Stylowa aranżacja nowoczesnego biura

12 maja, 2014

biuro

Decydując się na założenie firmy lub będąc już w jej posiadaniu, ważne jest by lokum było odpowiednio przygotowane, a praca w nim była przyjemna i produktywna. Zatem, bardzo ważny jest wystrój biura, ponieważ spędza się w nim sporo czasu w ciągu dnia. Biuro to także miejsce przyjmowania klientów, którzy w dużej mierze są nośnikami opinii na temat firmy, dlatego istotne jest zadbanie o jego właściwy wygląd. By pomieszczenie biurowe odpowiednio się prezentowało, należy zadbać o wygodę i postawić na ciekawy styl. Przy rozplanowaniu projektu, można skorzystać z oferty fachowca jak i wykazać się kreatywnością samodzielnie aranżując wnętrze.

Przebywając w ładnym, nowoczesnym biurze, poprawia się komfort pracy, przez co chętniej się w niej przebywa. Aranżując biuro warto postawić na oryginalność i charakter. Zwolennicy eleganckich foteli czy biurka, mogą zdecydować się na klasykę. Dodatkowo oryginalny kształt mebli biurowych i unikalne wzornictwo dodatków podkreślą klimat biura, a ciekawy kolor jego wyjątkowy charakter. Ważne jest jednak, aby mieć na uwadze przede wszystkim funkcjonalność i wygodę, bo w innym przypadku, praca stanie się jedynie uciążliwym obowiązkiem.

Status Owalny

Status Owalny

Entuzjaści tradycyjnych i klasycznych klimatów, mogą zastosować drewno w każdym rodzaju. Sosnowe barwy i proste wzory podkreślą dostojny charakter gabinetów. Można też zainwestować w obrotowe fotele czy krzesła biurowe na kółkach – najlepiej takie o lekkiej konstrukcji, które umożliwią łatwe przeniesienie w inne miejsce.

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się industrializm. Wystrój biura w takim stylu charakteryzuje surowość. Ceglane ściany, widoczne rury czy deski na podłodze z pewnością wywołają dobre wrażenie na pracownikach i gościach odwiedzających biuro.

sciana z cegly

sciana z cegly

Innym stylem, który może być wykorzystywany jako dopełnienie gabinetu, może być styl naturalny, a więc prostota w roli głównej. W takim biurze nie ma miejsca na zbędne elementy dekoracyjne. W naturalnej przestrzeni liczą się jej otwartość i zastosowanie funkcjonalnych rozwiązań. Kolory, które dominują w tym stylu są to typowe kolory ziemi, a więc beż, szarość i zieleń.

By nadać wnętrzu biurowemu oryginalnej i nowoczesnej nuty, można zaczerpnąć inspiracji z historii czy sztuki, które dostarczają wielu ciekawych pomysłów. Jednym z odważnych stylów jest właśnie pop-art. To, co jest dla niego charakterystyczne to wielkie plakaty ze znanymi postaciami, kolorowe dodatki i różnorodność kształtów. Styl ten jednak o wiele bardziej sprawdzi się przy aranżacji biura artysty niż firmy świadczącej profesjonalne usługi finansowe. Dlatego aranżując wnętrze biurowe trzeba mieć na uwadze także charakter branży, w której działa firma.

Ponadto warto pamiętać, że biuro zbyt unowocześnione może przytłoczyć i dać efekt odwrotny od zamierzonego. Dlatego łącząc ze sobą elegancję, nowoczesność i prostotę, trzeba zwrócić uwagę na rozsądne ich pomieszanie, tak by wzajemnie się uzupełniały. Planując nowy wystrój biura to właśnie kryterium wygody i ergonomii powinno być na pierwszym miejscu, aby oprócz wszelkich gości firmy zadowolić przede wszystkim osoby w niej pracujące na co dzień.

Warto zobaczyć:  Nasze projekty biura

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 5

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.