VANK

Showing all 25 results

VANK to polska marka meblowa, zespół architektów, inżynierów oraz rzemieślników. Cechą wyróżniającą markę VANK jest aluminium, zaawansowane technologie oraz ergonomia, którą zespół Vank opanował do perfekcji produkując przez wiele lat fotele marki SITAG. Projektują meble do przenikających się dziś przestrzeni: domowej, biurowej i publicznej, które unikają estetycznych powtórzeń. Produkty wykonane są w bardzo uniwersalnym stylu, ale głównym założeniem estetyki jest minimalizm. Działają w myśl zasady 3 x p: polski projekt, polska produkcja i polski produkt.

Meble VANK powstają w cyklu zamkniętym, z pozyskanego z odpadów aluminium. Firma dysponuje odlewnią aluminium, w której powstają charakterystyczne wzory mebli, foteli biurowych, krzeseł oraz ścianek mobilnych. Stosowane tkaniny są w dużej mierze biodegradowalne lub pochodzące z recyklingu. Vank projektuje i produkuje w Polsce, spełniając tym samym ważne kryterium europejskiej lokalności.

VANK posiada własną produkcję zlokalizowaną pod Poznaniem. Od 1997 roku dostarcza wysokiej klasy meble do różnych obiektów użyteczności publicznej, firm i instytucji. Producent współpracuje z architektami i dystrybutorami od koncepcji do realizacji wyposażenia każdego biura i przestrzeni publicznej.

W świecie, w którym trudno o ciszę, firma angażuje się w problematykę akustyki. Oferowane ścianki i boksy akustyczne spełniają wysokie normy w zakresie wyciszania wyznaczonych stref biurowych. Meble VANK są geometryczne, proste i dopracowane do ostatniego szczegółu. Nowoczesna a technologia spotyka się z autentycznym, polskim projektowaniem, dostrzeżonym w 2016 roku przez jury IF DESIGN AWARD, które wyróżniło i nagrodziło stół VANK_MOVE i ściankę mobilną VANK_WALL.