Ścianki działowe. Pomysłowe aranżacje do biura!

15 czerwca, 2016

Jak pracować w pomieszczeniu typu open space, w którym toczy się biurowe życie, dzwonią telefony, a klienci przybywają na spotkania biznesowe? W takiej przestrzeni niełatwo jest się skupić, a co dopiero zachować prywatność. Sprawdzonym sposobem na poprawę komfortu pracy jest zamontowanie ścianek działowych: wydzielają stanowiska, ale jeśli są dobrze zaprojektowane i funkcjonalne, mogą stać się elementem dekoracyjnym. Jak wybrać ściankę działową, by pracownik mógł wykonywać w spokoju swoje obowiązki, ale i mieć bieżący kontakt z pozostałymi osobami w pokoju? Z jakiego materiału powinna być zrobiona? Dziś podpowiadamy, jak zadbać o wygodę pracowników!

Ścianka działowa – niezbędna w każdym biurze!

Rozmowy telefoniczne, przychodzące e-maile i faksy, pogaduszki między pracownikami, propozycje zapalenia papierosa czy wyjścia na lunch – to codzienne elementy biurowego życia, ale z drugiej strony bardzo łatwo rozpraszają. Skupienie się w takich warunkach może zajmować wiele czasu, przez co spadają efektywność i jakość pracy. Dobrym sposobem na zapewnienie i komfortu, i funkcjonalności są ścianki działowe – korzystają z nich zarówno duże, jak i mniejsze firmy, i mają liczne zalety.

Dlaczego warto zamontować w biurze ścianki działowe? W znacznym stopniu poprawiają akustykę pomieszczenia i tłumią odgłosy pracy biurowej: stukania w klawisze komputera, wykonywanie telefonów, drukowanie dokumentów firmowych, etc. Nawet w dużych, przestronnych pomieszczeniach dźwięk może się źle rozchodzić, a najmniejszy stukot utrudniać skupienie się na wykonywaniu swoich obowiązków. Estetyczne i funkcjonalne ścianki działowe zapobiegają takim sytuacjom: pochłaniają dźwięki, odgradzają stanowiska, gwarantują prywatność i sprzyjają koncentracji w miejscu pracy. Dopełnią zabudowę biura, a jednocześnie będą pozytywnie wpływały na jakość pracy.

Jakie ścianki działowe wybrać?

Podczas wyboru ścianki działowej należy brać pod uwagę wiele czynników – znaczny wpływ na komfort pracy ma np. rozchodzenie się dźwięków. Wielkość pomieszczenia, jego kształt oraz umeblowanie: nawet te pozornie małe kwestie decydują o wygodzie wykonywania obowiązków. Jak wybrać więc ścianki działowe, by były funkcjonalne? Po pierwsze, ścianki powinny być wykonane z lekkich, ale wytrzymałych materiałów – nie powinny niszczyć się pod wpływem środków czyszczących. Mogą być dzielone zarówno poziomo, jak i pionowo; dobrym pomysłem jest zastosowanie szklanych elementów, które zapewnią poczucie przestrzeni. Z jednej strony mają dzielić przestrzeń biurową, ale jednocześnie umożliwiać bieżący kontakt pracowników między sobą. Ergonomiczne ścianki działowe powinny także pozwalać na szybką zmianę i dowolne ich ustawienie. Prosty montaż i demontaż jest niezwykle istotny np. w przypadku, gdy w biurze pojawi się nowa osoba.

Wybieramy ścianki działowe!

Niektóre biura mają z góry narzucony system, który wręcz wymaga zastosowania ścianek działowych – nie może się bez nich obyć np. praca w call center. To miejsce, w którym dziennie wykonuje się całe mnóstwo telefonów, więc trudno o skupienie i zachowanie prywatności. Pracownicy zazwyczaj siedzą przy jednym, długim biurku ze stanowiskami komputerowymi, ale dzięki zamontowaniu ścianek działowych można stworzyć wygodne i praktyczne stanowisko. Ergonomiczne, przemyślane rozwiązanie dla takich stanowisk zapewnią modele specjalnie dla call center.

Stanowiska CALL CENTER

Stanowiska CALL CENTER

Ścianki do biur typu open space również wymagają ścianek działowych. Gdy wszyscy pracownicy siedzą w jednym pomieszczeniu, odbierają telefony, parzą kawę lub ustalają konkretny poszczególnych projektów, trudno jest się skupić. Takie rozwiązanie pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni biurowej: pracownik zachowuje komfort wykonywania swoich obowiązków, ale jednocześnie może w każdej chwili skontaktować się z pozostałymi osobami w biurze. Dobrym wyborem do biura open space’owego będzie model Grafit – w zależności od wielkości i potrzeb firmy, moduły mogą być dowolnie modyfikowane.

Ścianki działowe Grafit

Scianki dzialowe Grafit

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.