Fotel biurowy wygodny dla kręgosłupa – ranking

Wygodny fotel biurowy to jeden z elementów, który ma niewątpliwie ogromny wpływ na komfort, zadowolenie oraz wydajność pracowników. Inwestycja w fotele biurowe musi być odpowiednio przemyślana – jeśli pracodawca postawi na cenę, a nie na jakość, wówczas szybko może okazać się, że pracownicy zmagają się z bólami pleców, zaś ich wydajność znacząco spadnie. W poniższym artykule prezentujemy ranking najlepszych foteli biurowych wygodnych dla kręgosłupa.

Cechy fotela biurowego, które czynią go wygodnym

Jakie cechy wyróżniają wygodny fotel biurowy? Słowem-kluczem jest oczywiście ergonomia. Jest to pojęcie oznaczające zastosowanie rozmaitych technologii, które mają na celu zapewnienie użytkownikowi fotela właściwej postawy. 

Fotel biurowy wygodny dla kręgosłupa wykonany zgodnie z zasadami ergonomii gwarantuje optymalne wparcie dla kręgosłupa, szyi i bioder – dzięki temu użytkownik siedzi w sposób prawidłowy, zaś ryzyko występowania bólów ze strony kręgosłupa jest ograniczone do minimum. Nawet w przypadku wielogodzinnego siedzenia na takim fotelu można utrzymać właściwą postawę oraz – co najważniejsze – pracownik w dalszym ciągu czuje się dobrze, dlatego jest właściwie zmotywowany do wykonywania powierzonych mu obowiązków.

Cechą rozpoznawczą, która wyróżnia wygodny fotel biurowy, jest też funkcja regulacji wysokości siedziska. Dzięki temu każdy z pracowników może dostosować fotel do swojego wzrostu i indywidualnych preferencji. Najlepsza pozycja to taka, kiedy można utrzymać stopy na podłodze płasko, zaś kolana są ustawione w kącie prostym. Dostosowanie wysokości siedziska jest bardzo ważne, gdyż odpowiednia postawa gwarantuje optymalne wsparcie dla nóg i zmniejsza obciążenie kręgosłupa. Ważnym elementem zwiększającym wygodę są też podłokietniki – zapewniają one wsparcie dla ramion, co redukuje napięcie mięśniowe.

 

violle

violle

W niektórych fotelach stosowane są też dodatkowe mechanizmy regulacyjne, np. regulacja nachylenia oparcia bądź głębokości siedziska, jednak nie są one tak istotne z punktu widzenia wygody użytkownika jak te wcześniej wskazane.

Na to, czy dany fotel biurowy będzie wygodny, wpływa też oczywiście jakość materiałów, które wykorzystano do jego produkcji. Fotele biurowe powinny być produkowane z materiałów najwyższej jakości – wówczas będą one mogły być eksploatowane z powodzeniem przez wiele lat.

To powinno Cię zainteresować: Fotel do home office- jaki wybrać?

W kontekście wygody wiele osób zwraca też uwagę na design – dobrze, gdy wygodny fotel biurowy do domu jest dostosowany do wystroju całego wnętrza. Wtedy cała kompozycja prezentuje się atrakcyjnie i jest spójna.

Ranking wygodnych foteli biurowych – TOP 6

Jaki wygodny fotel biurowy do komputera będzie najlepszy? Oto przygotowany przez nas ranking: 

TOP1. Grospol IOO 2

fotele-Ioo-2

fotele-Ioo-2

Ioo 2 to nowa generacja fotele biurowego, który zdobył serca wielu klientów, a teraz przynosi jeszcze więcej innowacji, spełniając nawet najbardziej wyrafinowane oczekiwania użytkowników. Przygotuj się na przełom w wygodzie i ergonomii z nową wersją kultowego fotela biurowego. Ioo 2 oferuje także możliwość regulacji kąta nachylenia oparcia i siedziska, dzięki czemu znajdziesz idealną pozycję dla swojego ciała, poprawiając kondycję Twojego kręgosłupa. Siatkowa tapicerka z 10 strefami o zróżnicowanym napięciu dostarcza doskonałą wentylację i idealne dopasowanie do Twojej sylwetki, zapewniając optymalny komfort przez cały dzień.

TOP2. Profim Action

fotel-biurowy-action

fotel-biurowy-action

Action to niezwykle komfortowy fotel gabinetowy zapewnia nie tylko wyjątkową wygodę, ale także optymalną pozycję ciała, z wytrzymałością na poziomie aż do 150 kg – co zostało potwierdzone certyfikatem GS. Jego ergonomiczny design uwidacznia się poprzez płynną regulację kąta nachylenia siedziska i oparcia, dostosowywane podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz możliwość regulacji podłokietników.

TOP3. Grospol Ergohuman 2

ergohuman-2

ergohuman-2

Ergohuman Elite 2 to z całą pewnością jest to bardzo wygodny fotel biurowy dla kręgosłupa. Wyróżnia go fakt, iż łączy nowoczesny styl z komfortem na najwyższym poziomie. Posiada ergonomiczny kształt, który gwarantuje optymalne wsparcie dla kręgosłupa. W fotelu tym zastosowano wielopunktowy system regulacji, dlatego każdy użytkownik może dostosować go do własnych potrzeb. Z olei wygodne oparcie zapewnia swobodę ruchu. Dzięki regulowanym podłokietnikom można ułożyć ręce tak, aby zapewnić sobie komfort na najwyższym poziomie. Tym, co wyróżnia ten fotel od pozostałych, jest fakt, iż jest tutaj możliwość regulowania kąta ujemnego – dzięki temu rozwiązaniu nasze plecy nie tracą kontaktu z oparciem nawet jeśli nachylamy się nad klawiaturą komputera. Opcja ustawienia oparcia i siedziska kilka stopni do przodu powoduje, ze nasze podudzia zostają odciążone i nie ma ryzyka wystąpienia drętwienia nóg.

