Aranżacja biura w domu – tworzymy funkcjonalny home office

22 kwietnia, 2020
Krzeslo biurowe Motto_profim

Potrzebujesz dedykowanej przestrzeni w swoim domu, w której będziesz mógł pozostać skupiony i produktywny podczas wykonywania swojej pracy? Bez względu na to, czy pracujesz zdalnie w pełnym wymiarze czasu pracy, czy tylko chwilowo pracujesz w domu, wydzielenie miejsca do pracy pomoże Ci pozostać w skupieniu i pozwoli na rozdzielenie pracy od życia domowego, nawet jeśli znajdują się one w tym samym mieszkaniu lub domu.
Stwórz atmosferę, która zapewni ci motywację podczas pracy, ale którą możesz zostawić, gdy wszystko zostanie zaznaczone na liście rzeczy do zrobienia. Chociaż możesz nie mieć całego pokoju przeznaczonego na biuro, możesz z łatwością stworzyć funkcjonalne miejsce do pracy z niemal dowolnego obszaru, wprowadzając poniższe wytyczne.

Pomyśl o komforcie, czyli ergonomia w biurze

Na dobrą aranżację biura domowego składa się o wiele więcej niż to, co widzisz w Internecie. Modne inspiracje projektów biur w domu łatwo przyciągają uwagę, ale pamiętaj o uwzględnieniu funkcjonalności w swojej przestrzeni. Zastanów się dobrze przed zakupem rustykalnego biurka bez kontenerka lub modnego akrylowego krzesła bez podparcia odcinka lędźwiowego, czy będą dobrze Ci służyć.

Jeśli jest jakiś mebel biurowy, w który powinieneś zainwestować pieniądze, to jest to wysokiej jakości ergonomiczne krzesło obrotowe. Krzesła biurowe z większą ilością regulacji umożliwiają lepsze dostosowanie oparcia do pleców użytkownika, zapewniając odpowiednie wsparcie podczas całego dnia pracy. Uważaj też na wybrane przez siebie biurko. Będziesz potrzebować biurka, które będzie wystarczająco małe, aby zmieściło się w twoim pomieszczeniu, ale będzie miało wystarczająco dużo miejsca do pracy, by wygodnie pomieścić wszystkie potrzebne przedmioty do pracy.

Fotel biurowy Evolution

Fotel Evolution – podparcie odcinka lędźwiowego

Utrzymuj swoje ciało w pozycji ergonomicznej, ustawiając krzesło biurowe w taki sposób, aby praca była wykonywana w sposób naturalny. Podeprzyj plecy, stopy oprzyj o podłoże lub podnóżek. Górna część monitora komputera powinna znajdować się na wysokości oczu lub nieco poniżej niego, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia bólu szyi. Ustaw klawiaturę tak, aby przedramiona były równoległe do podłogi i zainwestuj w podnóżek, jeśli jesteś osobą niższą, aby stopy mogły pozostać płasko na ziemi. Bądź aktywny na krześle, ruszaj się i zmieniaj pozycje. A na koniec pracowitego i efektywnego dnia odpręż się, korzystając z dostępnych funkcji krzesła.

MaxPro

Wychylenie oparcia podążające za ruchem pleców

Proste formy, stonowana kolorystyka i funkcjonalność

Nie przesadzaj z kolorami i wystrojem swojego biura domowego. Możesz i powinieneś sprawić, że będzie ono atrakcyjne, ale przeciążenie kolorem będzie Cię rozpraszać od pracy. Trzymaj się raczej neutralnych tonacji, ale połącz je z akcentami  jednego lub dwóch kolorów.

sam-violle-softbox-seven

Meble do biura w domu w jasnych kolorach

Przedmioty osobiste pomagają utrzymać motywację, ale upewnij się, że są aktualne. Zdjęcie Twojego kota, które niegdyś ozdabiało przestrzeń na biurku, po wielu miesiącach patrzenia na nie, w końcu zacznie się wtapiać w tło. Co jakiś czas zmieniaj stare zdjęcie na nowe, aby utrzymać świeżość spojrzenia.

