Szarość w biurze – ponadczasowy kolor

Szarość wzbudza pejoratywne skojarzenia – zupełnie niepotrzebnie! Współcześnie stanowi ona motyw przewodni niejednego wnętrza. Świetnie sprawdza się tak w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach, również biurowych. Dlaczego? Chyba ze względu na swoją szlachetność i delikatny urok, który można dodatkowo podkreślić albo wręcz wydobyć dzięki nieco bardziej wyrazistym akcentom kolorystycznym. Szarość w biurze – dlaczego jeszcze warto na nią postawić?

Nowoczesne biuro – aranżacje

Szarości to nieodłączny element stylizacji industrialnych i nowoczesnych – te drugie także są minimalistyczne, jednak nie mają w sobie „przemysłowych akcentów”. Próżno by szukać tam surowej cegły czy betonu, nie zawsze pokrytego farbą strukturalną. Jak zaaranżować nowoczesne biuro? Aby uzyskać niezwykle korzystne efekty, możemy postawić właśnie na szarości. Pamiętajmy jednak, że skupianie się tylko na niej może sprawić, że wnętrze okaże się smutne, „ciężkie”, a wręcz przytłaczające. Urządzając salę konferencyjną, możemy jednak pokusić się o wprowadzenie w niej nastroju surowości, ponieważ dzięki niemu łatwiej o skupienie. W innych częściach przestrzeni biurowej warto jednak postarać się o wprowadzenie nieco bardziej przytulnego klimatu.

Stoły konferencyjne DUO

Stoły konferencyjne DUO

Stoły konferencyjne NOMO

Stoły konferencyjne NOMO

Jak urządzić biuro?

Czy szarość w biurze ma szansę sprawić, że stanie się ono miejscem nie tylko ładnym i komfortowym, ale przy okazji także przytulnym?  Przy odrobinie wysiłku i pomysłowości – oczywiście tak! Aby zrealizować podobny zamiar, warto jednak postarać się o „zmiękczenie” atmosfery. W pomieszczeniu albo przestrzeni, o której mowa, powinny znaleźć się nie tylko meble sprzyjające wykonywaniu pracy, ale również takie, dzięki którym możliwe stanie się „naładowanie akumulatorów” – to ważne tak dla pracowników, jak i klientów. Oczekiwanie na swoją kolej na twardym krześle może utrudnić prowadzenie rozmowy biznesowej. Jak urządzić biuro? Za złotą można uznać zasadę, w myśl której w biurze stawia się na dwa elementy: przytulność i funkcjonalność.

Fotel VANCOUVER LITE 1V

Fotel VANCOUVER LITE 1V

Meble biurowe szare

Szarość jest mile widziana wszędzie tam, gdzie występuje wiele światła i przestrzeni – takie połączenie to może nie gwarancja, ale z pewnością spory kapitał na drodze do odnoszenia wnętrzarskiego sukcesu. Elementy wystroju, w przypadku których pojawiają się różne odcienie szarości, mogą przytłaczać w niewielkich i ciemnawych pomieszczeniach – w takich miejscach należy skupiać się raczej na jasnej kolorystyce, która wydobywa z wnętrza nieco więcej, niż rzeczywiście może ono „zaoferować”. Meble biurowe szare bynajmniej nie są mało wyraziste – intrygujący design, nietuzinkowe przeznaczenie i czasami wręcz futurystyczny design sprawiają, że tego rodzaju elementy wystroju wywierają znakomity wpływ na różnorodne aranżacje. Szarość jest ponadczasowa i świetnie wpływa na modę niezależnie od czasów, a także wielu innych czynników. Szlachetna i stonowana barwa jest obecnie na topie i z pewnością pozostanie tam znacznie dłużej.

Biurka z regulacją elektryczną

Biurka z regulacją elektryczną

Pomieszczenia socjalne w biurze

Szarość w biurze doskonale prezentuje się nie tylko tam, gdzie się pracuje, wszak należy zadbać również o miejsca, w których spędza się przerwy – do takich niewątpliwie należą aneksy kuchenne i pomieszczenia socjalne. Trudno wyobrazić sobie takie przestrzenie bez wygodnych, a przy tym również designerskich krzeseł, w przypadku których ma się do czynienia z wyraźnym ukłonem w stronę szarości lub z nietuzinkowymi połączeniami szarości z innymi, zdecydowanie bardziej wyrazistymi barwami. Krzesła i hokery odgrywają niezwykle ważną rolę w przestrzeni biurowej, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę – warto zadbać o to, by były nie tylko komfortowe, ale i zwyczajnie ładne.

Fotel CLUBIN CB 220

Fotel CLUBIN CB 220

 

 

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.