Świąteczne dekoracje biura

5 grudnia, 2014

Święta to magiczny okres, w którym każdy pragnie poczuć tą wyjątkową atmosferę, dlatego warto zadbać o świąteczny klimat nie tylko w mieszkaniu. Zdarza się, że w miejscu pracy przebywa się równie długo co w domu. Odpowiednie przyozdobienie biura pozwoli wszystkim w otoczeniu poczuć świąteczną aurę.

swiateczny klimat w biurze

Aby pracownicy i osoby odwiedzające biuro poczuły ciepły klimat świąt już w momencie przekroczenia progów firmy, zaleca się postawić przyozdobione drzewko bożonarodzeniowe już w recepcji. Choinka powinna być dostosowana do wielkości pokoju, tak aby nie przytłaczała całości wnętrza. Jeśli pragnie się mieć żywe i pachnące drzewko, powinno brać się pod uwagę to, że wymaga ono pielęgnacji. Wiedząc, że nie będzie możliwości, aby ktoś zaopiekował się choinką, zalecany jest zakup sztucznej. Jeśli jednak stwierdzi się, że drzewko tego typu nie wprowadza tyle klimatu, należy wybrać dwie osoby z wyczuciem estetyki odpowiedzialne za jego przystrojenie oraz pielęgnację. Jest to z pewnością sympatyczne zajęcie, więc chętnych do podjęcia się tego zadania nie powinno brakować. Na rynku można wybierać spośród setek kolorów bombek, światełek i łańcuszków, z łatwością dobierając najlepiej pasujące do wystroju biura. Warto poszukać ciekawych koncepcji w internecie, a chcąc pójść w klasykę, wybrać jedno spośród dwóch kultowych już połączeń – czerwieni i złota lub niebieskiego wraz ze srebrem. Pięknym, a do tego pachnącym, rozwiązaniem jest zawieszenie na choince pomarańczy z goździkami, lukrowanych pierników, cukrowych lasek czy czekoladek w kształcie monet, na widok których każdy powróci chociaż na chwilę do okresu dzieciństwa.

swieta w biurze

Aby poczuć magię świąt w każdym pomieszczeniu, należy przemyśleć, co do danego wnętrza będzie pasować. Najpowszechniejszymi ozdobami są girlandy i wianki świąteczne, które świetnie sprawdzą się w mniejszych biurach ze względu na to, że można powiesić je praktycznie w każdym miejscu. Najpiękniej jednak wyglądają ozdabiając okna i drzwi. Stroiki z igliwia ocieplą wygląd stołu konferencyjnego, stolików czy lady recepcyjnej. Warto zachować wybraną kolorystykę w każdej dekoracji, co da efekt spójności i elegancji.

Dopełnieniem tych dekoracji będą świeczki oraz sznury świątecznych lampek w ciepłym odcieniu, na które będzie się patrzeć z przyjemnością, gdy za oknami będzie panować mróz. Jeśli charakter biura na to pozwala, warto zastanowić się również nad mniej popularnymi ozdobami. Pracownicy poczują pełnię świąt, kiedy będą pić swoją ulubioną kawę czy herbatę z kubka z motywem świątecznym lub dzianinową osłonką. Tym bardziej zaangażowanym można podsunąć pomysł wykonania dekoracji własnoręcznie, co z pewnością uczyni wnętrze biura wyjątkowym i niepowtarzalnym.

biurowe ozdoby swiateczne

Wiele osób zapomina o oknach, które można szybko i efektownie ozdobić sztucznym śniegiem lub gotowymi szablonami. Miłym akcentem podkreślającym magiczną atmosferę będzie cicho puszczona świąteczna muzyka.

Wszystkie te elementy z pewnością utworzą w biurze świąteczny klimat, dzięki któremu czas spędzony w pracy będzie dużo przyjemniejszy i tym samym nastrajający na zbliżający się magiczny okres Świąt Bożego Narodzenia.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.