Zdrowie pracownika – jaki wpływ mają na nie meble biurowe?

Wyposażenie firmy dużo mówi nie tylko o jej prestiżu, ale również o tym, jak traktuje ona swoich pracowników. Ogromne znaczenie mają odpowiednio dopasowane meble biurowe, które wpływają na ich komfort i samopoczucie, co przedkłada się również na efekty pracy. Jeżeli posiadasz biuro, powinieneś zwrócić dużą uwagę na to, jakie meble posiadasz, i ocenić, jakie znaczenie mają one dla zdrowia.

Zdrowie fizyczne a meble biurowe

Nieprawidłowa organizacja miejsca pracy prędzej czy później zawsze skutkuje uszczerbkiem na zdrowiu. Kilkugodzinne wykonywanie obowiązków w pozycji siedzącej przy biurku w nieprawidłowej pozycji, na pewno odbije się na stanie fizycznym Twoich pracowników. Bóle pleców, problemy z kręgosłupem, codzienny dyskomfort to często przyczyny wyboru nieodpowiednich, niedopasowanych mebli. Ponadto dolegliwości te skutecznie odwracają uwagę od wykonywanych zadań, przez co wydajność znacznie spada. Wybierając wyposażenie biurowe, warto skorzystać z ofert producentów, którzy posiadają produkty dedykowane właśnie dla biur – mniejszych i większych przedsiębiorstw. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zakupione towary spełniają normy unijne i mają certyfikaty bezpieczeństwa. Świetnym wyborem będą na przykład fotele biurowe i gabinetowe z regulacją wysokości siedziska oraz oparcia. Model Evolution to nowoczesny fotel, który zostanie doceniony przez każdego pracownika. Stylowe wykonanie, regulacja wysokości oparcia i mechanizm synchroniczny sprawi, że krzesło to pewnością okaże się idealnym wyborem dla osób, które większość dnia w pracy spędzają za biurkiem.

Kleiber Evolution EV-01

Kleiber Evolution EV-01

Komfort podczas pracy

Nie od dziś wiadomo, że ludzie pracują lepiej i wydajniej, gdy czują się komfortowo. Dlatego należy zadbać nie tylko o zdrowie fizyczne, ale i psychiczne pracowników. Jeżeli osoby zatrudnione w firmie wykonują obowiązki w wydzielonych boksach, zadbaj o to, by miały one odpowiednią wielkość, były wizualnie przyjemne i pozwalały na interakcje z innymi osobami z przedsiębiorstwa. Możesz wybrać eleganckie ścianki działowe, dzięki którym w prosty i szybki sposób wydzielisz miejsce pracy, a także stłumisz odgłosy pracy biurowej, zapewniając tym samym wysoki komfort.

Scianki dzialowe SD

Scianki dzialowe SD

Bardzo trafionym, a także nowatorskim pomysłem są również boksy akustyczne, które dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów dźwiękochłonnych izolują od hałasu. Pomieszczenia te mają bardzo rozległe zastosowanie – to idealne miejsce na chwilowe wyciszenie się, zebranie myśli, prywatną rozmowę telefoniczną, a nawet zebranie zespołu czy telekonferencję. Boksy akustyczne mogą być wyposażone są w komfortowe oświetlenie, wentylację czy miękką wykładzinę, co pozwala stworzyć idealne miejsce pozwalające na realizację zadań. Wszystko zależy od Twoich preferencji.

Boksy-akustyczne-VANK-Wall

VANK_WALL_BOX_GLASS

Stworzenie przyjaznego miejsca pracy

Codzienne przychodzenie i przebywanie w pracy powinno być dla pracownika czymś miłym i przyjemnym. Odpowiednie umeblowanie, dbające o zdrowie i komfort psychiczny osób, jest więc nieodzownym elementem w każdej prestiżowej firmie, która stawia na dobro zatrudnionych. Stworzenie komfortowego, wygodnego, estetycznego miejsca pracy to nie lada wyzwanie. Warto postawić nie tylko podstawowe wyposażenie biur, takie jak lady, krzesła i fotele, stoły konferencyjne, ławki do poczekalni czy meble gabinetowe. Z pewnością docenione zostaną liczne nowoczesne i innowacyjne rozwiązania, które pozwalają na stworzenie przyjaznej przestrzeni do wykonywania należycie obowiązków. Ciekawym wyborem jest chociażby Social Swing Round, czyli oryginalne, podwieszane siedziska, na dużej i stabilnej podstawie, które wyglądem przypominają huśtawki na placu zabaw. To niebanalne, przyjazne i niezwykle komfortowe rozwiązanie, które umożliwi swobodne dyskusje oraz pobudzi wyobraźnię.

SOCIAL SWING

W biurze nigdy nie powinno zabraknąć miejsca na chwilę relaksu i odpoczynek, dlatego przydatne okażą się również miękkie sofy i pufy. Wiele modeli nie zajmuje dużo miejsca, więc świetnie sprawdzą się też na małej przestrzeni.

Pufy VOLT & SQUARE

Zdrowie fizyczne i psychiczne pracowników a meble biurowe

Jak więc widzisz, meble biurowe mają ogromny wpływ zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne Twoich pracowników. Już dziś zadbaj więc o przyjazne, komfortowe oraz praktycznie zorganizowanie miejsce pracy, a przekonasz się, że przyniesie to doskonałe efekty. Sprawdź ofertę i wybierz profesjonalne umeblowanie do biura. Zadbaj o zdrowie innych i spraw, że będą oni z uśmiechem przychodzić do firmy każdego dnia. Szybko przekonasz się, że inwestycja w zdrowie i samopoczucie Twoich pracowników naprawdę się opłaci i znacznie polepszy jakość realizowanych przez nich zadań. Korzyści odniosą nie tylko oni, ale również całe przedsiębiorstwo.

Przeczytaj też: Praca w skupieniu – jak działać efektywnie w biurze?

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.