Home office, czyli pomysły na małe domowe biuro

13 kwietnia, 2020

Prawidłowo zaprojektowane, domowe biuro może zapewnić komfortowe i produktywne środowisko pracy. Jednak niepoprawne jego zaprojektowanie może sprawić, że będziesz stale zajmował się sprzątaniem i reorganizacją. Chociaż nie ma standardu dla projektowania home office, istnieją pewne podstawowe pomysły, które mogą pomóc. Oto kilka wskazówek dotyczących projektowania Twojego małego domowego biura.

Podstawowy układ biura w domu

Zaplanowanie podstawowego układu podłogi jest dość proste. Używając kartki papieru lub programu do rysowania komputerowego, naszkicuj swoją przestrzeń i dowiedz się, ile miejsca masz na biurko, krzesła i inne przedmioty. Jeśli wiesz, jakich mebli będziesz używać, rozważ wykonanie wycinków z papieru w celu eksperymentowania. Narzędzia komputerowe mogą pomóc w stworzeniu bardziej precyzyjnego układu, ale te narzędzia są często zbyt drogie w przypadku projektowania małych biur.

planowanie projektu biura

planowanie projektu biura

Jak zorganizować stanowisko pracy?

Mimo, że papier jest dziś mniej powszechny niż w przeszłości, większość osób korzystających z domowego biura będzie musiała zorganizować miejsce na różne przedmioty, na przykład segregatory na umowy i inne dokumenty. Weź pod uwagę swój podstawowy tok pracy i zastanów się nad dostępem do dokumentów podczas pracy. Umieść przedmioty, do których często masz dostęp, w pobliżu i pamiętaj, aby uwzględnić też długoterminowe przechowywanie. Może być trudno dokładnie oszacować, jak Twoje zapotrzebowanie na meble zmieni się w czasie, ale rozważ pozostawienie pustej przestrzeni w pobliżu głównego obszaru roboczego, aby uwzględnić przyszłe potrzeby.

AccisPro

AccisPro

Szafy biurowe, czyli przestrzeń na dokumenty

Podczas szkicowania podstawowych pomysłów projektowych łatwo jest zapomnieć o przestrzeni pionowej. Jeśli potrzebujesz dodatkowego miejsca do przechowywania, rozważ wysokie regały i szafy biurowe. Powierzchnia biurowa jest cenna w małych biurach, a optymalne wykorzystanie przestrzeni często wymaga kreatywnych pomysłów. Szukaj w Internecie sposobów na jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni, możesz także zainspirować się przeglądając nasze aranżacje biur.

Meble biurowe IDEA

Szafy biurowe IDEA

Projekt domowego biura – zajrzyj do Internetu

Wiele osób publikuje w Internecie swoje pomysły dotyczące projektu małego biura, a zasoby te mogą pomóc w znalezieniu nietypowych rozwiązań, które mogą być idealne dla Twojej przestrzeni. Przejrzyj różne blogi (przykładowe porady zamieściliśmy w artykule: jak urządzić biuro w domu), stwórz zakładki ulubionych stron, aby zbadać i poszukać pomieszczeń o wymiarach podobnych do Twoich. Nawet jeśli nie używasz tych samych mebli, pomysły te mogą dać początek pomysłom na zaprojektowanie Twojego home office.

fotel LUMI - LM 103

fotel LUMI – LM 103

Meble do biura w domu – przyszły rozwój

Przy opracowywaniu projektu dla małego biura zawsze mądrze jest myśleć o przyszłości. Nawet jeśli Twoje przedsięwzięcie biznesowe zaczyna się na małą skalę, z czasem może stać się bardziej wymagające od Twojej powierzchni. Zastanów się nad użyciem modułowych mebli biurowych, które pozwolą Ci na zwiększenie powierzchni biurka lub miejsca do przechowywania w razie potrzeby.

Ogólnie rzecz biorąc, projektując home office najlepiej jest zacząć od małych mebli biurowych, duże biurko może być kuszące, ale może skończyć się na marnowaniu metrażu, który mógłby być wykorzystana na inne elementy.

Meble gabinetowe BLOG

Meble gabinetowe BLOG

Twoje home office, czyli domowe biuro może stać się ostoją wykonywanej pracy, ale bałagan i złe decyzje projektowe mogą sprawić, że stanie się ono ciężarem. Dodaj elastyczności tam, gdzie jest to możliwe, i nie spiesz się na etapie projektowania. W razie wątpliwości jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci w realizacji potrzeb Twojego biura domowego, w zakresie układu i planowania przestrzeni: contino.pl/kontakt

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.