Zima w biurze, czyli na co zwracać uwagę

Stolik Vancouver

Zima to dla zmuszonego do aktywności człowieka nie tyle pora roku, ile raczej stan umysłu. Mróz, niezliczona ilość warstw odzieży, które musimy na siebie nakładać, egipskie ciemności towarzyszące nam przez większą część doby, śnieżne zaspy, a chwilę później roztopy i dojmująca świadomość, że mądre zwierzęta zapadają w trwający przez kilka miesięcy sen, a ludzie pracują – wszystko to sprawia, że motywacja często ucieka z biura, a wraz z nią wyprowadza się z niego produktywność i twórcze myślenie. Czy odpowiednie wyposażenie i wystrój tego miejsca mogą przyspieszyć nadejście wiosny? Raczej nie, ale za to są w stanie sprawić, że zimowa chandra ustanie albo stanie się nieco mniej dolegliwa.

Praca zimą

Powyżej wymienione zostały czynniki, które sprawiają, że życie zimową porą staje się trudniejsze niż wiosną czy latem, co wywiera oczywisty wpływ także na pracę. Warto w związku z tym urządzić biuro w taki sposób, by stało się dla pracowników swoistą enklawą i miejscem, w którym można zregenerować nadwerężone siły i twórczo realizować swoje zadania zawodowe. Przetrwanie zimy to niełatwe zadanie, w związku z czym dobrze jest wyposażyć się w narzędzia czyniące sytuację bardziej komfortową. Za „must have” w opisywanej sytuacji należy niewątpliwie uznać przedmiot tak prozaiczny jak wieszak. Najlepiej, by ów „sprzęt” był kolorowy i energetyzujący – możliwość pozostawienia ciężkich okryć wierzchnich to wszak nie wszystko.

Wieszak SEVEN

Wieszak SEVEN

Wieszak WELL

Wieszak WELL

Wieszak EASY

Wieszak EASY

Zimą nie można żałować sobie gorącej kawy, którą najbardziej komfortowo pije się podczas przerwy, oczywiście przy ładnym i praktycznym stoliku. Pamiętajmy, że nie samą pracą żyje człowiek!

Stoliki VERSO

Stoliki VERSO

Stoliki Quick

Stoliki Quick

Biuro jak urządzić

Jak urządzić biuro, w którym spędzamy czas również wtedy, gdy aura na świecie nie sprzyja odnajdowaniu motywacji we własnym wnętrzu? Szczególnie w tym trudnym okresie należy zadbać o komfort pracownika. Wygodny fotel albo krzesło to podstawa, przy czym warto wybierać modele, w przypadku których projektanci postawili na ożywcze, energetyzujące kolory, które pozwalają odnaleźć motywację i wzmagają kreatywność.

Fotel LIFT LF 10

Fotel LIFT LF 10

fotele obrotowe jott_1T2

fotele obrotowe jott_1T2

Należy jednak zachować umiar we wprowadzaniu krzykliwych kolorów do aranżacji wnętrza. Przesada w tym zakresie może bowiem nadmiernie pobudzać i sprzyjać np. pojawianiu się zgrzytów lub wręcz konfliktów w zespole.

Jak ocieplić wnętrze

Ocieplenie wnętrza to niezmiernie istotne zadanie, jeśli chcemy ułatwić przetrwanie zimy osobom, które spędzają w nim znaczną część dnia. W biurze nie powinno więc zabraknąć nie tylko kolorowych akcentów, ale także komfortowych mebli tapicerowanych, dzięki obecności których regeneracja sił staje się możliwa niemal w każdej chwili. Poza tym tego rodzaju elementy wyposażenia sprawiają, że w pomieszczeniu robi się bardziej przytulnie, a to niezwykle ważne wówczas, gdy aura może tłamsić resztki dobrego nastroju, a tym samym również demotywować.

Fotel Highline HL31

Fotel Highline HL31

Fotel myTURN 10H

Fotel myTURN 10H

Sofa VERSO V32

Sofa VERSO V32

Mając na uwadze nieuchronne nadejście zimy, warto pomyśleć również o umieszczeniu w biurze kominka. Wesoło pełgający ogień daje nie tylko fizyczne, ale również emocjonalne ciepło, które pokrzepia i poprawia nastrój na długie godziny. Przy kominku powinny znajdować się miękkie poduchy – wszak podwyższona temperatura to nie wszystko, należy pomyśleć również o stworzeniu miejsca lub choćby kącika relaksu.

Pufy Oops

Pufy Oops

Wyspa / Profim

Wyspa / Profim

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.