Styl awangardowy w biurze – co oznacza?

Awangarda to coś niezwykłego, nietuzinkowego, zarówno jeśli chodzi o kolory, jak i kształty, formy itd. Styl awangardowy często zadziwia, a wręcz szokuje ze względu na swoją wyjątkowość i przełamywanie konwencji, jednak trudno się temu dziwić, ponieważ jest to jest to jedna z jego sztandarowych cech. Poszukiwanie nowych rozwiązań i ich dumne prezentowanie stanowiło podwalinę pod powstanie nowych kierunków w sztuce, takich jak np.: futuryzm, kubizm, dadaizm, surrealizm czy wreszcie minimalizm. Po spadku zainteresowania awangardą nastąpiła chwila, w której niezwykły styl się odradza i kolejny raz chce podbić świat. Obecnie jest dość popularny np. we wnętrzach biurowych.

Awangarda w biurze – ABC

Awangardowe biuro to takie, które – choć modne – zdecydowanie wyróżnia się na tle siedzib innych firm. Dzięki temu stanowi coś w rodzaju wizytówki przedsiębiorstwa i jednego z istotniejszych elementów konstytuujących jego wizerunek. Jak wprowadzić styl awangardowy w biurze? Przede wszystkim warto przestać myśleć szablonowo i otworzyć się na rozwiązania, które początkowo mogą wydać się nam zdumiewające i nieprzystające do okoliczności. Konieczne jest również posiadanie podstawowej wiedzy na temat reguł, jakimi rządzi się aranżacja wnętrz. Niezmiernie ważne czynniki to również dobry gust. Posiadając wszystkie wskazane powyżej zdolności i umiejętności, możemy stworzyć przepiękne wnętrze.

Lada Recepcyjna ANTRA

Lada Recepcyjna ANTRA

 

Lada Recepcyjna SORTE

Lada Recepcyjna SORTE

Minimalistyczne rozwiązania w przestrzeni biurowej

Dlaczego minimalizm w biurze jest ważny? Nadmiar przedmiotów i ozdób dekoncentruje i przyczynia się do tego, że pracujemy mniej wydajnie. Najważniejsze jest jednak to, że niewielka ilość lub wręcz brak wolnej przestrzeni zmniejsza walory użytkowe wnętrza i narusza zasady ergonomii pracy. Aranżacyjna surowość, jeśli nie jest przesadzona, sprzyja uwolnieniu pokładów kreatywności, jakie drzemią w pracownikach.

Stoly konferencyjne NEXT

Stoly konferencyjne NEXT

Meble do biura w stylu awangardowym – dlaczego nie?

Dzięki przełamaniu wnętrzarskiej rutyny w biurze przestrzeń staje się charakterystyczna, przez co skuteczniej wpływa na wizerunek przedsiębiorstwa. Podkreślenie wyjątkowości, profesjonalizmu i profilu działalności firmy jest niezmiernie ważne. Możemy zrobić to nie tylko poprzez stworzenie ciekawej oferty i przyjęcie nowatorskiego podejścia do klienta. Jeden z istotniejszych elementów kampanii wizerunkowej to również wygląd biura.

Jednym z oblicz awangardy jest minimalizm, który sprzyja koncentracji i świetnie sprawdza się w przestrzeniach zajmowanych przez analityków oraz innych pracowników, którzy muszą działać metodycznie, a zarazem sprawnie. Wyraziste, nietuzinkowe akcenty, których nie brakuje w stylu awangardowym, sprawiają, że może on królować również tam, gdzie przebywają i tworzą architekci, dziennikarze, pisarze itd. Uniwersalność awangardy zachwyca, choć mogłoby się wydawać, że styl jest raczej niszowy.

Biurka SELKO z regulacją elektryczną

Biurka SELKO z regulacją elektryczną

Meble biurowe DUO-L

Meble biurowe DUO-L

Jak urządzić biuro w stylu awangardowym?

Urządzając awangardowe biuro, należy skoncentrować się na połączeniu nietuzinkowej stylistyki oraz dużej funkcjonalności. Walory użytkowe dotyczą przede wszystkim mebli biurowych, jednak rozwiązania architektoniczne również mają niemałe znaczenie. Dzięki uzyskaniu harmonijnego połączeniu poszczególnych elementów zdołamy stworzyć wnętrze, które będzie zachwycać i zadziwiać. W trakcie aranżowania nie bójmy się wprowadzania wyrazistych akcentów kolorystycznych, jednak stawiajmy przy tym na szlachetny minimalizm.

Krzesło biurowe Bejot

Krzesło biurowe Bejot

Biuro w stylu awangardowym to obecnie jeden z najatrakcyjniejszych trendów. Nie chcemy nudy w miejscu pracy. Stajemy się wydajniejsi i bardziej kreatywni, przebywając w aranżacjach, które ciekawią nas i sprawiają, że przyjemne doznania estetyczne stają się naszym udziałem. Przestrzenie, w których odczuwa się przyjemny i orzeźwiający powiew świeżości, dodają nam energii, przyczyniając się do tego, że zaczynamy odczuwać przemożną chęć działania. Choć nie jest łatwo stworzyć awangardowe wnętrze, warto się postarać, ponieważ efekty mogą przerosnąć nasze najśmielsze oczekiwania.

Sprawdź również stoły konferencyjne dla Twojej firmy

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.