Biurka typu Bench – wielostanowiskowe systemy do biur

meble biurowe EVRO

Istnieje wiele różnych rodzajów i typów biurek, które można wstawić do biura, od narożnych – w kształcie litery „L” po modułowe, recepcyjne i wiele innych opcji. Jednak biurka typu BENCH są obecnie najchętniej wybieraną opcją przez firmy. Dlaczego? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy zbadać, czym są biurka Bench, dlaczego są tak korzystne dla biur, a także omówić rodzaje oferowanych biurek, o których warto pomyśleć.

Czym jest Bench ?

Nazwa może być nieco myląca, ponieważ „Bench” w tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza ławkę.  Ławki są na ogół czymś, na czym siedzimy – a tu nie siedzimy na tych ławkach, tylko przy nich pracujemy! Tak naprawdę nazwa pochodzi od kształtu ławki w stylu krzesła, czyli długiej i prostokątnej. Oto czym jest biurko typu Bench – zwykłym biurkiem, które widziałeś już niezliczoną ilość razy. Dosłownie stołem, który ma współdzieloną konstrukcję stelaża dla kilku stanowisk pracy.

Meble typu Bench

Meble typu Bench

Jedną z największych zalet korzystania z mebli BENCH w przestrzeni biurowej jest to, że zachęcają one do komunikacji. Meble biurowe Bench są preferowane przez wiele biur, w których konieczna jest współpraca, ponieważ łączy pracowników w sposób integracyjny. Kilku pracowników siedzących wokół jednego dużego biurka stanowi idealny sposób na zwiększenie wymiany pomysłów i komunikacji między nimi. Może to podnieść morale, pomóc w realizacji projektów i oznacza znacznie bardziej produktywny i wyższy standard pracy.

Meble biurowe dla biur na planie otwartym – oszczędność miejsca

boksy biurowe

boksy biurowe

Kolejną zaletą systemów Bench jest możliwość ich wykorzystania w celu zaoszczędzenia miejsca. Biuro jako miejsce pracy zmieniło się w ostatnich latach, nie tylko sposób, w jaki pracujemy, ale także jego projekt i układ.  Kiedyś biura były wypełnione wydzielonymi małymi powierzchniami, zwykle podzielonymi za pomocą ekranów biurowych i tak zwanymi boksami. Ideą było stworzenie małych biur dla ludzi, bez konieczności wydawania fortuny na stałe dzielące je pomieszczenia i zapewnienie pracownikom biurowym obszaru, w którym mogliby skoncentrować się na swojej pracy.

Jednak czasy się zmieniły. Dziś pracownicy nie potrzebują już takiej przestrzeni jak w starym formacie biurowym, dlatego system Bench jest wyjątkowo oszczędny pod względem miejsca. Po ustawieniu podstawowego modułu, łatwo jest go rozbudować o dodatkowe stanowiska pracy, aby stworzyć większe rozwiązania. Wielostanowiskowe systemy biurek Bench ułatwiają optymalnie wykorzystać przestrzeń i maksymalnie wykorzystać środowisko biurowe.

Przekrój biurka BENCH - Duo

Przekrój biurka BENCH – Duo

Biurka Bench są zaprojektowane tak, aby zaoszczędzić miejsce. Można je łatwo postawić pod ścianą, pod oknem lub ustawić w rzędach. Jeśli porównasz biurka kształtowe lub te w kształcie litery L, zobaczysz, ile miejsca zostało zaoszczędzone, ograniczając tym samym ilość zmarnowanego miejsca w biurze.

Bench-Duo-U

Bench-Duo-U

meble biurowe TYPE-A

meble biurowe TYPE-A

 Do czego wykorzystywane są biurka typu Bench?

Wspomnieliśmy, że odeszły czasy zwykłych boksów biurowych, co oznacza, że ​​zmienił się również sposób, w jaki wykorzystujemy nasze meble biurowe. Biurka Bench mogą być wykorzystywane do wielu różnych celów, począwszy od zwykłego biurka, przy którym Twój pracownik siedzi, aby wykonywać swoją pracę, przez spotkania, prezentacje, a skończywszy na innych zadaniach, które w dzisiejszych czasach stają się coraz bardziej popularne. Mówimy o idei współpracy zespołowej nad jednym projektem przy biurku.

fotele Xenon - biurko bench

fotele Xenon – biurko bench

Jest to sytuacja, w której grupa pracowników siedzi przy tym samym biurku, oczywiście w odpowiednio większym zaprojektowanym rozmiarze. A to nie tylko oszczędza miejsce w biurze w ogóle, ale pozwala na bardziej efektywne prowadzenie dyskusji i współpracy przy projektach. Duże wielostanowiskowe biurko Bench ustawiamy na środku lub z boku pomieszczenia, z kilkoma krzesłami przy nim. Przy tym biurku może być cztery, pięć, a nawet więcej osób, które mogą pracować przy swoich komputerach, popijać kawę, rozmawiać albo po prostu zajmować się tym, co muszą zrobić.

