedy znajdują się w pozycji stojącej, co przynosi dodatkowe korzyści zdrowotne.

Biurka-SKY-regulowane-elektrycznie

Opcja regulacji pozwala na ustawienie biurka na dokładnie takiej wysokości, jaka jest odpowiednia dla każdego, kto z niego korzysta. Pamiętaj, że Twoje nawyki stojące mogą się zmieniać w miarę przyzwyczajania się do biurka. Jeśli zasięg jest wystarczająco duży, będziesz mógł zniżyć biurko z powrotem do tradycyjnej wysokości. Funkcja pamięci wysokości ułatwia przywrócenie biurka na określoną wysokość. Jeśli z biurka korzysta wiele osób, ta funkcja jest niezbędna.

moduł pamięci wysokości

Wybór najlepszego biurka z elektryczną regulacją wysokości

Znalezienie rutyny pracy, która jest odpowiednia dla organizmu, jest koniecznością. Bez względu na to, czy oznacza to wchodzenie po schodach, spacerowanie podczas przerw lub użycie biurka z elektryczną regulacją wysokości, aby znaleźć najwygodniejszą pozycję do pracy. Jeśli Twoje obecne stanowisko pracy jest niewygodne, skontaktuj się z nami, aby dokonać najlepszego wyboru. Contino dostarcza biurka z elektryczną regulacją wysokości i stacjonarne meble biurowe. Jako dostawca mebli z pełną obsługą zapewniamy indywidualne konsultacje dotyczące wyceny i planowania przestrzeni biurowej.

Przeczytaj także:  Cechy profesjonalnych mebli biurowych

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 7

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.