Wykładzina, która nadaje charakteru wnętrzu

Wykładzina – kiedyś zło konieczne, stosowane do zamaskowania nierówności podłogi, dziś element designu. Projektanci w końcu dostrzegli, że podłoga może „grać pierwsze skrzypce” w pomieszczeniu i postanowili to wykorzystać.

Oprócz funkcji użytkowej wykładzina pełni rolę dekoracyjną wnętrza, nadaje mu nowy wyraz.  Ze względu na prostotę montażu i konserwacji staję się coraz popularniejszym rozwiązaniem zarówno w domach jak i biurach. Wykładziny w kolorach subtelnych,  delikatnych są świetną alternatywą dla pokrycia dużych metraży. Tradycję można zawsze przełamać intrygującym kolorem czy ekstrawaganckim wzorem. Firmy dostarczają na rynek również wykładziny, które mogą stanowić główny element dekoracyjny pomieszczenia. Często dzieje się tak, dobór koloru, faktury czy designu tworzy unikatowy wizerunek firmy, jest jej znakiem rozpoznawczym.

źródło: www.myfloor.pl

Współczesne wykładziny mają naturalny wygląd, a jednocześnie są wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu jak ich winylowe koleżanki. Producenci walczą z szarą codziennością, starają się wyjść poza horyzont, poszukują niekonwencjonalnych połączeń wzorów i kolorów. Odkrywają nowe szanse w ekscytujących i nieograniczonych połączeniach trendów, w projektowaniu wnętrz i architektury i trzeba przyznać, że efekty ich pracy są zaskakujące.

Architekci wnętrz kładą duży nacisk na tworzenie otwartych przestrzeni. Trend ten wygenerował lukę, którą odpowiedni design powinien wypełnić i zaspokoić potrzeby bez kreowania nowych. Brak ścian czy mebli, które zapełniłyby pustkę pociąga za sobą potrzebę aranżacji wnętrz, które umiejętnie połączą duże przestrzennie, a równocześnie dobrze stłumią dźwięki.

źródło: www.officefacility.pl

Jest to idealne rozwiązanie dla biur typu open space, o dużym natężeniu ruchu oraz pomieszczeniach, w których hałas może działać niekorzystanie na samopoczucie, rozpraszać a nawet wywierać szkodliwy wpływ na zdrowie. Obok wykładzin redukujących hałas są i takie, które poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniu. Niektóre wykładziny są bardziej wydajne jeżeli chodzi o wychwytywanie kurzu z powietrza aniżeli twarde podłogi, co więcej mogą redukować potencjalnie niebezpieczne cząstki alergenów.
Wykładziny takie znajdą zastosowanie w różnych pomieszczeniach, ale swoje szczególne walory niewątpliwie ujawnią w miejscach, gdzie jest duży przepływ ludzi i roznoszącego się kurzu, jak biura, hotele, recepcje i inne.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.