Targi Orgatec 2016 – nowości PROFIm na 2017 rok

30 listopada, 2016

100 000 siedzisk – tyle Profim produkuje miesięcznie, a każde z nich tworzone jest z najwyższą starannością. Nad prawidłowym procesem produkcji czuwa ponad 1 800 pracowników, a łączna powierzchnia hal produkcyjno magazynowych wynosi 50 000 m2. Przy tym produkty Profim  są piękne i funkcjonalne.

Na  targach ORGATEC 2016 Profim pokazał aż 7 premierowych kolekcji, które w przyszłym roku trafią do oferty oraz kilka już istniejących w zupełnie nowych odsłonach. Kolekcje zaprojektowane m.in. przez Chrostophe’a Pillet, Paula Brooksa i ITO Design:

 

Fotele biurowe Violle

Fotele biurowe Violle

Fotele biurowe Violle  (design: ITO Design). Violle to produkt klasy premium w segmencie foteli pracowniczych o wyjątkowo eleganckiej i przemyślanej formie. Wyróżniającym elementem jest aluminiowa rama oparcia, która łącząc się z podłokietnikami tworzy harmonijną linię. Violle to również najwyższy poziom ergonomii. Krzesło posiada innowacyjny mechanizm synchroniczny wyposażony w niezbędne, łatwo dostępne regulacje, które zostały w pełni zintegrowane z siedziskiem, tworząc płynną estetyczną formę. Multi regulowane podłokietniki z miękką nakładką oraz podparcie lędźwiowe regulowane na wysokość i głębokość to standardowe wyposażenie. Oparcie może być wykonane z siatki lub tapicerki i występuje w opcji z tapicerowanym zagłówkiem i wieszakiem na marynarkę.

Fotele konferencyjne Violle

Fotele konferencyjne Violle

Fotele Violle dostępne są również w wersji konferencyjnej na czteroramiennej bazie aluminiowej. Mnogość konfiguracji Violle sprawia, że może mieć ono różne oblicza. Zarówno elementy aluminiowe, jak i plastikowe mogą występować w kilku wybarwieniach – od kolorów białych, jasnoszarych po grafity i czernie. W połączeniu z niezliczoną ilością tapicerek daje to możliwość tworzenia szerokiego spektrum wariantów.

 

 


Mobilne Stołki Mickey - Profim

Mobilne Stołki Mickey – Profim

Stołki Mickey mobilne i wielofunkcyjne (design: ITO Design).  Aktywna praca odbywa się nie tylko na siedząco, ale też w pozycji stojącej przy biurkach o regulowanej wysokości. By zapewnić odpowiednie odciążenie kręgosłupa i wygodę, niezbędne jest siedzisko, które sprawdzi się w obu tych wariantach. Mickey to odpowiedź na nowy styl pracy oraz przykład nieszablonowego designu, który sprawia, że atmosfera w biurze staje się bardziej swobodna. Konfiguracja zarówno w pastelowych, jak i wyrazistych kolorach tapicerek, połączonych z neutralnymi kolorami plastików, daje możliwość tworzenia kreatywnych przestrzeni do wspólnego spędzania czasu.

Wyjątkową zaletą stołka jest możliwość odchylania na boki, a tym samym podążania za pozycją osoby siedzącej. Szeroki zakres regulacji wysokości pozwala na dynamiczne korzystanie z produktu – jako klasycznej niskiej pufy lub jako wsparcia podczas pracy na stojąco. Uchwyt do regulacji amortyzatora umożliwia dodatkowo łatwe przenoszenie pufy z miejsca na miejsce, dzięki czemu Mickey idealnie nadaje się do spontanicznej pracy w grupie.

 


 

Krzesla Com - Profim

Krzesla Com – Profim

Krzesła Com (design: Paul Brooks). Projekt krzesła COM został oparty o dwa fundamenty: wielofunkcyjność i komfort. Dzięki dopracowanej geometrii kubełka siedziska Com są bardzo wygodne. Można je dowolnie konfigurować, wybierając spośród pięciu rodzajów baz i trzech kształtów kubełków, przez co kolekcja sprawdza się w wielu różnych przestrzeniach, od audytoriów, przez sale spotkań, po stołówki dla pracowników. W kolekcji znajduje się cała gama elementów dodatkowych umożliwiających łączenie krzeseł w rzędy, numerację czy sztaplowanie, co przydaje się zwłaszcza podczas organizacji dużych wydarzeń.


 

Krzesła i fotele Chic

Krzesła i fotele Chic

Krzesła i fotele Chic (design: Christophe Pillet). Niebanalne wnętrza potrzebują wyjątkowych mebli. Kolekcja Chic to przykład koncentracji na lekkości i dopracowanej formie – tym, co najważniejsze w mniej formalnych, ale wciąż eleganckich przestrzeniach jak kawiarnie, restauracje, strefy dla gości czy biurowe i hotelowe lobby. Efektowne krzesła i fotele z kolekcji nie dominują we wnętrzu, ale zwracają uwagę subtelną linią przekroju oraz czystą formą. W kolekcji znajdziemy krzesło na cienkim metalowym stelażu lub w wersji na drewnianych nogach oraz fotel na bazie obrotowej z funkcją pamięci powrotu, który świetnie sprawdzi się w strefach relaksu.

