Przegląd najciekawszych foteli biurowych

24 stycznia, 2018

Komfortowe krzesło do pracy to jeden z najistotniejszych elementów, o które należy zadbać, przygotowując stanowisko. W przeciwnym razie możemy doprowadzić do niepożądanej sytuacji, gdy nasz kręgosłup będzie przeciążony. To z kolei wiąże się z ogromnym bólem i koniecznością podjęcia rehabilitacji. W skrajnych przypadkach niezbędne są zabiegi chirurgiczne. W ramach profilaktyki zdrowotnej dobrze jest zadbać o wygodne siedzisko. Można wziąć pod uwagę modele takie jak np.:

1. Violle 151SFL

Fotel biurowy Violle 151SFL

Fotel biurowy Violle 151SFL

Obrotowy fotel z zagłówkiem i podłokietnikami to świetny wybór dla dynamicznych pracowników, którzy dbają o swoje zdrowie i komfort. 151SFL posiada możliwość regulacji oparcia i siedziska oraz podłokietników. Może być wyposażony dodatkowo podparcie lędźwiowe i wieszak na marynarkę. W przypadku tego modelu uwagę zwraca stylowy design. Najbardziej charakterystyczne, a zarazem atrakcyjne wizualnie elementy, to aluminiowa rama oparcia, harmonijnie połączona z podłokietnikami. Fotel należy do klasy Premium. Jest wyposażony w system Anti-Shock, co oznacza, że po zwolnieniu blokady oparcie nie uderza siedzącego w plecy, ale pozostaje w poprzedniej pozycji. Dopiero po naciśnięciu na powierzchnię fotela ciężarem ciała oparcie zmienia pozycję.

2. Violle 130SFL

Violle 130SFL jasnoszary

Violle 130SFL jasnoszary

Fotele biurowe z serii Violle cieszą się uznaniem klientów. Jest to związane nie tylko z doskonałym wyglądem, któremu rzeczywiście trudno cokolwiek zarzucić, ale również z licznymi udogodnieniami przygotowanymi z myślą o użytkowniku. Mechanizm Synchro, wysuwanie i pochylane siedzisko, regulowane podłokietniki oraz (opcjonalnie) podparcie lędźwiowe i wieszak na marynarkę – to najważniejsze zalety tego modelu. Ten niezwykły fotel jest dodatkowo amortyzowany. Posiada również poduszkę w standardzie. Violle 130SFL jest wykonany z najwyższej jakości materiałów, według przemyślanego projektu – dlatego stanowi prawdziwy rarytas pośród mebli biurowych.

3. Vank_V6

Fotel obrotowy VANK_V6

Fotel obrotowy VANK_V6

Piękny, ergonomiczny i komfortowy – to zaledwie kilka spośród licznych zalet fotela Vank_V6, który zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałych sprzętów znajdujących się w przestrzeni biurowej. Jego dynamiczny design mobilizuje do działania i zwiększa motywację do pracy. Wspomniany model jest wart uwagi również ze względu na możliwość regulowania nie tylko siedziska, ale i kąta pomiędzy siedziskiem a oparciem. Aby komfort użytkowania był jeszcze wyższy, można dostosować siłę nacisku na oparcie do masy użytkownika. Zaletą wspomnianego fotela jest możliwość personalizacji – można decydować nie tylko o dodatkowych opcjach, ale również o kolorach obicia czy wreszcie o ustawieniu wszystkich kluczowych elementów mebla względem naszego ciała.

4. Motto

Krzesło biurowe MOTTO

Krzesło biurowe MOTTO

„Pracuj komfortowo” – to motto (nomen omen) każdego pracownika, który dba o swoje zdrowie. Dzięki opisywanemu fotelowi dbanie o kręgosłup staje się znacznie prostsze. Wspomniany model posiada szereg opcji, dzięki którym można z łatwością dostosować do swojej postury. Chodzi m.in. o regulowanie wysokości i odchylenia oparcia oraz podłokietników. Fotel jest wyposażony w mechanizmy: Synchro i Synchro-Self, których zastosowanie umożliwia dynamiczne siedzenie. Chodzi o to, że ten model pracuje razem z ciałem. Dzięki temu napięcie mięśniowe jest znacznie mniejsze niż w przypadku wielu innych modeli dostępnych na rynku.

5. MyTurn 10S Profim

Fotel MyTurn 10S Profim

Fotel MyTurn 10S Profim

Wysokie oparcie, w jakie jest wyposażony ten model, nie tylko korzystnie wpływa na jego wygląd, ale (co najważniejsze) zapewnia stabilną podporę kręgosłupowi – również w odcinku szyjnym. Obecność mechanizmu Synchro S pozwala na regulację siedziska oraz oparcia. Istnieje przy tym możliwość dostosowania oporu do wagi użytkownika. Fotel gabinetowy MyTurn występuje również w trzech innych wersjach. Jedna z nich posiada wysokie oparcie, dwie pozostałe – niskie. Różnice dotyczą także mechanizmów, w jakie wyposażone jest krzesło. W ramach modelu 10S można zdecydować się na różne kolory i materiały wykończenia.

6. Icon IC01

krzeslo biurowe ICON

krzeslo obrotowe ICON

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, warto porozmawiać np. z rehabilitantem. Dobrze jest również poprosić sprzedawcę o poradę. Kluczowa kwestia, o którą powinniśmy zadbać przed wizytą w sklepie, to określenie własnych potrzeb. Jeśli uda nam się trafnie je zdiagnozować, a przy tym uwzględnimy inne, istotne czynniki, z pewnością dokonamy trafnego wyboru i zadbamy o swoje zdrowie. Pamiętajmy również o tym, że odpowiednio dobrane krzesło nie zastąpi aktywności fizycznej, która stanowi jedną ze skuteczniejszych form zapobiegania schorzeniom kręgosłupa.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.