Sala konferencyjna – jaki stół wybrać?

16 marca, 2020

Meble, a w szczególności stoły do sali konferencyjnej, powinny być wybierane ze szczególną dbałością. W tym pomieszczeniu, pełniącym zarówno funkcje reprezentacyjne jak i typowo użytkowe, odbywają się wszak rozliczne spotkania, nie tylko w gronie pracowników, ale też negocjacje z ważnymi kontrahentami i partnerami biznesowymi. Jak zatem wybrać najlepszy stół? Mamy na to sprawdzone porady.

Co jest najważniejsze w przypadku stołów konferencyjnych?

Stół konferencyjny to z pewnością nie jest zwykły mebel, ponieważ ma do spełnienia o wiele więcej zadań, niż jego codzienny odpowiednik. Powinien przedstawiać sobą zarówno wysokie walory użytkowe, jak i estetyczne. Musi też być wykonany z materiałów zapewniających trwałość i odporność na różnego rodzaju uszkodzenia.

Oczywiście nie każda firma działa na równie dużą skalę. W przedsiębiorstwach, w których spotkania, zebrania czy negocjacje przeprowadzane w siedzibie należą do rzadkości, nie ma potrzeby zakupu najbardziej nowoczesnych modeli. Z pewnością w takim przypadku sprawdzi się po prostu odpowiednio duży stół konferencyjny oraz komplet wygodnych krzeseł.

Stół CLOVER

Stół CLOVER

W międzynarodowych korporacjach i firmach, w których niemal codziennie odbywają się briefingi, negocjacje oraz różnego typu kolegia, profesjonalny stół konferencyjny jest nieodzowny. Powinien on posiadać różnego rodzaju udogodnienia pozwalające na swobodne korzystanie z różnego rodzaju urządzeń elektronicznych, potrzebnych do prowadzenia prezentacji, wykładów etc. Wśród takich rozwiązań należy wymienić choćby przepusty na kable, ale tez mediaporty i kanały kablowe. Te najbardziej zaawansowane technicznie modele stołów umożliwiają podłączenie urządzeń potrzebnych do prowadzenia telekonferencji i wideokonferencji.

Stół konferencyjny – wymiary

Wymiar stołu konferencyjnego ma bardzo duże znaczenie dla komfortu osób uczestniczących w spotkaniu. Przyjmuje się, że każdy ze zgromadzonych powinien mieć dla siebie około 70 cm szerokości stołu, tak aby mógł swobodnie korzystać z laptopa, przeglądać dokumenty w formacie A4 i napić się kawy, herbaty lub wody. Minimalna głębokość stołu konferencyjnego, przy założeniu, że pracownicy lub klienci siedzą tylko po jednej jego stronie, wynosi 60-70 cm. Jeśli osoby siedzą po obu jego stronach, wtedy musi być głębszy i mieć najmniej 90 cm.

Jeśli chodzi o układ stołu, to najlepiej sprawdzają się te w kształcie prostokąta lub owalu. Dzięki temu łatwiej jest prowadzącemu „ogarnąć” wzrokiem wszystkich uczestników, a im samym prowadzić rozmowy oko w oko.

Stoły konferencyjne BALWOO

Stoły konferencyjne BALWOO

Na rynku obecnych jest tak wiele modeli stołów konferencyjnych, że bez problemu można znaleźć taki, który będzie najbardziej odpowiedni dla realiów pracy w naszym przedsiębiorstwie. Warto zwrócić uwagę m.in. na rozkładane stołu, umożliwiające dostosowane wielkości do ilości uczestników. Jeśli spotkanie jest mniejsze – pozostaje on złożony, a jeśli w zebraniu ma uczestniczyć sporo osób, to łatwo go dostosować do zmieniających się potrzeb. Tak czy inaczej powinien to być mebel solidny.

Zobacz również:  Krzesła konferencyjne z pulpitem – sposób na usprawnienie szkoleń i spotkań

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.