Wybieramy biurko – najciekawsze rozwiązania

26 kwietnia, 2017
Meble gabinetowe PRESTIGE

Biurko i krzesło to najważniejsze elementy wyposażenia biura. Aby funkcjonowanie we wspomnianym pomieszczeniu było komfortowe, potrzebne są również inne elementy. Nie da się jednak ukryć, że stół i krzesło – a coraz częściej sam stół – to podstawa. Jakie biurko wybrać, aby pracować nie tylko efektywnie, ale i wygodnie? Oto kilka inspiracji!

Biurka z regulacją elektryczną

Skandynawowie obmyślają i wprowadzają w życie rozwiązania, które są nie tylko piękne, ale i ergonomiczne, a przy okazji także praktyczne. Możemy przekonać się o tym w trakcie pracy przy biurku, którego wysokość jest regulowana elektrycznie. Kręgosłup mierzy się z ogromnym obciążeniem, pozostając w pozycji siedzącej przez kilka godzin każdego dnia. Biurko regulowane elektrycznie pozwala nam cieszyć się brakiem przykrych dolegliwości, takich jak bóle pleców, napięcie mięśni itp. Możemy pracować przy nim w pozycji siedzącej, ale istnieje także opcja działania na stojąco. Nic nie stoi na przeszkodzie, by stosunkowo często modyfikować postawę, unikając w ten sposób bolesnego „zastygania” mięśni. Regulacja wysokości jest mało kłopotliwa, co niewątpliwie sprzyja częstym zmianom pozycji, a tym samym pozwala skutecznie chronić kręgosłup, odciążając go.

biurka z regulacją elektryczną

biurka z regulacją elektryczną

 

INUP biurka podnoszone elektrycznie

INUP biurka podnoszone elektrycznie

Meble do open space

Ambitnym zadaniem jest umeblowanie powierzchni biurowej typu open space. Stanowiska pracy tworzone w ramach takiej przestrzeni znajdują się bardzo blisko siebie. To przede wszystkim od układu, a także od dodatkowego wyposażenia biurek zależy komfort pracy osób przebywających w pomieszczeniach tego typu. Ważne, by meble posiadały ekrany, które zapewniają odrobinę prywatności, a także izolację akustyczną. Obecność takich elementów jest ważna wówczas, gdy pracownicy działają indywidualnie. Praca zespołowa wiąże się z nieco innymi wymogami dotyczącymi aranżacji przestrzeni. W takiej sytuacji stawia się głównie na interakcyjność – wspólny stół i wspólna przestrzeń mają łączyć członków grupy i umożliwiać im niezakłóconą wymianę pomysłów.

Meble biurowe DUO-A

Meble biurowe DUO-A

 

meble biurowe TYPE-A

meble biurowe TYPE-A

Biurko do gabinetu

Gabinet prezesa, dyrektora lub innej osoby zajmującej kierownicze stanowisko prezentuje się inaczej niż biuro, w którym przebywają szeregowi pracownicy. Wnętrze siedziby „bossa” powinno przystawać do powagi stanowiska, dlatego musi się znaleźć w nim miejsce dla masywnego biurka, a także „dyrektorskiego” fotela. Nowoczesne kolekcje prezentują się nieco „lżej” niż klasyczne i wprowadzają przy tym odrobinę dynamizmu do wnętrza.

Wśród mebli gabinetowych największe znaczenie odgrywa biurko. To właśnie przy nim odbywają się ważne rozmowy z pracownikami, a także z klientami itd. W tym przypadku znaczenie ma nie tylko funkcjonalność. Liczy się również reprezentatywny wygląd.

Meble gabinetowe SORENO

Meble gabinetowe SORENO

Biurko to nie wszystko…

W przestrzeni biurowej nie tylko pracujemy lub ewentualnie odbywamy dyscyplinujące rozmowy z podwładnymi. O ile prezes może podjąć pracownika (niższego w hierarchii), siedząc przy biurku, o tyle nie wypada mu występować w pozycji dominującej w trakcie rozmowy z partnerem biznesowym. Na taką okoliczność w gabinecie lub w biurze świetnie sprawdzi się niewielki stolik kawowy, przy którym każda rozmowa przebiega milej, przyjemniej, a być może bardziej konstruktywnie. Wokół stolika powinny zostać ustawione komfortowe fotele – kultura wymaga, by podejmować gości jak najpiękniej.

myTURN STOLIKI

myTURN STOLIKI

Stoliki VANCOUVER

Stoliki VANCOUVER

Biurko nowoczesne lub klasyczne – to jeden z najbardziej istotnych elementów znajdujących się w biurze. Podejmując decyzje w tej kwestii, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Największe znaczenie ma komfort i zdrowie osoby, która będzie użytkownikiem konkretnego mebla. Warto stawiać na modele posiadające regulowaną wysokość. W tym przypadku znaczenie mają nie tylko względy praktyczne, choć oczywiście są bardzo ważne. Liczy się także estetyka – wystrój biura świadczy o osobie bądź osobach, które w nim pracują. Odpowiedni design to jeden z kluczowych elementów, które należy uwzględnić w trakcie aranżowania przestrzeni biurowej. Pamiętajmy, że wystrój nie tylko świadczy o firmie oraz o jej pracownikach, ale również wpływa na samopoczucie osób przebywających i pracujących w danym pomieszczeniu.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba głosów: 4

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.