TOP4. Profim Xenon 

xenon-net

xenon-net

Xenon to jedno z najnowocześniejszych krzeseł biurowych wyposażone w unikalne funkcje, np. podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa (SmartADLS) czy też podłokietniki pozwalające na regulowanie nakładki w dowolnym kierunku poziomo. Jest to krzesło dedykowane osobom o wysokich wymaganiach, którzy cenią sobie zarówno wygodę jak i rozwiązania ergonomiczne. Krzesło ma też funkcję regulacji głębokości siedziska – dzięki temu można pozostawić odpowiednią przestrzeń na nogi, a ryzyko drętwienia ud jest ograniczone. Wszystkie te rozwiązania gwarantują najwyższy komfort siedzenia.

TOP5. Profim Lightup

lightup

lightup

LightUp to krzesło wyróżniające się nowoczesnym designem oraz wieloma nowatorskimi rozwiązania technicznymi, dlatego świetnie sprawdzi się w każdym wnętrzu biurowym. Ten wygodny fotel biurowy został zaprojektowany z myślą o osobach, które pracują przez wiele godzin przy biurku i cenią sobie komfort na najwyższym poziomie. Podparcie lędźwiowe gwarantuje regulację wysokości oraz głębokości siedziska, dlatego nie ma ryzyka występowania dolegliwości bólowych. Krzesło ma też mechanizm synchro, który gwarantuje idealne wsparcie dla całej sylwetki – korzystając z niego można dostosować fotel do masy osoby siedzącej.

TOP6. Bejot MOMO

Bejot-Krzesla-MOMO

Bejot-Krzesla-MOMO

 

Momo to krzesło biurowe to doskonałe połączenie funkcjonalności i komfortu, spełniające wszystkie oczekiwania dotyczące wygodnego krzesła do pracy. Dzięki szerokiemu zakresowi regulacji, każdy użytkownik może dostosować fotel do swoich indywidualnych preferencji. Regulacja wysokości i głębokości siedziska umożliwia idealne dopasowanie do wysokości biurka oraz długości nóg użytkownika. Regulacja podłokietników zapewnia dodatkowe wsparcie dla ramion i komfort podczas pracy. Regulacja podparcia odcinka lędźwiowego dba o prawidłowe ułożenie kręgosłupa, redukując napięcie i zmęczenie w okolicy dolnej części pleców.

Oparcie wykonane z elastycznej i przewiewnej membrany gwarantuje optymalny komfort użytkowania, zapewniając odpowiednie wsparcie dla pleców i zapobiegając nadmiernemu poceniu się. Dzięki fotelowi obrotowemu Momo, praca staje się przyjemniejsza i bardziej ergonomiczna, wspierając efektywność i dobre samopoczucie użytkownika przez cały dzień.

Kiedy i jak często powinniśmy zmieniać fotel biurowy dla zdrowia naszego kręgosłupa?

Po jakim czasie należy wymienić wygodny fotel biurowy do domu na nowy? Wszystko uzależnione jest od kilku czynników. Najważniejszym elementem jest oczywiście rodzaj eksploatacji. W przypadku, gdy fotel jest używany każdego dnia przez kilka lub kilkanaście godzin, wiadomo, że nie będzie służył równie długo co taki, który jest eksploatowany sporadycznie. 

Zmiana fotela biurowego powinna nastąpić na pewno wtedy, gdy zauważamy na nim widoczne uszkodzenia – zwłaszcza, gdy doszło do awarii mechanizmu regulacji, podłokietniki są poobijane bądź tapicerka się zużyła. Należy pamiętać o tym, że uszkodzony fotel biurowy może prowadzić do występowania dolegliwości bólowych ze strony kręgosłupa, dlatego też warto systematycznie sprawdzać, jaki jest jego stan.

Zobacz też: Jaki fotel dla programisty? Kluczowe cechy

Warto też wiedzieć, że jeśli kupimy dobry, ergonomiczny fotel biurowy wysokiej jakości, z pewnością będzie nam on mógł posłużyć przez wiele lat. Trzeba tylko mieć na uwadze, by korzystać z niego zgodnie z zaleceniami producenta oraz dbać o jego systematyczną konserwację. Mając na uwadze te wskazówki fotel posłuży nam bez problemu nawet przez kilka lat.

Dlaczego wygoda i wsparcie kręgosłupa są tak ważne w fotelu biurowym?

Dlaczego kwestia wygody i wsparcia kręgosłupa jest tak istotna w fotelu biurowym? Przede wszystkim chodzi o to, że dzięki właściwemu oparciu nie ma ryzyka występowania bólu pleców, a nawet wielogodzinne siedzenie przy biurku nie powoduje dyskomfortu. Dzięki temu czujemy się dobrze i stajemy się bardziej wydajni. Właściwe wsparcie kręgosłupa zapobiega także poważnym problemom zdrowotnym, takim jak skolioza czy innym związanych z niewłaściwą postawą.

Mając wygodny fotel biurowy możemy cieszyć się komfortem i dobrym samopoczuciem, co ma priorytetowe znacznie w kontekście wydajności podczas wykonywania różnego rodzaju czynności. Ergonomiczny fotel biurowy to inwestycja, która zwraca się wyjątkowo szybko.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 4

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.