Styl rustykalny w biurze? Czemu nie!

Wiejskie wakacje to zapach siana, cykanie świerszczy, klimatyczne wieczory spędzane na drewnianej werandzie lub przy kominku, jeśli pogoda nie sprzyja przesiadywaniu na zewnątrz – niezwykła atmosfera wsi wzbudza wyłącznie przyjemne skojarzenia i poprawia nastrój. Warto stworzyć ją również podczas urządzania biura. Jak to zrobić? Oto garść prostych podpowiedzi.

Atmosfera rustykalnego wnętrza

Powszechnie wiadomo, że wnętrze wywiera duży wpływ na osoby, które w nim przebywają. Może sprawić, że będziemy czuli się doskonale, ale z drugiej strony może działać na nas negatywnie. Dobrze więc dołożyć wszelkich starań, by pomieszczenia, w jakich spędzamy czas, były jasne, przytulne i miłe – to istotne nie tylko w domu, ale również w pracy. Jeśli biuro, w którym przebywamy przez znaczną część dnia, działa na nas deprymująco, nie działamy tak efektywnie, jak byśmy chcieli. To z kolei rodzi frustrację i odbiera nam satysfakcję z podejmowanych czynności. Jak zmienić ten stan? Urządzenie biura w stylu rustykalnym stanowi jeden ze skuteczniejszych sposobów, dlatego warto go wypróbować.

Stoły konferencyjne Classic

Stoły konferencyjne Classic

Meble gabinetowe EDO

Meble gabinetowe EDO

Rustykalne akcenty – gdzie pasują?

Czy aranżując wystrój biura powinniśmy od początku do końca stawiać na styl rustykalny? Z pewnością dobrze jest wprowadzić pewną różnorodność. Takie zabiegi przynoszą znakomite efekty – oczywiście pod warunkiem, że potrafimy łączyć style. Minimalistyczna i dość chłodna nowoczesność, w połączeniu z iście wiejskimi, ciepłymi akcentami, daje znakomite rezultaty i czyni pomieszczenie bardziej domowym i przytulnym, po prostu piękniejszym. Warto zwrócić uwagę na fakt, że nie niszczy jednak efektu smacznego minimalizmu, który kojarzy się z luksusem i powodzeniem.

Lada Recepcyjna TERRA

Lada Recepcyjna TERRA

Lada recepcyjna UNI

Lada recepcyjna UNI

Jak wzmocnić efekt?

Rustykalne wnętrza są ciepłe i urocze m.in. dzięki efektowi postarzenia, który nadaje im niepowtarzalny urok. Kojarzą się z wiejskim domem, w którym unosi się zapach ciasta wypiekanego w kaflowym piecu. Co właściwie sprawia, że postrzegamy je jako absolutnie wyjątkowe i urokliwe?

  • Oświetlenie

Lampy punktowe – wiszące i stojące – które rzucają ciepłe światło, sprawiają, że wnętrze robi się przytulne. Dzięki takim elementom wyposażenia łatwiej jest przeżyć jesień, zimę i okresy przejściowe, kiedy pogoda płata różne figle, a ilość słońca jest niewielka lub wręcz znikoma. Oświetlenie w biurze powinno być nie tylko nastrojowe. Ważne, by było również funkcjonalne. Nie powinno więc zabraknąć w aranżacji nowoczesnych opraw, takich jak oczka stropowe czy lampki, w przypadku których można kierować strumień światła w dowolną stronę i pod odpowiednim kątem.

  • Kominek

Cudownym i magicznym akcentem w wystroju biura jest kominek. Przyjemne ciepło ognia i swojski dźwięk trzaskających polan idealnie komponują się z aromatyczną herbatą z dodatkiem imbiru lub z gorącą czarną kawą. Przerwy spędzane w ten sposób pozwalają odzyskać siły i powrócić do pracy z nową energią i znakomitymi pomysłami.

  • Rośliny

W okresie świątecznym w żadnym biurze nie powinno zabraknąć świeżej, pachnącej choinki. Można dodatkowo udekorować pomieszczenie, wykorzystując w tym celu gałązki jemioły. Warto wprowadzać rośliny do aranżacji niezależnie od pory roku. Latem mogą to być świeże polne kwiaty i zioła o oszałamiającym, unikatowym aromacie. Jesień to pora roku, podczas której nie brakuje kolorowych liści i jarzębiny. Wiosną królują tulipany, a lato jest okresem, w którym intensywna zieleń i różnorodne kolory królują w każdym ogrodzie i na wszystkich straganach.

  • Zasłony

Wnętrze można ocieplić także, wykorzystując zasłony – długie, artystycznie upięte lub zupełnie proste i zwyczajne. Jeśli są jasne, aranżacja staje się bardziej „rozświetlona” i ciepła, a gdy ciemne – stateczna, poważna i klasyczna.

  • Poduszki

Styl rustykalny jest wyrazisty i unikatowy głównie ze względu na drobne akcenty, które sprawiają, że pomieszczenie jest niezwykle przytulne. Chodzi nie tylko o bukiet świeżych kwiatów, ale również o miękkie, kolorowe poduszki umieszczone na wygodnej kanapie lub miękkim fotelu.

  • Drewno

W rustykalnym biurze nie może zabraknąć również akcentów drewnianych. Masywne meble wykonane ze szlachetnego surowca, deski zdobiące ściany lub podłogi, poręcze, listwy itd. – wszystko to powinno znaleźć się we wnętrzu utrzymanym w wiejskim stylu.

Jak urządzić biuro, aby panowała w nim przyjemna atmosfera? Po pierwsze, warto włożyć w to ogrom serca. Po drugie, dobrze jest zadbać również o światło – duże okna, przez które wpada ciepły blask słońca – to absolutne must have! Dobrze jest również wprowadzić do aranżacji wyraziste drewniane akcenty, np. piękną podłogę z desek, masywne belki czy drewniane meble biurowe. Wszystko to będzie prezentować się wspaniale, oświetlane blaskiem świec lub magiczną poświatą rzucaną przez ogień płonący w kominku.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.