Targi Warsaw Home 2019 – relacja

4 października, 2019
WarsawHome-2019

Warsaw Home – Interior Design Fair | Największe Święto Designu

W dniach 3-6 października bieżącego roku w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą odbywa się  już IV edycja targów Warsaw Home 2019.  To biznesowe targi wyposażenia wnętrz i jednocześnie największe wydarzenie poświęcone branży meblarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, dlatego nie mogło nas tam zabraknąć!

Tegoroczna edycja targów Warsaw Home odbyła się pod hasłem Jestem”, które nawiązuje do korzeni targów , których idea bierze się z łączenia ludzi, dawania im tego, czego potrzebują. Targi zostały podzielone na 5 stref: Selected Design, Selected Furniture, Deco, Kitchen & Dining oraz Interior Finish.

Największe marki i światowi designerzy.

Prezentowane były oferty producentów i dystrybutorów z branży meblowej, dekoracyjnej, wykończeniowej i dodatków. My skupiliśmy się na nowościach i trendach w branży mebli biurowych. Odwiedziliśmy stoiska naszych partnerów min: Fabryka Wuteh S.A, Bejot, Vank, Profim czy Mebelux jak zwykle polscy producenci mebli nie zawiedli.


Wuteh

Fabryka Wuteh S.A  –  „Biuro sercem Twojej firmy” pod takim hasłem producent prezentuje swoje stoisko, które jest klimatycznie zaaranżowane. Frontową część strefy Wuteh stanowi lada Magic w nowej odsłonie z mocnymi dębowymi akcentami. Tłem dla tego oryginalnego projektu jest trójwymiarowe serce Wuteh oraz żywa, zielona ściana. Na stoisku jest kilka nowości, m.in. biurka regulowane elektrycznie oraz linia biurek i stolików na nogach z litego drewna. Obok nowych projektów pojawiły gabinety Auttica, Vind oraz Soreno.


Bejot

Bejot pokazał kilka nowych foteli biurowych Beyond i Double, systemy akustyczne, panele Silent Block oraz nowe budki akustyczne z kolekcji Treehouse i Quadra Standing Box o zwiększonej akustyce. Social Swing SINGLE SSO – siedzisko podwieszane do biur, tzw. huśtawka. Stół Conference TB Conf z blatem z litego drewna dębowego oraz krzesła i hokery Epocc.

Kolekcja LEAF_POD,  której głównym założeniem jest wyodrębnienie prywatnej przestrzeni dzięki zastosowaniu ścianek działowych, które stają się bazą do tworzenia stanowisk pracy i miejsc wypoczynku.  Atutem Leaf Pod są wysokie właściwości akustyczne, zagwarantowane przez rozległe płaszczyzny ścianek oraz odpowiedni dobór materiałów tapicerskich.

Regały SARR Modules. Modułowe regały wypełnione doniczkami, ozdobnymi drewnianymi kubikami oraz panelami akustycznymi pozwalają wprowadzić do biur elementy i kolory natury. Dzięki swojej modułowości umożliwiają zbudowanie każdej dowolnej formy i oprócz funkcji użytkowych mogą pełnić również rolę geometrycznej i zielonej dekoracji.  

Produkty Bejot to wysokiej jakości wykonanie i materiały, odpowiedni dobór kolorów oraz funkcjonalne rozwiązania do biur.


Vank

Vank zaprezentował kilka nowości. VANK_GRAPHIC – nowa linia boksów akustycznych z grafiką cyfrową. Płyty akustyczne są wytwarzane z dużym udziałem włókien poliestrowych pozyskiwanych w procesie odzysku np. z butelek Pet.

WALL_ORGANIC – wykończenie w boksach akustycznych okładzinami z biodegrowalnego, organicznego materiału, którym jest łąkowa mieszanka arniki, chabrów, wrzosów, płatków róż i całych margaretek na oddychającym podkładzie wykonanym w 100% z lnu.

VANK_CO – hokery mobilne do szybkich spotkań. Wyposażone w podnóżki i rolki hamujące pod obciążeniem, dostępne są w 3 wysokościach. Dodatkiem do kolekcji są stoły o podstawie talerzowej i kolumnie z pneumatyczną regulacją wysokości lub ze stałą wysokością.
VANK_CELOO – pufy z mediaportami do aranżacji różnorodnych układów funkcjonalnych. Wykonane są z ekologicznych materiałów.

 


Profim i Flokk

Profim oraz grupa Flokk pojawiły się po raz pierwszy razem na Warsaw Home Expo 2019. Tematem przewodnim stoiska jest kwestia zrównoważonego rozwoju, ekologii i recyklingu. Wizyta na stoisku Profim to okazja do poznania filozofii zrównoważonego designu w teorii i w praktyce – w postaci innowacyjnych rozwiązań przyjaznych środowisku. Profim pokazał swoje najnowsze kolekcje mebli w tym dwie nowości: Trillo Pro i Accis Pro, oraz produkty Flokk z kultowym Capisco.

 


Mebelux

Na stoisku Mebelux swoją premierę miał system NET. Obok niego systemy Aske.

 


Fluffo

Fluffo pokazało panele akustyczne Fluffo GLASS, które można montować bezpośrednio do szyb, co szczególnie znajdzie zastosowanie w dużych przeszklonych wnętrzach. Ciekawym rozwiązaniem są także wiszące panele, które można przesuwać po szynie.

 


Długa lista wystawców

Na targach w Nadarzynie pojawiły się także Vzór, Mute Design, Tobo i mnóstwo innych polskich marek oraz włoskie firmy Magis czy Pedrali. Nie sposób tutaj wszystkich wymienić a my skupiliśmy się na producentach mebli, z którymi współpracujemy i ich propozycjach.

 


Na koniec

Targi Warsaw Home 2019 możemy podsumować przede wszystkim z perspektywy stoisk producentów mebli biurowych i systemów akustycznych, które były ciekawie i z pomysłem zaaranżowane. Moc inspiracji, bogata i różnorodna oferta wystawców. Wróciliśmy zainspirowani nowościami, designem, trendami i kolorami.

Zapraszamy do śledzenia nowości; contino.pl/nowosci oraz w mediach społecznościowych: Facebook


 

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 4

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.