RED DOT Design Award dla wielkopolskiej firmy SITAG

Przyznawane od 1955 roku w Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essennagrody RED DOT Design Award to odpowiedniki filmowych Oscarów,  najbardziej prestiżowe nagrody w dziedzinie wzornictwa przemysłowego na świecie. Niezmiernie miło jest nam poinformować, że produkty polskiej firmy SITAG już po raz trzeci zostały nagrodzone tym wyjątkowym wyróżnieniem.

nagroda

Po sukcesach w roku 2009, kiedy RED DOT Design Award zostało przyznane fotelowi projektu Uliego Witziga, SITAGWAVE oraz w 2010, kiedy nagrodzono fotel SITAGEGO, zaprojektowany przez Volkera Eysinga, przyszedł czas na fotel WOODI.  W tym roku zgłoszono rekordową liczbę projektów i spośród ponad 4,5 tys. rywali podczas konkursu RED DOT 2012, właśnie Fotel WOODI okazał się być tym najlepszym. Nagroda powędrowała do projektantki mebla Anny Vonhausen, Dyrektora Kreatywnego SITAG Formy Siedzenia. Firma SITAG może teraz śmiało konkurować z międzynarodowymi, cenionymi na świecie firmami, które wyznaczają standardy produkcji na najwyższym poziomie.

Woodi WD100120

Zdaniem jury Fotel WOODI połączył w sobie na pierwszy rzut oka dwie sprzeczne tendencje. Nowoczesny wygląd został osiągnięty bowiem dzięki tradycyjnym metodom wykonania, które pomimo to pozwoliły na zachowanie klasyki w futurystycznej odsłonie. WOODI jest jakby połączeniem natury ze sztucznymi wytworami człowieka, które mimo to tworzą całość i harmonię. W tym wypadku związek drewna (siedziska) z metalowym stelażem współgra doskonale.

Fotel WOODI dzięki możliwościom wyboru: rodzaju wykończenia sklejki, typu stelaża, kolorystyki oraz tapicerki, może być dopasowany do każdego rodzaju wnętrza.

Projektantce oraz firmie SITAG serdecznie gratulujemy, życząc dalszych wzorniczych sukcesów!

Vank_WOODI_ WD100324

 

 

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.