Wybieramy ergonomiczne krzesło biurowe: przewodnik zakupowy

Pracując w biurze, a nawet organizując dla siebie taką przestrzeń w domu, konieczne jest zwrócenie uwagi na maksymalną wygodę i funkcjonalność. Chyba nikt nie wyobraża sobie spędzenia 8 godzin przy biurku, bez odpowiedniego podparcia dla rąk i kręgosłupa. Dopasowane i ergonomiczne krzesło biurowe jest rozwiązaniem większości problemów. Jednak jakie krzesło ergonomiczne  wybrać?

Co to jest ergonomia?

Z pojęciem “ergonomia” można najczęściej spotkać się przy wyborze mebli biurowych, a w szczególności krzeseł. Odnosi się ono do jednej z dziedzin nauki, która zajmuje się głównie przystosowaniem maszyn, sprzętów, mebli, a także warunków pracy tak, aby odpowiadały one możliwościom anatomicznym człowieka.

Ergonomia to sposób na to, by zwiększyć wydajność pracownika oraz wyeliminować  źródła możliwych chorób, wynikających ze specyfiki pracy.

Powinno Cię zainteresować: Fotel ERGOHUMAN 2 – ratunek dla Twojego kręgosłupa

Krzesło biurowe zapobiegające bólom pleców – jakie powinno być?

Spędzanie 6 lub 8 godzin za biurkiem jest wyjątkowym obciążeniem dla kręgosłupa. Dodatkową trudnością staje się utrzymanie prawidłowej postawy ciała, która jest kluczowa dla uniknięcia wszelkich dolegliwości bólowych. Często takie problemy mogą pojawić się już po godzinie od rozpoczęcia pracy. Jednak krzesło biurowe zdrowe dla kręgosłupa pomoże je rozwiązać.

Wielu specjalistów wskazuje, że kluczowym aspektem przy wyborze krzesła biurowego jest jego ergonomia. To właśnie modele ergonomiczne są w stanie wymusić na użytkowniku zachowanie optymalnego ułożenia ciała, przez cały okres wykonywania obowiązków zawodowych.

Od tradycyjnego krzesła do biura różni się ono tym, że gwarantuje możliwość regulacji poszczególnych elementów i dopasowanie ich do anatomii konkretnego użytkownika. Wspiera ono poszczególne odcinki kręgosłupa, a także zapewnia optymalne podparcie dla rąk, umożliwiając im swobodny wypoczynek.

Takie krzesło biurowe dla zdrowia pleców jest kluczowe. Dzięki niemu każdy z pracowników będzie miał zagwarantowany komfort oraz wygodę podczas całego dnia w biurze. Niemniej jednak nie można zapominać o obowiązkowych przerwach, które wyznaczane są przez standardy BHP.

Zobacz także: Jakie krzesło biurowe wybrać do dłuższej pracy przy komputerze?

Krzesło biurowe ergonomiczne na kręgosłup – dlaczego jest ono tak ważne?

Dobrej, wysokiej jakości krzesła ergonomiczne są w stanie skutecznie zapobiegać bólom kręgosłupa, a także jego skrzywieniom. Te dolegliwości najczęściej pojawiają się u osób, które wykonują pracę siedzącą, przy komputerze.

Warto podkreślić, że zdrowe krzesło biurowe powinno także redukować napięcie mięśni i poprawiać komfort pracy. W przypadku modeli ergonomicznych jest to zapewnione między innymi dzięki regulowanym podłokietnikom.

Czytaj więcej: 4 unikalne porady dotyczące krzesła biurowego, które pomogą Twoim plecom

Jak wybrać krzesło biurowe ergonomiczne?

W sprzedaży można znaleźć wiele krzeseł biurowych, które w opisie produktu mają zaznaczone to, iż są one ergonomiczne. Okazuje się, że istnieje wiele czynników, które należy uwzględnić, zanim podjęta zostanie ostateczna decyzja.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, czy  krzesło, które ma być zdrowe dla kręgosłupa jest stabilne i zapewnia naturalne jego wygięcie. Ważna jest też ramienna podstawa z wysokiej jakości kółkami. Dzięki niej krzesło będzie mobilne i z łatwością będzie się obracało wokół własnej osi.

Istotną kwestią jest zakres regulacji. Dotyczy to nie tylko siedziska, ale także kąta nachylenia oparcia i wysokości samych podłokietników. Krzesło powinno być dopasowane do wagi osoby, która będzie z niego korzystać.

Jednym z elementów wyboru komfortowego krzesła biurowego do pracy jest jego estetyka. Powinno się ono dopasować do aranżacji, która już istnieje w danym pomieszczeniu.

Najlepsze krzesło biurowe ergonomiczne – polecane modele

Regulowane krzesło biurowe ergonomiczne powinno być dobrane na podstawie kluczowych parametrów, oraz preferencji samych użytkowników. Poniżej, zaprezentowanych jest kilka modeli ergonomicznych krzeseł biurowych, które są warte zakupu.

