Stoliki okolicznościowe do biura i recepcji

Chic Stoliki and Chic Air

Jak ocieplić biurową przestrzeń w estetyczny i przyjazny sposób? Są na to różne metody: puchate kanapy lub poduszki, świeczki czy inne dodatki. Nadmiar różnych akcesoriów może jednak przytłaczać, więc zdecydowanie lepiej jest sięgnąć po pomysłowe, a jednocześnie niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, jakim są stoliki okolicznościowe. Są małe, ale bardzo użyteczne – mogą być ustawione zarówno w recepcji lub poczekalni, jak i w przestrzeni wspólnej biura. Jakie stoliki okolicznościowe wybrać? Lepiej sprawdzą się w klasycznych, czy w nowoczesnych wnętrzach? Oto przegląd najciekawszych modeli i propozycji aranżacji z wykorzystaniem stolików okolicznościowych!

Stoliki okolicznościowe biurowe

Jak głosi popularne powiedzenie: diabeł tkwi w szczegółach. Szefowie często skupiają się na kolorach ścian, wygodnych krzesłach i biurkach dla pracowników czy eleganckiej recepcji, lecz często zapominają o innych, drobnych elementach wystroju. Stoliki okolicznościowe wydają się być oczywistymi elementami przestrzeni biurowej, lecz bardzo często są one niedoceniane (lub wprost pomijane) – choć małe i niepozorne, to przyjemne i ocieplające wnętrza akcenty. Jeśli ustawi się je w pobliżu recepcji, np. w poczekalni, będą one pełniły funkcję reprezentacyjną. Potencjalni klienci, którzy zjawią się w biurze, od samego początku poczują się w nim dobrze i przyjaźnie – stoliki okolicznościowe są małym, ale sympatycznym elementem wystroju biura oraz ocieplają jego wygląd. Warto więc zadbać o to, by były one spójne z wystrojem pomieszczenia, komfortowe w użyciu i wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Jakie powinny być stoliki okolicznościowe do biura?

Przede wszystkim odporne na uszkodzenia i łatwe do utrzymania w czystości – recepcja czy poczekalnia są pierwszymi miejscami, w których pojawia się klient, więc nienaganny wygląd mebli to priorytet. Niedopuszczalny jest kurz, bałagan w postaci porozrzucanych gazet czy zaschniętych odcisków kubków po kawie. O porządek na stolikach należy dbać tak samo, jak o wygląd recepcji, gabinetu szefa czy innych pomieszczeń w biurze. Powinny one być schludne, eleganckie i pozbawione rys. Z tą ostatnią kwestią wiąże się więc materiał, z którego stolik okolicznościowy jest wykonany – musi być on wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Tym bardziej, jeśli zawiera szklane elementy: dobrym rozwiązaniem w tym przypadku będzie szkło hartowane, które jest i eleganckie, i dobrze znosi codzienne użytkowanie. Trzecim kryterium jest estetyka – stoliki okolicznościowe muszą pasować do pomieszczenia, w którym są ustawione oraz wystroju całego biura. Niemniej ważną rolę odgrywa także profil działalności – firmy „z tradycjami” powinny pozostać przy klasycznej stylistyce, zaś te bardziej nowoczesne mogą pozwolić sobie na bardziej awangardowe rozwiązania.

Jakie stoliki okolicznościowe wybrać?

Przy wyborze stolików okolicznościowych wiele zależy od branży, w jakiej porusza się biuro lub firma. W przypadku działalności firm z długą tradycją lub związanych z prestiżowymi towarami, lepiej postawić na klasykę i elegancję – dobrze sprawdzą się drewno i wyrafinowane formy. Takie rozwiązania będą dobre np. dla kancelarii adwokackich, gdzie liczy się elegancja. W tych wnętrzach z pewnością będzie się dobrze prezentował model z serii myTURN: to linia, która doskonale będzie się sprawdzać w gabinetach prezesów i managerów, ale te stoliki okolicznościowe można umieścić również w reprezentacyjnych miejscach w biurze. Dzięki niemu recepcja nabierze wyjątkowego charakteru, stylu i elegancji! Ciemne drewno podkreśli prestiż, zaś metalowe okucia dodadzą nowoczesnego szyku. Dodając do nich niewysokie pufki, wygodne fotele lub kanapę, zyskamy niepowtarzalny i ekskluzywny wygląd biura!

stoliki biurowe

Stolik MyTurn

Jeśli zaś prowadzi się biuro architektoniczne lub designerskie studio, można sięgnąć po mniej zachowawcze formy. Nowoczesne, minimalistyczne i stylowe rozwiązania o geometrycznych kształtach będą strzałem w dziesiątkę! W tym przypadku doskonale sprawdzą się stoliki okolicznościowe z serii VERSO – będą one udanym uzupełnieniem wystroju poczekalni. Wystarczy dodać do niego wygodną kanapę lub dwa fotele, a klient będzie się miał wrażenie elegancji, ale i swobody.

stolikidobiura

Stoliki VERSO

A co w przypadku, jeśli w recepcji naszego biura nie ma aż tak wiele miejsca na wystawne stoliki okolicznościowe? Z pomocą po raz kolejny przychodzi minimalistyczna elegancja: model Clubin nie zajmuje wiele przestrzeni, a jest bardzo efektownym elementem w aranżacji biura. Swoją stylistyką nawiązuje do pop-artu – jego zaokrąglona forma doskonale sprawdzi się np. w kobiecych biznesach, takich jak salony kosmetyczne czy manicure. Wystarczy dobrać do niego kolorowe, designerskie krzesła i wyjątkowa poczekalnia dla klientek gotowa!

jakiestolikidobiura

stoliki okolicznosciowe

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.