Jeśli regularnie pracujesz w domu, najprawdopodobniej od czasu do czasu przeprowadzasz wideo konferencję. Upewnij się, że obszar za biurkiem będzie wyglądał schludnie i czysto, ponieważ stanie się profesjonalnym tłem dla Twoich rozmów wideo. Ukryj rozpraszające uwagę przewody komputerowe, kupując biurko z wbudowanym systemem zarządzania okablowaniem, który zapewni czystość i użyteczność biurka.

prowadzenie-kabli

Prowadzenie kabli w biurku

Wpuść naturę do swojego domowego biura

Jedną z największych zalet pracy w domu jest to, że możesz uniknąć dusznego, korporacyjnego stylu życia. Skorzystaj z tego! Postaraj się ustawić swoje biurko w pobliżu okna, abyś mógł czerpać korzyści z naturalnego światła podczas pracy. Ustawienie biurka w ciemnym kącie sprawi, że będziesz senny i mniej skoncentrowany. Oświetlenie w przeciętnym gospodarstwie domowym jest zazwyczaj zbyt ciemne, aby utrzymać wydajność pracy i czujność, więc pamiętaj, o dodaniu lampy na biurko na czas, gdy nie ma słońca. Dodaj trochę więcej natury do Twojej przestrzeni, dodając nieco zieleni. Mała roślina może naprawdę ożywić nudną przestrzeń, a większość roślin doniczkowych nie wymaga codziennego podlewania, więc nie będziesz musiał wchodzić do biura w weekendy.

Lumi_fotele_Bejot

Światło dzienne i rośliny w domowym biurze

Meble biurowe do przechowywania dokumentów, czyli porządek w domowym biurze

Najkrótszą drogą do zestresowania się, jest mnóstwo papierkowej roboty i wszędzie walające się przedmioty. Aby ograniczyć bałagan do minimum, upewnij się, że wyposażasz swoje miejsce pracy w dobrą szafkę na dokumenty.

Nie masz miejsca w swoim biurze domowym na dużą szafkę do przechowywania? Nie ma problemu. Istnieją kontenery stacjonarne z szufladami, które dostawia się bezpośrednio do biurek, a ich górna krawędź jest równa z blatem biurka, co pozwala zaoszczędzić miejsce.

Kontenery stacjonarne DUO

Kontenery stacjonarne powiększają przestrzeń roboczą o blat kontenera

Jeśli masz już biurko, a brakuje miejsca na dostawienie takiego kontenera, to też nie ma problemu, użyj kontenerów pod biurkowych. Kontenery mobilne na kółkach to ekonomiczne i oszczędzające miejsce meble, które sprawdzają się w niemal każdym biurze. Większość kontenerów mobilnych jest tak zaprojektowana, aby zmieściły się pod biurkiem i nie zabierały zbyt wiele miejsca w biurze. Najlepszą cechą, jaką ma do zaoferowania mobilny kontener na kółkach, jest możliwość jego przesuwania po biurze, tak aby dopasować go do przebiegu pracy. Trzymaj go pod biurkiem podczas pracy nad projektami lub przestaw, gdy przeglądasz informacje.

Kontenery mobilne DUO

Kontenery mobilne pod biurka można swobodne przesuwać w pomieszczeniu

Kolejną świetną opcją przechowywania, o której warto pamiętać, jest półka na książki lub regał na czasopisma. Przechowywanie książek i dokumentów na ścianie może zaoszczędzić cenną przestrzeń na podłodze, dodając jednocześnie nutkę wizualnej atrakcyjności.

Meble gabinetowe Hexos

Regały wiszące – Hexos

fotele-PRO

fotele PRO – półka ścienna na wzór mebli

 

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.