VANK

Showing all 6 results

VANK to polska marka meblowa, zespół architektów, inżynierów oraz rzemieślników. Cechą wyróżniającą markę VANK jest aluminium, zaawansowane technologie oraz ergonomia, którą zespół Vank opanował do perfekcji produkując przez wiele lat fotele marki SITAG. Projektują meble do przenikających się dziś przestrzeni: domowej, biurowej i publicznej, które unikają estetycznych powtórzeń. Działają w myśl zasady 3 x p: polski projekt, polska produkcja i polski produkt.

Meble VANK powstają w cyklu zamkniętym, z pozyskanego z odpadów aluminium. Firma dysponuje odlewnią aluminium, w której powstają charakterystyczne wzory mebli, foteli biurowych, krzeseł oraz ścianek mobilnych. Stosowane tkaniny są w dużej mierze biodegradowalne lub pochodzące z recyklingu. Vank projektuje i produkuje w Polsce, spełniając tym samym ważne kryterium europejskiej lokalności.

W świecie, w którym trudno o ciszę, firma angażuje się w problematykę akustyki. Oferowane ścianki i boksy akustyczne spełniają wysokie normy w zakresie wyciszania wyznaczonych stref biurowych. Meble VANK są geometryczne, proste i dopracowane do ostatniego szczegółu. Nowoczesna a technologia spotyka się z autentycznym, polskim projektowaniem, dostrzeżonym w 2016 roku przez jury IF DESIGN AWARD, które wyróżniło i nagrodziło stół VANK_MOVE i ściankę mobilną VANK_WALL