Przyjazne siedzisko pracy

Najważniejsze w wyborze siedziska biurowego jest kierowanie się zasadami ergonomii! Dwa tysiące – przeciętnie tyle godzin spędza współczesny pracownik w pozycji siedzącej, co skutkuje bardzo znikomą aktywnością ruchową w ciągu dnia. Z tego właśnie powodu odpowiedni dobór krzeseł jest głównym problemem przy wyborze mebli biurowych.

Orthopedic

Producenci foteli i krzeseł prześcigają się w projektowaniu ergonomicznych siedzisk, dostosowanych do indywidualnych cech psychofizycznych pracownika. Ergonomiczne krzesła mają bowiem pozytywny wpływ na zdrowie, a także bardzo samopoczucie pracownika. Przyczyniają się do kreatywności oraz większej efektywności. Spędzając wiele godzin na fotelu chcemy mieć pewność, że jest on prawidłowo zaprojektowany. Co to dokładnie znaczy?

krzeslo z siatka

Umożliwienie dopasowania sylwetki użytkownika i zmiany pozycji podczas pracy to gwarancja wygody i zdrowia. Fotel powinien współgrać z naturalną aktywnością naszego ciała i nie ograniczać naszego ruchu. Wiadomo jest, że w trakcie wielogodzinnej pracy przy biurku wykonujemy różne czynności, z których nie wszystkie wymagają wyprostowanych pleców. Przykładowo: rozmawiając przez telefon, możemy w tym samym czasie odpocząć i odciążyć kręgosłup, a nasz fotel powinien nam to umożliwić.

Eksperci przyjmują, że już podczas pracy dłuższej niż 4 godziny, konieczne jest krzesło z najbogatszym zakresem rozwiązań ergonomicznych. Umożliwi nam ono, tzw. ʺsiedzenie dynamiczneʺ w ciągu całego czasu pracy. Wszystko to można osiągnąć właśnie dzięki wyspecjalizowanym funkcjom, jak synchroniczny ruch oparcia i siedziska, który zapewnia ciągłe wsparcie pleców pracownika, niezależnie od jego aktualnej pozycji. Ponadto, krzesło powinno być wyposażone w wysokie oparcie, wyprofilowane wsparcie części lędźwiowej, optymalną regulowaną głębokość siedziska.

Indywidualny użytkownik nie zostaje zaniedbany, ponieważ przedsiębiorstwa branży meblowej skupiają się na dopasowaniu budowy ciała do krzesła. Tak więc, krzesła czy fotele powinny posiadać mechanizmy dające możliwość łatwej zmiany wysokości siedziska, podłokietników, oparcia oraz jego kąta nachylenia.

klasyczne krzeslo biurowe

Przedsiębiorcy coraz częściej przy wyborze mebli biurowych kierują się nie tylko ceną, ale także możliwie najlepszą funkcjonalnością i zdrowotnością. Mocnym punktem foteli i krzeseł biurowych dostępnych w ofercie firmy Contino  jest z pewnością gwarancja siedzisk Bejot i Sitag, która trwa aż 5 lat, co jest oczywistym dowodem na to jak wysoka jest ich jakość i wykonanie.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.