Sofy biurowe – co wybrać?

26 stycznia, 2022

Na wizerunek firmy składa się bardzo wiele czynników. Oczywiście najważniejsze w budowaniu swojego sukcesu jest oferowanie produktów i usług na najwyższym poziomie, jednak potwierdzeniem profesjonalizmu i dowodem na to, że firma traktuje zarówno swoich pracowników, jak i wszystkich klientów czy kontrahentów bardzo serio i z szacunkiem, jest eleganckie, nowocześnie wyposażone biuro.

Dlaczego sofy nie powinno zabraknąć w żadnym biurze?

Wydawać by się mogło, że sofa to mebel, który sprawdzi się raczej w przestrzeni mieszkalnej, niż w biurze, ale jest to mylne przeświadczenie. Nie sposób wyobrazić sobie obecnie, by profesjonalna, dbająca o swój wizerunek firma posiadała siedzibę, której wyposażenie ograniczałoby się jedynie do podstawowych mebli, takich jak krzesła czy biurka. Taka surowość i ascetyzm, choć przez niektórych cenione, przez większość ludzi mogłyby nie zostać odebrane zbyt entuzjastycznie. Stworzenie choćby niewielkiej przestrzeni, której charakter byłby przyjazny i przytulny, jest bardzo istotne dla samych pracowników. Potrzebują oni tzw. strefy relaksu, jak powietrza. Kącik, w którym można choćby na chwilę odetchnąć od biurowego zgiełku i ciągle dzwoniących telefonów, to absolutne minimum. Oczywiście najlepiej jest, jeśli do swojej dyspozycji pracownicy mają osobne, spore pomieszczenie, gdzie mogą niespiesznie przygotować sobie posiłek, napić się dobrej, ciepłej kawy lub herbaty i porozmawiać ze swoimi współpracownikami w luźniejszym tonie. Na pewno w takiej kantynie sofa biurowa sprawdzi się idealnie, bo można na niej wygodnie się rozsiąść i choć przez chwilę poczuć się jak w domu.

VERSO-naroznik-biurowy

VERSO-naroznik-biurowy

Sofa jako ważny element wyposażenia biura

Jeśli by głęboko zastanowić się nad tym, jak wiele funkcji spełnia biuro, to z pewnością można by dojść do wniosku, że w siedzibie każdej firmy powinno znaleźć się miejsce nie dla jednej, ale dla przynajmniej kilku sof. W przypadku dużych biur, posiadających własną recepcje i poczekalnię, ustawienie w tym miejscu wygodnej sofy dla oczekujących na spotkania klientów lub np. osób starających się o zatrudnienie jest wyrazem szacunku dla nich. Na pewno zostanie to odebrane in plus, jeśli chodzi o wizerunek firmy. Osoby umówione na różnego rodzaju spotkania z pewnością będą czuć się o wiele bardziej komfortowo i swobodnie, jeśli zaoferuje im się możliwość odpoczynku na wygodnej, miękkiej, sofie, niż twardym, niewielkim krześle.

Idźmy dalej… W zależności od tego, jak zaaranżowane jest biuro, miejsce dla kolejnej sofy można wydzielić w dużej, wspólnej przestrzeni. W biurowcach, gdzie preferuje się model open office, konieczne jest wyznaczenie miejsca, gdzie zainteresowani pracownicy mogą chwilę popracować w pełnej ciszy i skupieniu albo przeprowadzić rozmowę ze swoimi klientami albo współpracownikami w bardziej spokojnych warunkach. Można takowe stworzyć właśnie dzięki wstawieniu odpowiednio dużej sofy i pasujących do całości foteli oraz – w razie potrzeby – ściankom akustycznym lub innym produktom tego rodzaju, pozwalającym nieco wygłuszyć przestrzeń i uczynić ją bardziej kameralną.

Zobacz również: Designerskie sofy – przegląd

VANK_BELONG

VANK_BELONG

Sofy do gabinetów

Gabinety wysoko postawionych pracowników, menadżerów i szefów to zazwyczaj miejsca najbardziej reprezentacyjne w całym biurze. Trudno się temu dziwić. To tam odbywają się najważniejsze rozmowy i tam ważą się losy najbardziej intratnych kontraktów oraz nowych możliwości współpracy. Tam także odbywają się burze mózgów na najwyższym szczeblu, nierzadko przedłużające się do późnych godzin nocnych. Jak zatem wyobrazić sobie takie pomieszczenie bez sofy? Nie sposób! Ten mebel jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia gabinetu i może pełnić tam wiele różnych funkcji. Oczywiście jej wygląd i styl musza być spójne z charakterem całego pomieszczenia. Jeśli gabinet jest urządzony w klasycznym stylu i królują w nim ciężkie, drewniane meble oraz dodatki w stylu retro, idealnie będzie do niego pasowała sofa skórzana rodem z klubu dżentelmenów.

MyTurn Sofa

MyTurn Sofa

W bardziej nowoczesnych pomieszczeniach świetnie sprawdzą się tapicerowane sofy biurowe o prostej, wyrafinowanej formie, oszczędne w dekoracjach, za to dopracowane pod względem jakości. Podczas wyboru sofy do gabinetu, czy też do biura w ogóle, warto zwracać uwagę na jej właściwości. Ponieważ z pewnością będzie ona intensywnie użytkowana, musi być wykonana z materiału, który nie tylko jest bardzo wytrzymały, ale też w razie potrzeby będzie można łatwo go wyczyścić.

Voo-Voo-Sofy-fotele

Voo-Voo-Sofy-fotele

Wszyscy ci, którym zdarza się pozostawać w pracy do późnych godzin wieczornych albo wręcz nocować w swoim gabinecie, powinni rozważyć możliwość zakupu sofy z funkcja rozkładania. Meble biurowe są w obecnych czasach tak nowoczesne, że są w stanie spełnić naprawdę sporo naszych codziennych i niecodziennych potrzeb. Po ciekawe inspiracje i nowości oraz profesjonalne doradztwo zapraszamy na naszą stronę internetową.

LEGVAN LG 422

LEGVAN LG 422


Przeczytaj też:
Cechy profesjonalnych mebli biurowych

 

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.