Jak urządzić biuro w domu – styl klasyczny

2 czerwca, 2014
Meble gabinetowe STATUS Owalny

Współcześnie wielu przedsiębiorców, decyduje się na prowadzenie firmy w domu. W takiej sytuacji, należy przeznaczyć  jedno z pomieszczeń w domu na urządzenie gabinetu lub biura, które będzie niezbędne przy prowadzeniu działalności w domu.

Home office – miejsce do pracy domu

Miejscem, które idealnie sprawdzi się na biuro jest z całą pewnością pomieszczenie znajdujące się najbliżej drzwi wejściowych, na parterze. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdyby z wizytą mieli przychodzić klienci firmy. Takie usytuowanie biura sprawi, że nie będą oni musieli przechodzić przez wszystkie pomieszczenia, aby znaleźć się w gabinecie. To także będzie dobrym rozwiązaniem na oddzielenie pracy od życia prywatnego. Jeśli istnieje taka możliwość warto zadbać o osobne wejście. W biurze domowym powinien znajdować się również dostęp do naturalnego światła. Ponadto decydując się na stworzenie biura w domu należy pamiętać o odpowiedniej jego aranżacji, która odda charakter prowadzonej działalności oraz zapewni komfort pracy.

biuro w domu

Home office – wygodnie i stylowo

Jednym z najbardziej popularnych wystrojów wnętrz biurowych jest styl klasyczny. Charakteryzuje się głównie lekkimi, stonowanymi kolorami ścian (odcienie szarości, błękitu i zieleni), które stanowią podstawowe tło dla mebli. Styl ten wypełniony jest przede wszystkim dobrym gustem i luksusem. Na największą uwagę zasługują tu wykończenia mebli oraz wysoka jakość materiałów, z których zostały stworzone. Dodatkowo, miedziane lub złote rączki i uchwyty przy szafkach dodadzą swoistego charakteru. Chociaż styl klasyczny kojarzony jest z masywnymi, ciemnymi meblami, to chodzi w nim głównie o zachowanie umiaru i prostych lin.

Urządzenie domowego gabinetu w stylu klasycznym wymaga dobrego przemyślenia oraz dokładności. Aranżując go nie powinno zabraknąć w nim solidnego biurka, biblioteczki oraz pojemnego regału. Wszystkie meble i dodatki powinny współgrać ze sobą tworząc elegancką całość.

szafka

szafka

Home office – jak urządzić miejsce do pracy?

Najważniejszym elementem gabinetu jest biurko, które zajmuje centralny jego punkt. Nie musi być wykonane z ciężkiego drewna, jednak powinno mieć proste kształty oraz stylowe wykończenie. Ważnym meblem jest również biblioteczka (może być szklana), która oprócz książek pomieści również różnego rodzaju nagrody oraz pamiątki, które będą dobrą wizytówką firmy. W stylu klasycznym bardzo popularne są wielkie skórzane fotele, ale równie dobrze sprawdzi się wygodny fotel obrotowy. Wszelkiego rodzaju teczki i segregatory powinny być poukładane na regałach, które będą umożliwiały do nich łatwy dostęp.

Posiadanie gabinetu w domu wiąże się z częstymi wizytami gości, dlatego warto przeznaczyć dla nich miejsce, w którym będą czuć się komfortowo. Zainwestowanie w dodatkowy stolik z krzesłami umili pobyt potencjalnym klientom.

OXXO OX 424

OXXO OX 424

Biuro w stylu klasycznym można udekorować kwiatami w doniczkach oraz dywanem na podłodze, które dodadzą mu przytulności. Na ścianach można powiesić obraz z krajobrazem lub rodzinne zdjęcia. Biuro w domu może być urządzone według własnych upodobań, warto jednak pamiętać, aby spraw związanych z pracy nie zabierać ze sobą do domu, który znajduje się już za ścianą.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.