Nowoczesne budki telefoniczne do biura – jak wybrać i na co zwrócić uwagę?

Vank-Wall 2-boks-akustyczny

Hałas potrafi być bardzo denerwujący. W biurowych pomieszczeniach, gdzie rozmawia dużo osób, non stop działają drukarki oraz inne urządzenia, prowadzone są rozmowy telefoniczne, trudno nawet usłyszeć własne myśli. Dlatego ostatnio dużą popularnością cieszą się budki telefoniczne do biur. Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego sprzętu? Oto kilka porad.

Budka akustyczna do biura – czym się charakteryzuje

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że cisza to obecnie towar bardzo deficytowy. A w gwarnym biurze może być wręcz niemożliwa do osiągnięcia. Dlatego producenci wyposażenia biur opracowali specjalne mobilne stanowiska, które można przenieść w zależności od potrzeb. Budka akustyczna do biura, bo właśnie o niej mowa, to coraz częściej bardzo pożądany element przestrzeni typu open space. Czym powinny się charakteryzować?

Akustyka w biurze

Główne zadanie budki telefonicznej w biurze to stworzenie wyciszonej przestrzeni tak, aby pracownicy mogli w spokoju przeprowadzić poufną rozmowę lub zastanowić się nad jakimś problemem. Dlatego kabiny muszą być wykonane z materiałów idealnie wygłuszających. Niektóre modele są zrobione z podwójnego szkła dodatkowo powleczonego specjalną folią akustyczną. Wnętrze budki powinno być wykończone miękkim materiałem tłumiącym każdy odgłos.

Vank-Wall 2-boks-akustyczny

Vank-Wall 2-boks-akustyczny

Łatwość w przenoszeniu

Budki telefoniczne open space muszą charakteryzować się mobilnością. Dzięki temu można je wykorzystywać w każdej części biura w zależności od zapotrzebowania. Dlatego warto również zwrócić uwagę na ciężar i wymiary budki telefonicznej. Najczęściej wybierane są modele o powierzchni nieprzekraczającej 2 metrów kwadratowych. Oczywiście na rynku są także dostępne większe modele, które są używane jak mini salki konferencyjne.

Wnętrze biurowej budki telefonicznej

Akustyczna budka telefoniczna do biura musi być wyposażona we wszystkie elementy umożliwiające normalne wykonywanie zadań. Mogą to być na przykład niewielki blat do pracy na stojąco lub blat i mały hoker, czyli wygodny i odpowiednio wyprofilowany taboret. Istotne są również porty USB oraz gniazdka elektryczne, które pozwolą podładować komputer bądź telefon komórkowy.

Budka-Telefoniczna-Treehouse-Stand-THWS

Budka Telefoniczna Treehouse Stand

Dobre oświetlenie

Nie da się pracować po ciemku. Dlatego każda budka telefoniczna musi być wyposażona w dobre oświetlenie. Najlepsze będą energooszczędne świetlówki typu LED o ciepłej barwie zbliżonej do światła promieni słonecznych. Przy takim oświetleniu dobrze się pracuje, ponieważ oczy się nie męczą.

Odpowiedni system wentylacyjny

Budki telefoniczne do biura powinny być bardzo szczelne, ponieważ żaden dźwięk nie powinien się z nich wydostać ani do nich dostać. Nie oznacza to jednak rezygnacji z wydajnego systemu wentylacyjnego. Niektóre modele są nawet wyposażone w klimatyzację. Przy zakupie budki sprawdźmy, jakie parametry posiada dany model. To pomoże nam wybrać najbardziej optymalną budkę open space.

Na samym końcu warto również wspomnieć o tym, jak zaprojektowane są poszczególne produkty. Kabiny akustyczne powinny być dopasowane do stylistyki biura. Dzięki temu nie będą się one wyróżniały spośród innego biurowego wyposażenia.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.