Szkło w przestrzeni biurowej

Dawniej przestrzeń biurowa kojarzyła się z rzędami identycznych biurek, nieestetycznymi ściankami działowymi i brakiem wolnej przestrzeni. Każda korporacja wyglądała niemal identycznie, a jedyne co ją odróżniało to logo. Dzisiaj coraz częściej firmy urozmaicają swoją przestrzeń biurową wykorzystując pomysłowe koncepcje architektoniczne. Jednym z najczęściej stosowanych elementów jest szkło, które dostarcza niemal nieograniczonych możliwości aranżacyjnych.

Szklane barierki

Szklane barierki

Zastosowanie szkła w przestrzeni biurowej jest doskonałym pomysłem, który gwarantuje nie tylko przejrzystość wnętrza, ale również nowoczesny design. Najczęściej spotykanym elementem w przedsiębiorstwach są szklane barierki i ściany, które odgradzają poszczególne części pomieszczeń. Przeszklone elewacje tworzą większą, otwartą przestrzeń. Możliwość ich przesuwania stwarza praktyczne kształtowanie przestrzeni. Perspektywa zastosowania matowego szkła pozwala na oddzielenie części dla pracowników od tej ogólnodostępnej lub gabinetu szefa. Popularnością cieszą się także szklane ścianki działowe, które stanowią rozwiązanie optycznie lekkie, nie przytłaczające przestrzeni biurowej. Ustawione między biurkami pracowników ułatwiają ich komunikację, jednocześnie mimo wszystko pozwalają na wyodrębnienie przestrzeni prywatnej.

Szklane scianki dzialowe

Nieograniczona ilość wzorów pozwala dostosować dekorację do własnego stylu. Szkło można także przykleić do ściany jako panel ścienny, pokrywając całą powierzchnię, bądź tylko jej fragmenty. To nowoczesne rozwiązanie, które bardzo dobrze sprawdza się jako element użytkowy oraz dekoracyjny. Umieścić je można zarówno w pobliżu kuchenki, jak i sprzętów emitujących ciepło. W przypadku uszkodzenia, nie rozpadną się na kawałki jak zwykłe szkło. Ciekawym rozwiązaniem jest jego barwienie, które dobierane jest specjalnie do całości pomieszczenia. Kolorowe fragmenty wystroju podnoszą renomę miejsca, a wykorzystywane są najczęściej jako element mebli – blaty biurek, fronty komód, półki w szafkach czy jako stelaże sprzętów. Szkło może być również podświetlane, co pozwala stworzyć niepowtarzalny efekt. Nie można zapomnieć także o szklanych meblach – stoły konferencyjne czy też krzesła prezentują się wyjątkowo dobrze, stanowiąc doskonałą wizytówkę firmy.

Szklane elementy potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, zależnie od swojego przeznaczenia. W pomieszczeniach kuchennych, gdzie zabrudzenia będą występować znacznie częściej, powinno używać się odpowiednich detergentów. Na szczęście kryształowe izolatory przestrzeni, które zajmują największą powierzchnię są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Zarówno większe, jak i miejscowe zabrudzenia usuwane są za pomocą zwilżonej ścierki, a następnie wytarcia powierzchni do sucha – to wystarczy, by usunąć z niej kurz oraz przywrócić blask. Takich samych zabiegów wymaga szkło wykorzystywane w półkach czy blatach biurek. Decydując się na szklane elementy, warto zainwestować w materiały trwałe i łatwe w utrzymaniu.

ZIP ZP 21H

Szklany stol

W nowoczesnych wnętrzach biur szkło jest już powszechnie wykorzystywane. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ materiał ten posiada wiele zalet. Jego uniwersalność pozwala na stworzenie mebli, ścian, drzwi czy balustrady. Przepuszczane światło oświetla pomieszczenie i optycznie je powiększa – w efekcie stworzona zostaje wyjątkowa przestrzeń biurowa, w której praca to przyjemność.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.