Wieszaki do biura, jak wybrać?

17 października, 2016
Wieszaki Seven_profim

Mówiąc o meblach biurowych, mamy na myśli przede wszystkim biurka, krzesła, fotele czy szafki. Mogłoby się wydawać, że zaopatrzenie się w wymienione powyżej elementy wyposażenia pozwala zamknąć kwestę urządzania biura – to prawda, ale tylko częściowo. Istnieje bowiem wiele niuansów, o których warto pamiętać, jeśli zależy nam na osiągnięciu przynajmniej zadowalającego efektu końcowego. Nieczęsto w podobnym kontekście wspominamy o wieszakach, a taką tendencję należałoby chyba uznać za umiarkowanie korzystną. Dlaczego? Jak w każdym podobnym przypadku, tak również w tym, wszystko rozbija się o… komfort. Jeśli wchodzimy do ciepłego biura, podczas gdy na dworze temperatura raczej nie zachęca do przebywania na świeżym powietrzu, mamy na sobie okrycie wierzchnie, a także szalik, czapkę itd., które mogą sprawiać problem „natury organizacyjnej”. Wszyscy doskonale znamy to z autopsji… Gdy ciepłe ubrania pozostawimy na sobie, będzie nam po prostu niemiłosiernie gorąco, pot zacznie ciec strumieniami, a skóra twarzy zyska niezbyt atrakcyjny, czerwony kolor. Gdy zaś postanowimy trzymać je tak samo, jak torbę z komputerem i dwa segregatory – przy sobie, możemy zapomnieć o komforcie. Jak widać, bez wieszaków biurowych ani rusz!

Wieszaki stojące do biura

Jeśli zależy nam na komforcie pracowników, a także wszystkich osób, które z różnych przyczyn odwiedzają biuro, dobrze jest postarać się o to, by w przestrzeni, o której mowa, znalazło się miejsce, gdzie można pozostawić okrycia wierzchnie, nie troszcząc się o ich dalsze losy. Idealne miejsce dla tego rodzaju elementów wyposażenia znajduje się nieopodal drzwi wejściowych, to zupełnie oczywiste. Dla osiągnięcia efektu wizualnej harmonii warto zatroszczyć się także o to, by wieszaki do biura dobrze komponowały się z pozostałymi elementami wystroju. Można więc postawić na modele nowoczesne, lśniące blaskiem chromu, jeśli taki styl dominuje w danej aranżacji, jednak nierzadko wskazane jest wprowadzenie do wnętrza odrobiny koloru – oczywiście zależnie od „wizji artystycznej” i indywidualnych preferencji. W pracowniach architektonicznych, sekretariatach przedszkoli itd. nietuzinkowe dodatki są wręcz wskazane.

Wieszak EASY

Wieszak EASY

Wieszak SEVEN

Wieszak SEVEN

Wieszak WELL

Wieszak WELL

Wieszaki Wuteh

Wieszaki Wuteh

Wieszak na ubrania do biura

Wieszaki biurowe nie stanowią z pewnością najważniejszych elementów wystroju i wyposażenia pomieszczeń czy wręcz lokali tego rodzaju, jednak warto poświęcić im odrobinę uwagi, ponieważ mogą z powodzeniem pełnić funkcję interesujących, a często także nietuzinkowych dodatków, które wyróżniają się nie tylko ze względu na kolor, ale zwracają uwagę, ponieważ ich design zaskakuje. Dobrze, by w biurze znajdowały się nie tylko ładne i funkcjonalne meble, ale i nietuzinkowe, a przy tym znajdujące praktyczne zastosowanie dodatki. To właśnie dzięki tym drugim wnętrze nabiera charakteru i sprawia, że spędzanie w nim czasu to duża przyjemność, nawet jeśli początkowo tego nie dostrzegamy. Jeśli „grzeczną” i wyważoną aranżację wzbogacimy niezwykłymi i wyrazistymi „smaczkami”, efekt może zachwycać!

Na biurowych wieszakach znajdzie się miejsce nie tylko dla okryć wierzchnich, chust, szalików itd., ale również dla wszelkiego rodzaju parasolek, toreb, torebek, aktówek i im podobnych. Trudno wyobrazić sobie brak solidnego wieszaka, gdy na dworze panuje straszliwa ulewa, w związku z czym zupełnie nie wiadomo, co począć z ociekającym wodą parasolem lub płaszczem przeciwdeszczowym – obecność wieszaka sprawia, że zupełnie intuicyjnie i automatycznie pozbywamy się podobnych dylematów.

Komfort pracy w biurze

Mogłoby się wydawać, że pracy w biurze zawsze towarzyszy komfort, ponieważ diametralnie różni się ona od ciężkiej harówki w kamieniołomie. Przyjmując taką optykę, znajdujemy się jednak niebezpiecznie blisko twierdzenia, jakoby konieczne było czerpanie zadowolenia ze status quo, bez dążenia do ciągłego polepszania własnej sytuacji. Przestrzeń biurowa powinna pod każdym względem sprzyjać skupieniu i wzmagać produktywność, jednocześnie zaspokajając zmysł estetyczny osób odwiedzających lokal firmowy, który stanowi przecież swego rodzaju wizytówkę. Liczą się więc tutaj wszystkie elementy składające się na daną aranżację – od mebli, aż po rozmaite dodatki, jak choćby właśnie wspomniane tutaj wieszaki do biura. Mogłoby się wydawać, że są one umiarkowanie istotne, jeśli zestawi się je z biurkami, krzesłami czy fotelami, bez których trudno jest pracować przy komputerze, jednak troska o szczegóły to domena ludzi przewidujących, którym zależy na osiągnięciu jak najlepszych efektów podejmowanych przez siebie działań. Bagatelizowanie kwestii wieszaków biurowych może stać się przyczyną wystąpienia absurdalnych i nikomu niepotrzebnych problemów i dyskomfortu. Warto zawczasu wyeliminować drobne, bo drobne, ale jednak niedogodności, które wynikają z braku miejsca do pozostawienia okryć wierzchnich.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.