Trendy w aranżacji biura 2018

Meble biurowe TORO

Rozpoczęcie kolejnego roku to znakomita pora, by odmienić wnętrza, w których pracujemy. Dzięki modyfikacjom możemy zyskać motywację do działania – powiew świeżości i udogodnienia sprawiają, że czujemy się lepiej i jesteśmy bardziej skłonni podejmować ambitne wyzwania. Nowy rok – czyli nowe trendy i pomysły na to, jak urządzić biuro. Co aktualnie jest w modzie?

1. Światło i przestrzeń

Niewielkie i ciemne wnętrza wpływają depresyjnie nawet na kogoś, kto na co dzień kipi energią i stale jest w wyśmienitym humorze. Popularność jasnych i okazałych przestrzeni zdecydowanie nie zmaleje, a raczej wzrośnie w 2018 roku. Trudno dziwić się istnieniu takiego trendu. Przecież kiedy nadchodzi wiosna, a wraz z nią mnóstwo słońca, odzyskujemy energię do działania, a po jesienno-zimowej chandrze nie pozostaje nawet znikomy ślad. Zapewniając w biurze odpowiednią ilość światła, możemy zmniejszyć dolegliwości związane np. z tym, że szybko zapada zmrok, a pogoda często bywa deszczowa i depresyjna.

Meble biurowe IDEA

Meble biurowe IDEA

Meble biurowe EVRO

Meble biurowe EVRO

2. Nietuzinkowe połączenia

Rok 2018 to okres, w którym nie powinniśmy stronić od niezwykłych kombinacji, polegających np. na zestawianiu ze sobą nowoczesnej i chłodnej szarości oraz intensywnej czerwieni, energetycznej pomarańczy czy soczystej limonki. Jeśli koresponduje to z rodzajem działalności, jaką prowadzimy, możemy także zdecydować się na styl glamour, który jest charakterystyczny nie tylko ze względu na kryształy, ale również z uwagi na wielość różnorodnych elementów, które z pozoru do siebie nie pasują.

Lada Recepcyjna ANTRA

Lada Recepcyjna ANTRA

3. Kwiatowe wzory

2018 to również rok okazałych kwiatów, które mogą cieszyć oczy niezależnie od pory roku. Ozdobienie jednej ze ścian kwiatową, wyrazistą ornamentyką to idealny dodatek do nowoczesnych wnętrz, które cechują się pewną surowością, przez co mogą wydawać się odrobinę niegościnne. Taka ozdoba pozwala zapomnieć, że znajdujemy się w sercu dużego miasta, mimo że pragnęlibyśmy właśnie przebywać gdzieś, gdzie pięknie szumią zielone korony drzew i słychać leniwe bzyczenie pracowitych pszczół.

4. Czerwone meble

Kolor czerwony również znakomicie „przełamuje” nudę i poprawność jednolitych aranżacji, w których dominują szarości, beże czy biel. Choć wymienione kolory cieszą się aktualnie dużą popularnością, mogą jawić się jako nudne – szczególnie osobom, które uwielbiają różnorodność i potrzebują stymulacji, tj. silnych bodźców wzrokowych, które ożywiają umysł i pobudzają go do „wytwarzania” niezwykłych pomysłów. Wprowadzając czerwień, warto jednak zachować umiar – w zbyt dużych ilościach ta barwa rodzi agresję i niepokój.

Booi-Bejot

Booi-Bejot

VANCOUVER LITE ŚCIANKI

VANCOUVER LITE ŚCIANKI

5. Skandynawska funkcjonalność i ciepło

Miękkie kanapy i poduszki, biel, ciepłe światło punktowe, duże, odsłonięte okna – styl skandynawski sprawia, że biuro staje się bardzo przytulnym, wręcz domowym miejscem. Tak urządzona przestrzeń znakomicie wpływa na osoby, które wykazują dużą wrażliwość na warunki zewnętrzne.

CLOUD – siedziska recepcyjne

CLOUD – siedziska recepcyjne

Fotel FAN 10E

Fotel FAN 10E

Fotel Zoom

Fotel Zoom

6. Przeszklenia

Szkło – transparentne lub mleczne – może odgradzać lokal biurowy od świata zewnętrznego, pełniąc jednocześnie rolę ściany. Czasami stanowi element drzwi czy występuje jako blat stołu. Jego obecność jest bardziej niż pożądana w nowoczesnych lokalach biurowych, które nie tylko znakomicie się prezentują, ale również wykazują się niezwykłą wprost funkcjonalnością.

7. Drewniane elementy

Aby nieco ocieplić wnętrze, warto umieścić w nim również drewno. Ten naturalny materiał prezentuje się przepięknie, niezależnie od tego czy znajduje się w góralskiej chacie, czy może w ultranowoczesnym lokalu biurowym, na czterdziestym piętrze drapacza chmur.

VANK_PLIO – Krzesło gościnne

VANK_PLIO – Krzesło gościnne

Meble biurowe DUO-U

Meble biurowe DUO-U

Stolik biurowy Profim

Stolik biurowy Profim

Bez wątpienia warto wybierać to, co modne. Warto jednak kierować się nie tylko najnowszymi trendami, ale przede wszystkim tym, jak konkretne zmiany wpływają na nasze samopoczucie. Jeśli jesteśmy rozdrażnieni lub zawiedzeni perspektywą zmian, lepiej dokładnie przemyśleć wybór, jakiego zamierzamy dokonać. Kolory ścian, oświetlenie, meble do biura – wszystko to powinno być dostosowane do naszych potrzeb.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.