Stoły konferencyjne – jak wybrać najlepszy?

23 sierpnia, 2017
IN ACCESS AC 220

Sala konferencyjna jest jednym z ważniejszych miejsc, jakie występują w biurze. To właśnie tam odbywają się zebrania, narady i ważne spotkania. Aby pomieszczenie cechowało się funkcjonalnością, a przy tym dobrze się prezentowało, powinny znaleźć się tam krzesła, a także stoły. Ich konkretne cechy zależą przede wszystkim od potrzeb użytkowników oraz od wielkości czy rozkładu wnętrza itp. Nowoczesne aranżacje cechują się minimalizmem, a zarazem występuje tam nieco większa swoboda w zakresie doboru kolorystyki. Klasyczne projekty są nieco bardziej stonowane.  

Funkcjonalne meble do sali konferencyjnej

Możliwości lokalowe, jakimi dysponujemy, bywają zróżnicowane. Nie zawsze można pozwolić sobie na wynajem i użytkowanie dużego wnętrza. Nawet jeśli mamy do dyspozycji przestronny lokal, warto urządzić go tak, by pozostawić wolną, niczym niezagospodarowaną przestrzeń. Dzięki temu unikniemy wrażenia przytłoczenia, które bierze się z nadmiaru. W przypadku niewielkich lokali ważne jest oszczędne gospodarowanie metrażem. W podobnych sytuacjach funkcjonalność poszczególnych rozwiązań zaczyna odgrywać zdecydowanie istotną rolę. Wybór konkretnych mebli biurowych powinien być podyktowany względami praktycznymi i estetycznymi. Trudno stwierdzić, który z powyższych aspektów należałoby uznać za ważniejszy, dlatego warto zwracać uwagę szczególnie na te modele, które są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również funkcjonalne.

LINK - stoly z uchylnym blatem

LINK – stoly z uchylnym blatem

Stoliki wysokie

Stoliki wysokie

Krzesła konferencyjne

Wyposażenie sali konferencyjnej to nie tylko stoły. Ogromne, być może nawet większe znaczenie, zdają się mieć krzesła. Jeśli są wygodne, możemy koncentrować się na treści spotkania i aktywnie w nim uczestniczyć. Krzesła konferencyjne mogą być bardzo proste, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by przypominały raczej fotele – dokonanie konkretnego wyboru zależy od potrzeb. Innym czynnikiem, którego uwzględnienie ma duże znaczenie, jest budżet. Wysoka jakość i atrakcyjna cena stanowią idealne połączenie. Trudno odbywać wielogodzinne, częste narady, zajmując przy tym twarde i zdecydowanie niewygodne miejsce, które z oczywistych względów utrudnia koncentrację i nie sprzyja zachowaniu świeżego umysłu.

krzesla konferencyjne ORTE

krzesla konferencyjne ORTE Bejot

 

Stoły do sali konferencyjnej

Komfortowe siedziska zdadzą się na niewiele, jeśli w sali konferencyjnej nie pojawiają się stoły. Ważne, by były odpowiednio duże i zapewniały przestrzeń sprzyjającą wymianie myśli, tworzeniu dokumentów i notatek – konferencje biurowe polegają właśnie na tym. W salach konferencyjnych odbywają się również negocjacje, prezentacje itp. Układ mebli w pomieszczeniu powinien sprzyjać wykonywaniu aktywności różnego rodzaju, zapewniając maksimum wygody. Kluczową rolę w aranżacji przestrzeni sali konferencyjnej odgrywają stoły. Ich odpowiedni układ, dostosowany do potrzeb i możliwości, to szansa na mądre wykorzystanie metrażu.

stol-konferencyjny-lite-drewno

Stół konferencyjny lite drewno

Składane stoły konferencyjne

W przypadku ograniczonych przestrzeni warto postawić na stoły konferencyjne składane, które można wykorzystywać wyłącznie wtedy, gdy pojawia się potrzeba lub okazja. Możliwość złożenia i schowania mebla sprawia, że zyskujemy dodatkową przestrzeń, która tylko okazjonalnie zmienia się w salę konferencyjną, a przez większość czasu pełni szereg innych funkcji. Elastyczne podejście do metrażu, jakim dysponujemy, pozwala na stworzenie komfortowych warunków pracy w biurze. To niezwykle istotny aspekt, który warto mieć na uwadze, jeśli zależy nam na uzyskaniu dużej efektywności i realizacji planów.

Za jedną z ważniejszych zalet składanych stołów konferencyjnych można uznać również ich mobilność. Dzięki możliwości swobodnego przestawiania i doboru pożądanej ilości mebli jesteśmy w stanie zaaranżować przestrzeń tak, by doskonale spełniała swoje funkcje i pozwalała nam na skuteczne wykonywanie poszczególnych zadań.

Stoły składane mobilne

Stoły składane mobilne

Wybierając meble do sali konferencyjnej, uwzględniamy szereg czynników, takich jak choćby wielkość i rozkład pomieszczenia, styl, w jakim zostało urządzone czy wreszcie budżet, który mamy do dyspozycji. Kierując się podobnymi kryteriami, jesteśmy w stanie podjąć decyzję i dokonać właściwego wyboru, który zapewni nam satysfakcję na lata. Właściwe wyposażenie sali konferencyjnej pozwala doświadczać komfortu podczas codziennej eksploatacji przestrzeni biurowej. Wysiłek włożony w stworzenie aranżacji zawsze popłaca, jeśli optymalnie wykorzystamy metraż.

Zobacz także nasze: krzesła konferencyjne.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.