Wielkanoc w biurze, pomysły na wprowadzenie świątecznej atmosfery

Wielkanoc zawsze zbiega się z nadejściem wiosny i choćby z tego względu możemy obchodzić ją kolorowo. Ocieplanie wnętrz w tym czasie należy rozumieć metaforycznie – dotyczy ono atmosfery, jaka panuje w pomieszczeniu. Aby nastrój stał się przyjemny, nie zaszkodzi postarać się o to, by w aranżacji znalazły się wyraziste kolory i elementy. W rolach „ocieplaczy klimatu” świetnie sprawdzają się kwiaty, jednak warto postawić także na inne akcenty, takie jak na przykład nowoczesne meble biurowe.

Kolory biurowe

Jakie kolory powinny znaleźć się w biurze? To zależy głównie od potrzeb osób, które pracują w danym miejscu. Pracę analityczną najlepiej wykonuje się w stonowanych i umiarkowanie wyrazistych wnętrzach, które pozwalają skoncentrować się na pracy. Kiedy natomiast poszukuje się inspiracji, wyraziste akcenty kolorystyczne stymulują wyobraźnię i sprawiają, że nowatorskie i ciekawe projekty niemal samoczynnie rodzą się w głowie. Nadejście Wielkanocy to jednak doskonały powód, aby dodatkowo ożywić biurowe aranżacje – można to zrobić, wymieniając meble na nieco bardziej wyraziste lub ustawiając w widocznym miejscu bukiet świeżych, wiosennych kwiatów. Łączenie tych sposobów również jest wskazane.

lada recepcyjna Zip

lada recepcyjna Zip

Lada Recepcyjna DORADO

Lada Recepcyjna DORADO

Jak przygotować się do świąt?

Zasady, zgodnie z którymi urządza się biuro, są dość proste i nie odbiegają znacząco od reguł, jakimi kierujemy się w trakcie aranżowania innych przestrzeni użytkowych – szczególnie, gdy w grę wchodzą święta lub równie ważne okazje. Jak sprawić, by Wielkanoc w biurze stała się przyjemniejsza i bardziej „świąteczna”? Przygotowania do tego szczególnego czasu bywają gorączkowe, dlatego warto urządzić przestrzeń biurową tak, by osoby w niej przebywające (chodzi nie tylko o pracowników) mogły rozluźnić się i spędzić trochę czasu w spokojnej atmosferze, która sprzyja odprężeniu. Miękkie fotele i pufy to znakomite rozwiązanie, jeśli chce się odmienić wizerunek biura. Warto postawić na intensywne kolory, ponieważ tego rodzaju akcenty znakomicie wpisują się w wielkanocną konwencję, a przy tym ożywiają wnętrze.

Fotel SURF Bejot

Fotel SURF Bejot

Jak odpocząć w święta?

Świąteczna atmosfera, jeśli chodzi o Wielkanoc, różni się od tej, której doświadczamy w trakcie Bożego Narodzenia. Wprowadza się ją szczególnie za sprawą drobnych symboli, takich jak pisanki, baranki i pisklątka, jednak znaczącą rolę odgrywają także barwy – wiosenne, żywe i niezwykle wyraziste. Duża sofa lub miękki fotel, obite wyrazistym materiałem, wprowadzają do wnętrz radosne ożywienie. Ważne, by meble tego rodzaju zapewniały jednocześnie maksimum komfortu, jednak ich wygląd ma niewiele mniejsze, o ile nie identyczne, znaczenie. Przedświąteczny odpoczynek w biurze – to ważne szczególnie z perspektywy klientów, którzy przychodzą załatwiać swoje liczne sprawy, chcąc uporać się z nimi przed świętami. Odpoczynek pracowników to także istotna kwestia – dzięki przerwie spędzonej w komfortowych warunkach, efektywność niewątpliwie wzrasta.

fotel Age AG12

fotel Age AG12

Jak się wyciszyć?

Czy meble biurowe oraz inne sprzęty, znajdujące się w pomieszczeniach tego rodzaju, mogą korzystnie wpływać na samopoczucie, sprzyjając wyciszeniu się w okresie przedświątecznym? – Oczywiście! W takiej roli znakomicie spisują się ścianki działowe oraz ekrany akustyczne mocowane na ścianach czy podwieszane pod sufitami. Duże znaczenie ma w tym przypadku także wygląd podobnych elementów. Odważna i wyrazista kolorystyka to czynnik, dzięki któremu wyraźniej doświadcza się wiosny i Wielkanocy, która przypada właśnie na ten czas w roku, gdy cała przyroda budzi się do życia, a słońce chętnie wygląda zza chmur. Jeśli umiejętnie dokonuje się zakupów, można skutecznie upiększyć i ocieplić właściwie każdą przestrzeń biurową.

Scianki Akustyczne Quiet

Scianki Akustyczne Quiet

 

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.