Taka konstrukcja pozwala zaoszczędzić miejsce w biurze, dzięki czemu w pomieszczeniu można ustawić więcej indywidualnych biurek Bench. Jak widać, Bench to nie tylko stoły, to bardzo elastyczne i użyteczne meble biurowe. 

Jakie jeszcze są plusy stołów i biurek typu Bench?

Poza zwiększeniem komunikacji wzrokowej i werbalnej między pracownikami oraz lepszym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni w biurze możemy wymienić dodatkowe korzyści biurek na wspólnym stelażu:

 • elastyczność w przyszłej rozbudowie – jeśli zdecydujesz się rozwinąć działalność, a tym samym zwiększyć zatrudnienie w przyszłości, będziesz potrzebować więcej biurek. Biurka kształtowe, które teraz pasują do pomieszczenia, przy rozbudowie mogą się nie zmieścić. Natomiast biurka Bench, można rozbudowywać, co daje dużo większą elastyczność zarówno teraz jak i w przyszłości.
 • Opłacalność – ze względu na aspekt elastyczności, biurka Bench są znacznie bardziej efektywne kosztowo, ponieważ wykorzystujemy mniej materiału na blat roboczy, który służy większej ilości pracującym przy nim osób. Natomiast duże kształtowe biurka mają blat o nieregularnym obrysie i siedzi przy nim jedna osoba, więc cena jednostkowa stanowiska pracy będzie wyższa.
 • Szeroki wachlarz stylów i kolorów – istnieje wiele różnych wzorów stelaży oraz kolorów blatów, dlatego możesz stworzyć atrakcyjny styl dla swojego biura.
 • Opcja przechowywania – większość biurek jest wystarczająco wysoka i wystarczająco duża, aby zmieścić pod nimi kontener mobilny do przechowywania dokumentów.
 • Dopasowanie do szerokiej gamy technologii – biurka Bench są mniejsze niż biurka narożne lub biurka w kształcie litery „L”, ale nadal są wystarczająco duże dla wszystkich rodzajów technologii, np. komputery stacjonarne, laptopy lub tablety.
 • System Bench może współdziałać z pomysłem „gorącego biurka” – „gorące biurko” ma miejsce, gdy żaden z pracowników nie ma przydzielonego biurka, lecz siedzi tam, gdzie czuje potrzebę siedzenia tego dnia, np. obok osoby, z którą współpracują przy projekcie. Bench może to ułatwić, co oznacza, że ​​wymagane jest tylko jedno duże biurko, w przeciwieństwie do kilku mniejszych.
 • Porządek z kablami – niektóre systemy biurek występują z listwą uchylną do przeprowadzenia okablowania a także z blatami przesuwnymi. Co oznacza, że można łatwo pociągnąć okablowanie komputerowe z podłogi od punktów zasilających tzw. floorbox i dotrzeć do koryta kablowego pod blatem stanowiska roboczego.
  Meble biurowe DUO-A

  Meble biurowe DUO-A

rozsuwany blat

rozsuwany blat

koryto kablowe

koryto kablowe

Rodzaje biurek Bench

Możliwości jest sporo. Zestawy mogą być zbudowane na nogach z płyty. Na metalowych nogach w ciekawym kształcie litery A, litery U lub V. Na prostych nogach o profilu otwartym bądź zamkniętym. Nogi kwadratowe lub okrągłe. Co ciekawe, większość wymienionych rodzajów stelaży ma swoją „rodzinę” tradycyjnych biurek prostych lub narożnych. Można więc, w jednym stylu, kompleksowo wyposażyć biuro, ustawiając klasyczne biurka w mniejszych pomieszczeniach lub obok zestawów wielostanowiskowych.

Obecnie coraz częściej są stosowane biurka z niezależnymi blatami z elektryczną regulacją wysokości. Wówczas każda osoba ma możliwość indywidualnego dopasowania wysokości blatu pod siebie. O zaletach biurek z elektryczną regulacji wysokości przeczytasz w tym artykule.

Biurka Bench cieszą się ogromną popularnością i są często wybierane przez firmy, ponieważ oferują prostotę, efektywność kosztową i oszczędzają dużo miejsca. Być może taka opcja nie jest odpowiednia dla Twojej firmy, i to jest w porządku, ale ogólnie idea biurek Bench jest bardzo pozytywna dla każdej powierzchni biurowej. Pomysł ograniczenia marnotrawstwa miejsca, zaoszczędzenia pieniędzy i aranżacji biura w sposób, który przetrwa próbę czasu, jest ogromną zaletą.

meble biurowe EVRO

meble biurowe EVRO

Przekrój biurka BENCH - Type

Przekrój biurka BENCH – Type

 

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 5

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.