Sprawdzone pomysły na dekorację biura

28 sierpnia, 2015
obraz

Pracownicy biurowi najczęściej pracują po osiem godzin dziennie. Zdarza się również tak, że wielu z nich zostaje po godzinach. Czas spędzony w pracy stanowi połowę aktywnego dnia człowieka. Warto więc zadbać o to, by upływał w przyjemnym otoczeniu, a biuro było bardziej przyjazne dla pracowników i klientów.

kwiaty

kwiaty

Monotonny wystrój biura skutecznie przełamią rośliny. Trzeba jednak pamiętać, żeby zachować elegancję i umiar. Odpowiednie proporcje i minimalizm to klucz w dobieraniu roślin. Istnieje grupa gatunków, które są szczególnie polecane w biurach. Filodendron, paprotka, wężownica czy skrzydłokwiat to rośliny stworzone, żeby położyć je na biurku lub ladzie recepcyjnej. Są nie tylko eleganckie, ale także pochłaniają z powietrza szkodliwe substancje, oczyszczające je. Dodatkowo udowodniono, że patrzenie na ich intensywny kolor zieleni wpływa kojąco na układ nerwowy, działa relaksacyjne i odstresuje.

Odpowiednie oświetlenie to jeden z najważniejszych elementów wystroju wnętrza biurowego. Wybierając lampy i rodzaj żarówek, należy mieć również na uwadze wygląd klosza. Najlepiej, aby wszystkie były w tym samym stylu, współgrając z resztą wystroju. Decydując się na bardziej ekstrawaganckie pomysły najlepiej wcześniej skonsultować się z projektantem wnętrz, który podpowie czy dany rodzaj lampy i moc światła będzie odpowiednia.

Puste, pomalowane na jeden kolor ściany można ożywić obrazem. Lepiej wystrzegać się motywów sztuki klasycznej. Reprodukcja „Damy z Łasiczką” na tle biurowego krajobrazu będzie wyglądać tandetnie. Najlepiej zdecydować się na oprawione fotografie, które będą współgrać z całym wystrojem. Dobrym rozwiązaniem jest również zamówienie fototapety na ścianę. Jej tematyka powinna nawiązywać do działalności firmy. Na każdym kliencie biura podróży z pewnością wrażenie zrobi duże zdjęcie egzotycznej plaży, a fototapeta przedstawiająca Wall Street będzie idealnie pasować do firmy zajmującej się inwestycjami. Prócz fotografii warto oprawić w ramki wszystkie dyplomy, certyfikaty i referencje, które otrzymała firma. Najlepiej powiesić je w recepcji, by klient czekający na spotkanie, mógł przekonać się, że trafił w dobre miejsce.

akwarium

akwarium

Biuro można udekorować także mniej oczywistymi elementami. Kominek ze sztucznym wkładem imitującym ogień będzie przywodzić na myśl wiele pozytywnych skojarzeń z domem i bezpieczeństwem. Kominek szczególnie sprawdzi się w firmach deweloperskich. Dobrym pomysłem jest również zakup akwarium. Kolorowe rybki umilą czas klientom, czekającym na spotkanie. W recepcji świetnie sprawdzi się również mała biblioteczka z książkami i czasopismami związanymi z branżą firmy. Dzięki temu klient będzie wiedział, że pracownicy firmy są zaangażowani w swoją pracę i traktują ją jako pasję.

Odpowiednia aranżacja biura jest ważna. Stosowny kolor ścian i umeblowanie to podstawa wystroju wnętrza. Oprócz tego należy też pomyśleć o dekoracjach pomieszczeń, by uczynić je bardziej kolorowym i przytulnym.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.