Jaki fotel gabinetowy będzie dobrym wyborem do biura?

violle_konferencja_gabinet_profim

Gabinet, w którym przyjmowani są kontrahenci, powinien odpowiednio wyglądać i odzwierciedlać prestiż przedsiębiorstwa. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że w negocjowaniu korzystnych kontraktów ważne są także detale niezwiązane bezpośrednio z przedmiotem umowy. Istotne jest miejsce, w którym odbywają się ważne rozmowy i negocjacje. Warto zadbać o prestiżowy wygląd gabinetu. Wysokiej jakości meble, nadadzą wnętrzu odpowiedniego charakteru. Szczególnej uwagi wymaga dobranie odpowiedniego fotela gabinetowego.

Czym powinien charakteryzować się fotel gabinetowy?

Fotel gabinetowy to ważny element wyposażenia biura. Nie tylko nadaje wnętrzu prestiżu, ale przede wszystkim wpływa na komfort i wydajność pracy prezesów, członków zarządu i pozostałych pracowników. Wysokiej jakości fotel gabinetowy powinna cechować ergonomia, zapobiegająca zmęczeniu pleców, szyi oraz ramion. Odpowiedni komfort użytkowania zapewnią mechanizmy regulacji. Ekskluzywny fotel gabinetowy umożliwia dostosowanie do potrzeb użytkownika nie tylko wysokości siedziska czy kąta odchylenia oparcia, ale również kąta pochylenia i głębokości siedziska oraz głębokości podparcia lędźwiowego. Przykładem ergonomicznego fotela gabinetowego jest model CEO, który dzięki szerokiemu zakresowi regulacji zapewnia odpowiedni komfort użytkowania.

Fotel CEO CO 103

Fotel CEO CO 103

Jakie są rodzaje foteli gabinetowych?

Spośród foteli gabinetowych wyróżnić możemy fotele ergonomiczne i dynamiczne, które gwarantują wysoki komfort użytkowania. Właściwą ergonomię zapewnia wspomniana wyżej wielopłaszczyznowa regulacja. Dynamiczne siedzenie pozwala natomiast na pozostawanie w trakcie pracy przy biurku w ciągłym ruchu. Kręgosłup, który może swobodnie poruszać się w różnych kierunkach, nie jest narażony na epizody bólowe, a stymulowanie mięśni użytkownika sprawia, że są one mniej napięte.

Fotel powinien być dopasowany do charakteru wnętrza i pozostałych mebli gabinetowych. W prestiżowe gabinety urządzone w klasycznym stylu najlepiej wpasowują się ponadczasowe skórzane fotele gabinetowe. Pasują one idealnie do gabinetów kadry zarządzającej w renomowanych przedsiębiorstwach czy organach administracji publicznej. Przykładowe modele foteli gabinetowych, które mogą być pokryte skórą to INTEGRA, PRO i FIL.

Fotel Integra LXW-max Kleiber

Fotel Integra LXW-max Kleiber

Fotel Biurowy PRO PRW02

Fotel Biurowy PRO PRW02

Fotel Vank-FIL

Fotel Vank-FIL

Jeśli gabinet ma bardziej designerski, a mniej klasyczny wygląd wybierać można spośród wielu modeli nowoczesnych foteli gabinetowych. Ciekawe wzornictwo charakteryzuje modele Xenon 11,  Vank V6 – 611022, czy IOO.

Xenon 11STL chrom P59PU

Xenon 11STL chrom P59PU

VANK-V6-611022

VANK-V6-611022

Ioo BS KMD34

Ioo BS KMD34

Jeżeli w firmie znajduje się sala konferencyjna lub w biurze przyjmowani są kontrahenci, warto zastanowić się nad zakupem foteli konferencyjnych. Ten rodzaj wysokiej klasy krzeseł biurowych nie posiada elementów regulowanych lub są one ograniczone do regulacji wysokości. Jednakże są bardzo wygodne i doskonale uzupełniają wystrój wnętrza.

Przeczytaj także: Meble gabinetowe – eleganckie i minimalistyczne

Z jakiego materiału wybrać fotel gabinetowy?

Fotel gabinetowy powinien dobrze wyglądać, ale musi też być wygodny i przystosowany do sposobu pracy osoby w nim zasiadającej. Warto dokładnie przemyśleć wybór konkretnego modelu ze szczególnym uwzględnieniem materiału, z jakiego jest zrobiony konkretny fotel gabinetowy. Skóra to jeden z najbardziej eleganckich materiałów tapicerskich. Nasi klienci chętnie wybierają modele nią obite ze względu na wygodę użytkowania. Warto również zwrócić baczną uwagę na modele, których oparcia wykonane są z siatki jak w serii Accis Pro. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, zwłaszcza gdy biuro jest ciepłe, a fotel stanowi miejsce pracy przez wiele godzin dziennie.

Zobacz również: Fotele biurowe, jak wybrać najlepszy?

Dlaczego wygląd fotela gabinetowego jest niezwykle ważny?

Aranżacja biura czy gabinetu ma ogromny wpływ na prestiż pracującej w nim osoby. Ważny jest każdy detal, który widzi kontrahent. Przysadziste, drewniane biurko i ogromny ekskluzywny fotel gabinetowy wykonany ze skóry od razu przywodzą na myśl prezesa ogromnej firmy, który przez lata zdobywał doświadczenie w swojej branży. Natomiast biurko o lekkiej konstrukcji, przy którym stoi fotel gabinetowy o nowoczesnej konstrukcji kojarzone są z osobą młodą i energiczną, która z pewnością poradzi sobie z każdym wyzwaniem.

Fotel Lumi 103 Bejot

Fotel Lumi 103 Bejot

Jakie są zalety dobrze dobranego fotela gabinetowego?

Podejmując decyzję o zakupie mebli do biura, nie warto patrzeć na cenę. Wysokiej jakości fotele gabinetowe nie należą do najtańszych, jednak są inwestycją w prestiż pomieszczenia i wielogodzinny komfort użytkowania. Dobrze dobrane, wysokiej klasy krzesło biurowe zmniejsza ryzyko występowania bóli mięśni i kręgosłupa. Dzięki możliwości dostosowania go do potrzeb osoby pracującej zmniejsza się ryzyko powstania problemów zdrowotnych. To z kolei ma niebagatelny wpływ na efektywność pracy.

Wybierając meble do biura firmowego, należy pamiętać, że jest to cenna inwestycja. Dobrze dobrany fotel gabinetowy chroni zdrowie osoby z niego korzystającej, świetnie się prezentuje, a do tego sporo mówi o firmie oraz konkretnym pracowniku.

Zachęcamy zatem do dokładnego zapoznania się z naszą ofertą foteli gabinetowych: contino.pl/katalog/fotele-gabinetowe

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 4

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.