1. Fotel VANK 6

Fotel VANK_V6 to nie tylko mebel do pracy, ale prawdziwa siła napędowa, gotowa sprostać różnorodnym potrzebom użytkowników. Zaprojektowany z myślą o nowoczesności i funkcjonalności, ten fotel przyciąga uwagę swoją dynamiczną formą, nawiązującą do stylistyki sportowych samochodów.

Jego transparentne oparcie z geometrycznym wzorem dodaje lekkości, podczas gdy mocne techniczne akcenty z aluminium nadają mu charakteru. Solidna, pięcioramienna podstawa aluminiowa zapewnia stabilność i wytrzymałość, co czyni go idealnym wyborem nie tylko do biura, ale także do domowego zacisza.

Fotel VANK_V6 doskonale komponuje się zarówno z nowoczesnymi, jak i tradycyjnymi wnętrzami. Jego ergonomiczny design i szerokie możliwości dopasowania sprawiają, że staje się niemalże częścią użytkownika, zapewniając komfort przez cały dzień pracy, nauki czy nawet relaksu. Dzięki opcji tapicerowania oparcia z tyłu, fotel nabiera przytulnego charakteru, idealnie pasując do domowego otoczenia.

Vank-V6-w pelni-tapicerowane

Vank-V6-w pelni-tapicerowane

2. Krzesło MOMO

Kolejną propozycją krzesła zapobiegającego bólom pleców jest krzesło biurowe Momo. Ten model to połączenie trzech fundamentalnych elementów: technologii, designu i funkcjonalności, co odzwierciedla filozofię marki Bejot. Śmiały wizerunek oraz charakterystyczne, łagodne linie bryły, skontrastowane z geometrycznymi detalami, sprawiają, że meble z kolekcji Momo są dynamiczne i nowoczesne. Kolekcja Momo to owoc interdyscyplinarnej pracy zespołowej, gdzie projektowanie nowego produktu to poszukiwanie doskonałego kompromisu między estetyką a możliwościami technologicznymi. Wysoka jakość wykonania, staranne dobranie materiałów, kolorów oraz funkcjonalne i ergonomiczne rozwiązania to wyraz pasji do tworzenia produktów ponadczasowych i wytrzymałych.

MOMO-bejot

MOMO-bejot

3. Krzesło LightUp

Krzesło LightUp 230SL to również ciekawa propozycja w zestawieniu. Jest to model łączący w sobie wszystkie zasady ergonomii, a także minimalistyczny design. Gwarantuje on możliwość regulacji wysokości siedziska, a także synchronicznego odchylania się oparcia. Wyposażone jest ono w prosty i intuicyjny w obsłudze mechanizm i skutecznie wspiera dolny odcinek kręgosłupa.

Jest to krzesło biurowe zapobiegające bólom pleców, a także cechujące się lekką i prostą formą. Jego złożenie nie sprawia większych problemów, podobnie jak jego transport.

LightUp 230 jasny szary

LightUp 230 jasny szary

Zobacz także: Fotel biurowy wygodny dla kręgosłupa – ranking

Krzesło biurowe zapobiegające bólom pleców – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Pracując przy biurku, niezwykle istotne jest zachowanie odpowiedniej pozycji ciała. W przeciwnym wypadku zarówno poszczególne kręgi jak i mięśnie zostaną nadmiernie obciążone. Co więcej, może to przyczynić się do nieodwracalnych zmian i zwyrodnień w obrębie kręgosłupa.

Ergonomiczne krzesło biurowe jest w stanie temu skutecznie zapobiegać. Wynika to ze sposobu, w jaki zostało ono zaprojektowane. Dzięki oryginalnemu kształtowi, a także możliwości regulacji komponentów, odciąża ono kręgosłup. Pozwala również przyjąć wygodną pozycję w trakcie siedzenia i utrzymać prawidłową postawę ciała.

Komfortowe krzesło biurowe do pracy pozwala także na wypoczynek ramion i odprężenie mięśni. W prosty sposób można więc poprawić wygodę podczas wykonywania obowiązków przy biurku, a jednocześnie zadbać o zdrowe plecy.

Jak wybrać krzesło biurowe ergonomiczne? Dzięki powyższym wskazówkom nie będzie to już takie trudne. Wystarczy zwrócić uwagę na możliwości regulacji, podstawę, a także inne funkcjonalności, które przyczynią się do poprawy komfortu pracy przy komputerze. Warto pamiętać, że krzesło biurowe ergonomiczne na kręgosłup poprawia także wydajność pracowników oraz chroni ich plecy przed przeciążeniami. Inwestycja w jeden z modeli, jest także inwestycją we własne zdrowie.

Sprawdź obrotowe krzesła biurowe

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 4

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.