Wygodna sofa do biura, czyli jaka?

13 września, 2017

Biuro jest miejscem pracy, które powinno być przystosowane również do spotkań z klientami, wspólnikami itd. Warto urządzić je tak, aby panowały w nim komfortowe warunki. Jak to zrobić? warto m.in. skoncentrować się na wyborze właściwego wyposażenia. Sofy to meble biurowe, dzięki którym przestrzeń staje się jeszcze piękniejsza i bardziej praktyczna. Obecność elementów tego rodzaju sprawia, że eksploatacja staje się jeszcze wygodniejsza. Jak wybrać idealne sofy do biura oraz inne meble wypoczynkowe, dzięki którym wnętrze, w którym pracujemy, będzie nie tylko piękne, ale i funkcjonalne, a także, co równie ważne, komfortowe?

Fotele do biura

Jednym z ważniejszych przykładów wypoczynkowych mebli do biura są fotele, przy czym nie chodzi o te, dzięki którym możemy komfortowo pracować przy swoim biurku. Niemal równie istotne są fotele mające zgoła inne, bardziej reprezentacyjne znaczenie. Ustawione przy stoliku kawowym sprzyjają prowadzeniu rozmów. Można komfortowo w nich zasiąść, ciesząc się atmosferą swobody i życzliwości, a także zmniejszając dystans, który pojawia się np. przy pierwszym kontakcie. Miękkie, nowoczesne lub klasyczne meble tego rodzaju mogą znajdować się również w hallu. Ich obecność pozwala oczekiwać na spotkanie w komfortowych warunkach. Ustawienie foteli zamiast krzeseł wprowadza atmosferę przytulności i przyczynia się do tego, że czas oczekiwania staje się po prostu przyjemniejszy. Klient, gość lub np. potencjalny pracownik może zasiąść na miękkim obiciu, wygodnie oprzeć plecy i łokcie i oddać się przyjemnej lekturze lub po prostu przeglądać czasopismo dla zabicia czasu.

Fotel HIVE

Fotel HIVE

Fotel narożny SoftBox 1C

Fotel narożny SoftBox 1C

Biurowa strefa relaksu

Przestrzeń wolna od biurowego zgiełku jest niezbędna w każdym biurze. W jej ramach możemy spędzać czas przerw, regenerując siły niezbędne, aby zachować świeży umysł i kreatywność, a tym samym dobrze wykonywać swoją pracę. Strefa relaksu to „absolutne must have” w firmach, w których działa się np. projektowo, nie zawsze zważając na to, kiedy minęły godziny pracy. Na biurową strefę relaksu składają się nie tylko fotele oraz kanapy. Warto umieszczać tam również nowoczesne meble modułowe, których układ możemy z łatwością modyfikować w zależności od bieżących potrzeb. Warto zwracać uwagę również na fotele, które umożliwiają przyjęcie pozycji półleżącej, co sprzyja rozluźnieniu. Możemy rozważyć również zakup zabudowanych siedzisk, których ścianki zapewniają izolację akustyczną i pozwalają odciąć się od zgiełku nawet wówczas, gdy w określonej przestrzeni biurowej nie można wydzielić zamkniętej strefy.

LEGVAN

LEGVAN

Sofy do biura

Znaczenie sof w biurze jest ogromne. Wprowadzamy do aranżacji meble tego rodzaju, mając na uwadze szereg istotnych przyczyn. Chodzi przede wszystkim o zapewnienie komfortu pracownikom, gościom oraz klientom, którzy przebywają w biurze – stale lub sporadycznie. Możliwość wypoczywania w trakcie realizacji wymagającego międzynarodowego projektu jest na wagę złota. Krótka drzemka pozwala zregenerować siły i pobudza nadszarpnięte pokłady kreatywności. Dzięki temu zwiększa wydajność i ułatwia osiągnięcie wymarzonego sukcesu. Sofy do biura spełniają również inne, równie ważne funkcje. Mogą np. stanowić dekorację, idealnie wpisując się lub dopełniając wnętrzarski projekt.

Sofa Energy

Sofa Energy

MyTurn 20H satyna

MyTurn 20H satyna

Jak wybrać wygodną sofę do biura?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej wyboru mebli biurowych, warto nie tylko uwzględnić ich wymiary i porównać je z wielkością przestrzeni biurowej. Równie ważny aspekt to materiały. Warto zastanowić się np. nad tym, czy preferujemy skóry, szorstkie tkaniny czy może gładkie materiały. Zastanówmy się również, jaki jest nasz stosunek do funkcjonalności określonego mebla, tzn. czy chcemy, aby się rozkładał itd. Uwzględnienie aspektów, które są dla nas kluczowe, pozwoli nam podjąć najlepszą decyzję, której nigdy nie pożałujemy.

Sofa Sleepy

Sofa Sleepy

Wygodna sofa do biura – co należy przez to rozumieć? Ilu ludzi, tyle odczuć i teorii. Wybierając konkretne modele, warto kierować się własnymi potrzebami, oczywiście uwzględniając przy tym dobro wszystkich użytkowników przestrzeni biurowej. Dzięki przestrzeganiu tych prostych zasad uzyskamy taki efekt, na jakim najbardziej nam zależy.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 4

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.