Praca w mieszkaniu- urządzamy efektywne i stylowe domowe biuro

Meble gabinetowe EVRO

Funkcjonalnie urządzone miejsce pracy ma nam pomóc w wykonywaniu zleconych zadań i wspinaniu się po szczeblach kariery. W firmach dostępny jest szereg rozwiązań, mających ułatwić nam pracę: ergonomiczne meble biurowe, wystrój dobrany do specyfiki miejsca, czy dostęp do sali konferencyjnej. Co jednak zrobić, gdy pracujemy zdalnie lub potrzebujemy kącika do pracy w domu? Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby posiadać swoje idealne biuro we własnych czterech kątach. Podpowiadamy, jak zrobić to najlepiej.

Domowy gabinet- znaleźć przestrzeń

Nie jest łatwo na co dzień pracować w miejscu, w którym odpoczywamy i spędzamy czas z rodziną. Wiele rzeczy nas rozprasza i nie potrafimy się skoncentrować. Może się wydawać, że wystarczy włączyć laptopa i usiąść spokojnie w kuchni albo salonie. Nic bardziej mylnego. Te miejsca nie kojarzą nam się z wysiłkiem umysłowym, więc nie ma mowy o skutecznej koncentracji. Trzeba zadbać o miejsce przeznaczone tylko do pracy. Planując zakup lub budowę nowego domu, idealnie będzie przeznaczyć jeden pokój na gabinet. Na to rozwiązanie decyduje się coraz więcej osób. Co, jeśli nie mamy tyle miejsca? W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się ścianka działowa, która wydzieli nam kawałek miejsca i stłumi stanowisko pracy. W domu sprawdzą się mobilne ścianki, które w razie potrzeby z łatwością przestawimy i akustyczne wolnostojące.

ROLLWALL – mobilna ścianka działowa

ROLLWALL – mobilna ścianka działowa

QUIET – Ścianki Akustyczne Wolnostojące

QUIET – Ścianki Akustyczne Wolnostojące

Fotel biurowy i profesjonalne biurko to podstawa

Teraz, gdy posiadamy już niezbędną przestrzeń, pora zająć się naszym biurowym umeblowaniem. Bez komfortowego krzesła i funkcjonalnego biurka trudno jest sobie wyobrazić wielogodzinną pracę. Również w domu warto zadbać o to, aby posiadać iście biurowe meble. Designem przewyższają one często wyposażenie dedykowane do mieszkań i najlepiej spełniają swoją funkcję, zapewniając nam najwyższy komfort.

Zobacz także: Home office, czyli pomysły na małe domowe biuro

Meble gabinetowe GRAND

Meble gabinetowe GRAND

Meble gabinetowe EVRO

Meble gabinetowe EVRO

Dostęp do światła zapewni dobre samopoczucie

Tworząc gabinet w domowym zaciszu, zwróćmy uwagę na dostęp do naturalnego oświetlenia. Najlepiej, żeby biurko było umieszczone pod oknem albo w jego pobliżu. Światło słoneczne dobrze działa na organizm człowieka. Sprawia, że czujemy się o wiele lepiej. Jeśli musimy spędzić wiele godzin w pomieszczeniu, dostęp do oświetlenia będzie szczególnie istotny. W przypadku, gdy pokój jest dość ciemny, można przemalować go na jasny kolor, np. błękitny, szary lub beżowy. Dodatkowego źródła światła dostarczy też nowoczesna lampka na biurko.

Estetyka domowego miejsca pracy

Niewątpliwą zaletą w urządzaniu własnego biura jest możliwość dowolnej aranżacji i własny wybór stylistyki, tak aby praca sprawiała przyjemność. To nie musi być nijakie miejsce bez duszy. Wręcz przeciwnie: dobór dodatków i kolorystyki stworzy nowy wyjątkowy obszar w naszych czterech ścianach.  Nowocześnie? Minimalistycznie? Klasycznie? Wybierz styl, który najbardziej Ci odpowiada i zaprojektuj gabinet swoich marzeń! Nie zapomnij o zielonych roślinach, które produkują tlen i przyjemnie pachną. Dobrym wyborem są paprotki lub pelargonie. Kwiaty cięte fajnie ożywią wnętrze. Z dekoracjami nie warto przesadzać, aby uniknąć wrażenia przepełnionego wnętrza, w którym panuje chaos. Lepiej zdecydować się na kilka wyróżniających detali, np. stojącą lampę lub obraz. Mniej znaczy więcej- tą zasadą trzeba się kierować.

Oryginalne akcenty- inne meble do domowego biura

Domowe miejsce pracy to oczywiście nie tylko fotel i biurko, ale też inne wyposażenie. Trzeba gdzieś trzymać dokumentację, dlatego w gabinecie nie może zabraknąć przestrzeni na regały z segregatorami, półki, szafki i szuflady. To też dobra okazja na stworzenie domowej biblioteczki, gdy w salonie nie mamy na to odpowiednich warunków. Czy w naszym prywatnym biurze będziemy przyjmowali też klientów? Jeżeli tak, to musimy zorganizować mały kącik do siedzenia ze stolikiem, aby wygodnie omawiać projekty. Postarajmy się, aby to miejsce było komfortowe, ale też przyciągało wzrok oryginalną formą. Budowa spójnego wizerunku polega również na dbaniu o detale w naszym biurowym pokoju.

Fotel FAN 10V

Fotel FAN 10V

Fotel Nu 20V3

Fotel Nu 20V3

Stoliki LOFT - Wuteh

Stoliki LOFT – Wuteh

SAM Stoliki Profim

SAM Stoliki Profim

Użyteczne akcesoria

Ostatnim ważnym punktem w urządzaniu przyjaznego i praktycznego gabinetu są gadżety, dzięki którym ułatwimy sobie pracę. Jest to fajne urozmaicenie. Tutaj również należy zachować minimalizm, żeby uniknąć zagracenia przestrzeni i wybrać tylko kilka przedmiotów. Dobrym pomysłem jest tablica magnetyczna, na której zapiszemy pomysły i koncepcje. Może być też doskonałym miejscem na zbieranie inspiracji do późniejszego wykorzystania. Po wielogodzinnym siedzeniu przy biurku fajnie jest się trochę rozciągnąć. Taśma fitness przyda się nie tylko na siłowni.

Przeczytaj też: Aranżacja biura w domu – tworzymy funkcjonalny home office

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.