 

Chic Air Profim

Chic Air Profim

Chic Air Profim

Chic Air Profim

 

 

 

 

 

 

Chic Air to niezwykle lekkie w formie meble, które wyróżnia minimalistyczny, wysublimowany design. Kompaktowe krzesła i ławki są nieszablonowe, delikatne i doskonale nadają się do miejsc spotkań. Utrzymany w tej samej konwencji, nieco niższy fotel to też przykład wyjątkowo lekkiego wzornictwa, które najlepiej sprawdza się w mniej formalnych, ale wysublimowanych wnętrzach. Kolekcja oparta jest o kanciaste, geometryczne formy połączone z delikatnymi przekrojami stelaża podtrzymującego całość. Chic Air zachwyci oko każdego odbiorcy wrażliwego na unikatowe kształty. Charakteru kolekcji dodaje możliwość połączenia dwóch różnych powierzchni tapicerowanych – wysokogatunkowej skóry na zewnątrz i miękkiej tapicerki wewnątrz kubełka. Uzupełnieniem kolekcji krzeseł, ławek i foteli są stoliki Chic Tables, dostępne w niższej wersji kawowej i wyższej restauracyjnej.

 


 

Krzesło biurowe LightUp biale

Krzesło biurowe LightUp

Krzesło biurowe LightUp – w nowej „jasnej” stylistyce.  (design: ITO Design).

Nowa jasna kolorystyka elementów plastikowych, które tworzą spójną całość z pastelową tapicerką, to odpowiedź na trend udomowienia wnętrz, w których pracujemy – by przebywanie w nich stało się przyjemniejsze. LightUp to ergonomiczne krzesło obrotowe o świetnej relacji ceny do jakości. Krzesło posiada wiele zaawansowanych regulacji i intuicyjny mechanizm synchroniczny, które ułatwiają dopasowanie do sylwetki i wagi użytkownika.

 


 

Fotele MyTurn 2017

Fotele MyTurn

Fotele MyTurn (design: Paul Brooks).  MyTurn to kwintesencja dobrego smaku i elegancji. Ich klasyczny charakter podkreśla staranne wykończenie, harmonijne połączenie aluminiowych elementów oparcia i podłokietnika oraz wykorzystanie najlepszej jakości materiałów i mechanizmów. Nowym elementem w kolekcji jest fotel z pełnym podłokietnikiem, który dzięki zabudowanej formie zyskuje zupełnie nowy charakter. W skład kolekcji wchodzą fotele gabinetowe z wysokim i niskim oparciem oraz fotele konferencyjne obrotowe i na płozie.

 

 


 

Zoo - wielofunkcyjne krzesla

Zoo – wielofunkcyjne krzesla

Krzesła Zoo (design: Paul Brooks). To wielofunkcyjne krzesła wyróżniające się na tle innych produktów w swojej klasie. Cechuje je prostota formy, harmonijne połączenie elementów, brak widocznych mocowań. W kolekcji znajduje się szeroka gama akcesoriów, dzięki którym Zoo zyskuje wyjątkową funkcjonalność, zmieniając się w krzesło do sal wykładowych z blatem do pisania, w rząd bezpiecznie połączonych krzeseł na konferencję czy w produkty na płozie do kreatywnej pracy w grupach. Sześć dostępnych kolorów detali można łączyć ze sobą w dowolny sposób. Można też postawić na prostotę i zdecydować się na modną monochromatyczną wersję.

 


 

Fotel Nu Spin

Fotel Nu Spin

Nu Spin (design: Paul Brooks). Nowa odsłona fotela Nu ma jedną kluczową funkcję – sprzyja rozmowie. Kubełkowa forma przyjemnie otula sylwetkę użytkownika i zapewnia wygodę. Nu Spin nie zajmuje dużo miejsca. To ważne, zwłaszcza w przestrzeniach o ograniczonej powierzchni, gdzie najlepiej sprawdzają się kompaktowe meble. Wyposażenie fotela w funkcję pamięci powrotu pozwala zachować porządek we wspólnych strefach wypoczynku. Fotel dodatkowo zyskuje na atrakcyjności dzięki możliwości połączenia dwóch materiałów: tapicerki i wysokiej jakości skóry.

 


 

kolekcja SoftBox - sofy, fotele

kolekcja SoftBox – sofy, fotele

Modułowa kolekcja SoftBox (design: Paul Brooks).  SoftBox to sofy, fotele, elementy narożne i stoliki, które można dowolnie zestawiać zależnie od potrzeb użytkowników. Czyste linie, klasyczne proporcje, dbałość o detale i najwyższa klasa designu. Finezji całości dodaje solidna, acz wizualnie delikatna aluminiowa bądź drewniana rama w kształcie wstążki. Nowością w kolekcji są parawany umożliwiające wydzielenie przestrzeni do spotkań, co często okazuje się pomocne w dużych, wielofunkcyjnych pomieszczeniach. SoftBox dzięki wyciszającym ekranom pozwala skupić się na rozmowie lub stworzyć strefę relaksu.


 

Kolekcja Wyspa - Profim

Kolekcja Wyspa – Profim

Wyspa (design: ITO Design).  Unikatowe wzornictwo, precyzyjne wykonanie z najlepszych materiałów i wysoka funkcjonalność. W dużych pomieszczeniach takich jak hole, recepcje czy przestronne lobby Wyspa pozwala wyraźne wydzielić strefy do rozmów. Kolekcja składa się z jedno-, dwu- i trzyosobowych siedzisk wkomponowanych w ścianki. By zwiększyć komfort użytkowników podczas spotkań i negocjacji, kolekcję uzupełniono o stoliki oraz ścianki, na których można zamocować ekran do wyświetlania prezentacji. Zarówno stolik, jak i ścianka pod telewizor występują w dwóch rozmiarach, zależnie od wielkości miejsca spotkań, które chcemy stworzyć. W połączeniu elementy kolekcji tworzą wielofunkcyjną, wydzieloną przestrzeń, idealnie wpasowaną w większą całość.

 


Prezentowane meble biurowe w sprzedaży będą dostępne w  II oraz III kwartale 2017 roku. Źródło: Profim.

Zapraszamy do śledzenia nowości; contino.pl/nowosci.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.