Wielkanoc w biurze, pomysły na wprowadzenie świątecznej atmosfery

By Marzec 8, 2017Ciekawostki

Wielkanoc zawsze zbiega się z nadejściem wiosny i choćby z tego względu możemy obchodzić ją kolorowo. Ocieplanie wnętrz w tym czasie należy rozumieć metaforycznie – dotyczy ono atmosfery, jaka panuje w pomieszczeniu. Aby nastrój stał się przyjemny, nie zaszkodzi postarać się o to, by w aranżacji znalazły się wyraziste kolory i elementy. W rolach „ocieplaczy klimatu” świetnie sprawdzają się kwiaty, jednak warto postawić także na inne akcenty, takie jak na przykład nowoczesne meble biurowe.   

Kolory biurowe

Jakie kolory powinny znaleźć się w biurze? To zależy głównie od potrzeb osób, które pracują w danym miejscu. Pracę analityczną najlepiej wykonuje się w stonowanych i umiarkowanie wyrazistych wnętrzach, które pozwalają skoncentrować się na pracy. Kiedy natomiast poszukuje się inspiracji, wyraziste akcenty kolorystyczne stymulują wyobraźnię i sprawiają, że nowatorskie i ciekawe projekty niemal samoczynnie rodzą się w głowie. Nadejście Wielkanocy to jednak doskonały powód, aby dodatkowo ożywić biurowe aranżacje – można to zrobić, wymieniając meble na nieco bardziej wyraziste lub ustawiając w widocznym miejscu bukiet świeżych, wiosennych kwiatów. Łączenie tych sposobów również jest wskazane.

lada recepcyjna zip

Lada Recepcyjna DORADO

Jak przygotować się do świąt?

Zasady, zgodnie z którymi urządza się biuro, są dość proste i nie odbiegają znacząco od reguł, jakimi kierujemy się w trakcie aranżowania innych przestrzeni użytkowych – szczególnie, gdy w grę wchodzą święta lub równie ważne okazje. Jak sprawić, by Wielkanoc w biurze stała się przyjemniejsza i bardziej „świąteczna”? Przygotowania do tego szczególnego czasu bywają gorączkowe, dlatego warto urządzić przestrzeń biurową tak, by osoby w niej przebywające (chodzi nie tylko o pracowników) mogły rozluźnić się i spędzić trochę czasu w spokojnej atmosferze, która sprzyja odprężeniu. Miękkie fotele i pufy to znakomite rozwiązanie, jeśli chce się odmienić wizerunek biura. Warto postawić na intensywne kolory, ponieważ tego rodzaju akcenty znakomicie wpisują się w wielkanocną konwencję, a przy tym ożywiają wnętrze.

 

Fotel SURF Bejot

Jak odpocząć w święta?

Świąteczna atmosfera, jeśli chodzi o Wielkanoc, różni się od tej, której doświadczamy w trakcie Bożego Narodzenia. Wprowadza się ją szczególnie za sprawą drobnych symboli, takich jak pisanki, baranki i pisklątka, jednak znaczącą rolę odgrywają także barwy – wiosenne, żywe i niezwykle wyraziste. Duża sofa lub miękki fotel, obite wyrazistym materiałem, wprowadzają do wnętrz radosne ożywienie. Ważne, by meble tego rodzaju zapewniały jednocześnie maksimum komfortu, jednak ich wygląd ma niewiele mniejsze, o ile nie identyczne, znaczenie. Przedświąteczny odpoczynek w biurze – to ważne szczególnie z perspektywy klientów, którzy przychodzą załatwiać swoje liczne sprawy, chcąc uporać się z nimi przed świętami. Odpoczynek pracowników to także istotna kwestia – dzięki przerwie spędzonej w komfortowych warunkach, efektywność niewątpliwie wzrasta.

fotel Age AG12

Jak się wyciszyć?

Czy meble biurowe oraz inne sprzęty, znajdujące się w pomieszczeniach tego rodzaju, mogą korzystnie wpływać na samopoczucie, sprzyjając wyciszeniu się w okresie przedświątecznym? – Oczywiście! W takiej roli znakomicie spisują się ścianki działowe oraz ekrany akustyczne mocowane na ścianach czy podwieszane pod sufitami. Duże znaczenie ma w tym przypadku także wygląd podobnych elementów. Odważna i wyrazista kolorystyka to czynnik, dzięki któremu wyraźniej doświadcza się wiosny i Wielkanocy, która przypada właśnie na ten czas w roku, gdy cała przyroda budzi się do życia, a słońce chętnie wygląda zza chmur. Jeśli umiejętnie dokonuje się zakupów, można skutecznie upiększyć i ocieplić właściwie każdą przestrzeń biurową.

Scianki Akustyczne Quiet