Wakacyjny dress code w biurze

17 lipca, 2014

Wakacyjny dress codeLetnie miesiące to czas urlopów. Niestety, wymarzone wakacje w końcu dobiegają końca i trzeba wrócić do pracy. Nie jest to jednak łatwe, szczególnie, gdy temperatura na zewnątrz sięga prawie 30°C. Wiele osób boryka się z problemem doboru stroju, stosownego do pracy. Jest to związane z obowiązującym w firmie dress codem.

Osoby zatrudnione w korporacjach, czy biurach oraz urzędnicy muszą szczególnie trzymać się dokładnie ustalonych wskazówek dotyczących sposobu ubierania się w miejscu pracy. Nawet jeśli firmy pozwalają na nieformalne stroje, to zaleca się pamiętać, że osoby pracujące w danym przedsiębiorstwie, stanowią jego wizytówkę. Odpowiedni, czyli schludny i formalny, wygląd świadczy o wiarygodności i profesjonalizmie organizacji.

Niezależnie od pogody panującej na dworze, elegancki wizerunek jest zawsze wskazany. W szczególności dotyczy to panów, którzy często o tym zapominają i, dla przykładu, ubierają pod marynarkę koszulę z krótkim rękawem.

podwiniete rekawy

Noszenie jej wchodzi w grę tylko podczas nieformalnych spotkań. Alternatywą może być ubieranie koszul z długimi rękawami i podwijanie ich – prezentuje się to znacznie lepiej. Zaleca się również zwracać uwagę na jakość ubrań. Powinny być one wykonane z naturalnych materiałów, charakteryzujących się niską gramaturą. Dlatego tak istotne jest noszenie przewiewnych i lekkich garniturów. Kolorystyka męskich mundurków powinna być utrzymana w jasnych odcieniach, wskazany jest beż i popiel, w ostateczności jasny granat. Z kolei nie zaleca się koloru czarnego. Oczywiście do takiego ubioru obowiązkowe są pełne buty, najlepiej skórzane.

kobiece ubranie

Kobiety natomiast mają znacznie więcej możliwości doboru stroju. Przede wszystkim należy pamiętać, by nie odsłaniać zbyt dużo ciała, na przykład ramion. Sukienki powinny być zatem z rękawkami. Można także ubierać lekkie garsonki, bliźniaki z cienkiego materiału oraz koszule. Najlepiej, by tkaniny były jednokolorowe, łatwo bowiem przesadzić z tymi wzorzystymi. Receptą na lepsze radzenie sobie z wysokimi temperaturami jest wybór strojów wykonanych z jedwabiu, lnu lub cienkiej bawełny. Ubrania nie powinny być zbyt obcisłe, gdyż można w nich czuć się niekomfortowo. Dla pań zalecane są kolory jasne i pastelowe. Sporną kwestią jest noszenie rajstop. Wiele firm wydaje się odchodzić od tej zasady. Jednak chcąc wyglądać elegancko, powinno się je ubierać. Alternatywą dla rajstop mogą być pończochy. Zaleca się jednak zwrócić uwagę na ich grubość, najlepiej by były jak najcieńsze (10 den). Istotne, by kolor rajstop był cielisty. Odcień imitujący opaleniznę lub czarny nie komponuje się z letnimi strojami. Niewskazane jest także obuwie z odkrytymi palcami.

Panie powinny również pamiętać, by w tak upalne dni nie nakładać zbyt dużo makijażu, który czasami wręcz spływa z twarzy. Warto w swojej torebce nosić bibułki matujące, które usuwają nadmiar sebum.

W przypadku, gdy w danej firmie obowiązują pewne wytyczne dotyczące specyfiki stroju w miejscu pracy, to mimo iż w porze letniej jest to niekomfortowe, konieczne jest dostosowanie się do nich. Jedynym sposobem radzenia sobie z wysoką temperaturą w biurze, jak i na dworze, jest odpowiedni dobór tkanin. Zaleca się pamiętać, by były one naturalne, lekkie oraz zwiewne. Tylko wówczas będzie można czuć się, w miarę możliwości, komfortowo.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 4

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.