Meble gabinetowe – eleganckie i minimalistyczne

6 lipca, 2016
Meble gabinetowe MONO

Gabinet szefa lub menedżera to jedno z najważniejszych miejsc w firmie. Kojarzy się z prestiżem, elegancją, dystyngowaniem i władzą – to w nim podejmowane są najważniejsze decyzje dotyczące przebiegu konkretnego projektu, kadry pracowniczej, a nawet całej firmy. Styl, doskonałe materiały i funkcjonalność – po tym można poznać piękny gabinet. Jakie dobrać do niego meble, by był zarówno szykownym pokojem, jak i komfortowym miejscem pracy?

Jakie jest pierwsze skojarzenie z gabinetem? Często są to sceny z amerykańskich filmów, w których szefowie spotykają się z klientami, negocjują kontrakty na wielkie sumy pieniędzy i podpisują najważniejsze umowy. To w nich przyjmowani są pracownicy, ale także podejmowane są decyzje o dalszym rozwoju (lub zamknięciu) firmy. Wyobrażenie o gabinetach jest jak najbardziej prawdziwe – niezwykle ważną rolę odgrywa w nim wystrój miejsca pracy szefa. Aranżacja gabinetu to niemałe wyzwanie, ale zdecydowanie warto zadbać o to, by była wyjątkowa, stylowa i ergonomiczna!

Jakie meble wybrać do gabinetu?

Pod względem wykonywanych obowiązków gabinet niewiele różni się od innych stanowisk w firmie. Zajmujący to pomieszczenie pracownik zazwyczaj ma w nim komputer, biurko z szufladami, wygodny fotel, regały na książki czy dokumenty… Wszystkie te elementy są niezwykle ważne, jednak w przypadku gabinetu trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na meble, które zostaną wykorzystane do jego urządzenia. To pomieszczenie to coś więcej, niż zwykły pokój pracowników: najczęściej rezyduje tam szef, więc tym bardziej musi ono być wyjątkowe!

Gdy wybieramy meble gabinetowe do biura, niezwykle ważny jest ich elegancki i prestiżowy wygląd. Gabinety bywają różne, zarówno klasycznie stylowe, jak i minimalistyczne, chłodne i funkcjonalne – najważniejszy jest szyk i poczucie, że na rozmowę czy negocjacje przybyło się w wyjątkowe miejsce. Najwyższa jakość, doskonałe materiały i oryginalne wzornictwo to trzy najważniejsze cechy, jakimi powinny charakteryzować się meble gabinetowe.

Wybieramy meble gabinetowe!

W zależności od profilu działalności firmy oraz reszty jej wystroju, gabinet należy urządzić w podobnym stylu. Jeśli całe biuro jest urządzone dość oszczędnie lub minimalistycznie, nie wypada, by gabinet był bardzo wystawny. Nieprofesjonalnie będzie też wyglądał gabinet, który jest urządzony bez pomysłu, chaotyczny – ma być to miejsce, w którym interesariusz czuje się wyjątkowo i prestiżowo. Dobrze jest zachować proporcje i umiar: jeśli urządza się gabinet dla firmy „z tradycjami”, należy zachować klasyczny, elegancki styl. Jeśli zaś biuro związane jest z branżą kreatywną, artystyczną lub jest to np. kobiecy biznes, meble gabinetowe mogą być mniej poważne, minimalistyczne, ale szykowne.

Są jednak takie elementy wystroju gabinetu, które pozostają niezmienne. Są to przede wszystkim wygodne, dostosowane do potrzeb użytkownika biurko i fotel – spędzają przy nim po kilka godzin dziennie, więc komfort pracy do priorytet. Jakie krzesła do gabinetu wybrać? Na pewno takie, które będą dawały kręgosłupowi oparcie i zapewnią maksimum wygody podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Również biurko to niezwykle istotny element wyposażenia gabinetu: musi ono być ergonomiczne, dostosowane do wymagań użytkownika oraz wielkości pomieszczenia. Niemniej ważne są też meble gabinetowe – dopełniają one cały pokój i gwarantują porządek we wszystkich dokumentach firmy.

Meble gabinetowe – aranżacje

Niekiedy trudno jest samodzielnie dobrać aranżację wnętrza gabinetu – choć foldery reklamowe i Internet pełne są propozycji wystroju, podjęcie decyzji bywa czasochłonne. Mamy dla Was kilka przydatnych pomysłów aranżacyjnych, zarówno dla klasycznych gabinetów, jak i dla tych bardziej nowoczesnych!

Klasyczne wnętrza firm „z tradycją” wymagają utrzymania aranżacji gabinetu w podobnym stylu. Takie przestrzenie lubią proste, klasyczne rozwiązania, które są funkcjonalne i sprawdzają się w każdej sytuacji. Doskonałym rozwiązaniem dla takich gabinetów będą meble z linii Oskar: zapewnią one komfort, elegancję oraz funkcjonalność każdego dnia.

meble gabinetowe Oskar

meble gabinetowe Oskar

Propozycja dla nowoczesnych wnętrz to zaś model Bravo – połączenie dynamiki, minimalizmu i futurystycznego designu czyni te meble gabinetowe wyjątkowymi. Polerowane na wysoki połysk powierzchnie są ponadczasowo eleganckie, a ciemne drewno dodaje tej linii szyku i wytworności. Co więcej, przestronne szafy pomieszczą wszystkie dokumenty firmowe: wewnątrz znajduje się wystarczająco dużo miejsca także na duże segregatory, więc to idealne rozwiązanie dla gabinetów! Warto sprawdzić nasze propozycje – meble gabinetowe

meble do gabinetu

meble do gabinetu

 

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.