Organizujemy konferencje! Jak urządzić salę konferencyjną w biurze?

Konferencja, szkolenie wewnętrzne lub zebranie – czasami pojawia się konieczność, by przestrzeń biurowa zmieniła się w miejsce spotkań biznesowych. Wielu właścicieli firm bierze ten fakt pod uwagę i specjalnie na takie okazje przygotowuje salę konferencyjną. Jak ją urządzić i co powinno się w niej znaleźć? O czym należy pamiętać, wybierając meble do takiego pomieszczenia? Jak wybrać elegancką, a jednocześnie ponadczasową aranżację przestrzeni? Mamy dla Was kilka wskazówek!

Wnętrza biurowe to przede wszystkim ergonomia, elegancja i optymalne wykorzystanie przestrzeni. Bez względu na metraż, musi ono robić jak najlepsze wrażenie – dobrze zaprojektowana aranżacja wpływa na jakość pracy, ale i podnosi prestiż. W przyjaznym, wygodnym biurze dobrze się pracuje i efektywnie spędza czas – warto więc postawić na klasyczne, ale pomysłowe rozwiązania. By dobrze wykorzystać biurową przestrzeń, niekonieczne są drogie dodatki ani umeblowanie; znacznie ważniejsze jest to, by meble odpowiadały na potrzeby ich użytkowników. Takie same założenia powinny kierować nami podczas urządzania sali konferencyjnej. Jak ją urządzić modnie i z pomysłem?

Jak urządzić salę konferencyjną

W kwestii aranżacji jakiejkolwiek przestrzeni biurowej obowiązuje jedna zasada: funkcjonalność! Wszystko zależy od metrażu lokalu, ale nawet na najmniejszej powierzchni można urządzić małą, ale pomysłową salę konferencyjną. Jeżeli nie mamy pomysłu na projekt lub nie jesteśmy pewni, jak wybrane rozwiązania sprawdzą się w naszej firmie, warto skorzystać z pomocy architekta wnętrz – doradzi on optymalne wykorzystanie przestrzeni i wybierze umeblowanie oraz dodatki. Jeśli jednak nie mamy na to czasu lub środków, warto sięgnąć po inspiracje z Internetu. W sieci można znaleźć całe mnóstwo prostych, ale pomysłowych aranżacji; w dodatku od razu można sprawdzić, czy dane wyposażenie będzie pasowało do naszego biura.

Urządzając salę konferencyjną, należy przede wszystkim pomyśleć o wielu funkcjach, które będzie spełniać. To jedno z najważniejszych pomieszczeń w firmie; miejsce spotkań biznesowych, zebrań, seminariów, szkoleń, warsztatów, konferencji. W takiej przestrzeni często zapadają bardzo ważne decyzje czy intensywnie pracuje się umysłowo. Bardzo ważne jest więc zapewnienie jak największego komfortu do pracy i nauki – wygodne krzesła i stoły do sal konferencyjnych to podstawa!

Meble do sali konferencyjnej

Jak urządzić salę konferencyjną? Przede wszystkim należy postawić na nowoczesność, minimalizm i pomysłowość – dobrze sprawdzą się ergonomiczne kształty i funkcjonalne meble. Firmowe wnętrze „na czasie” to takie, które wyróżnia się przemyślaną formą, jasną kolorystyką i wysoką jakością wykonania. W takim pomieszczeniu uczestnicy konferencji będą się czuli komfortowo, dzięki czemu łatwo i szybko przyswoją wiedzę.

Od czego zacząć aranżację sali konferencyjnej? Punktem wyjścia jest stół – to na nim podpisywane są najważniejsze dla firmy dokumenty czy sporządza notatki ze szkoleń. W zależności od wielkości pomieszczenia, można wybrać stoły mobilne, składane, wolnostojące i modułowe. Dobrze dobrany stół stwarza liczne możliwości aranżacyjne – bogate wzornictwo umożliwia zarówno klasyczne, jak i nowoczesne urządzenie sali konferencyjnej.

Jak wyposażyć salę konferencyjną?

Jeśli dysponujemy dużą salą, możemy pozwolić sobie na geometryczne ustawienie stołów. W przypadku szkoleń lub warsztatów dobrze sprawdzi się to w kształcie litery U – umożliwi ono dobrą wymianę informacji oraz ewentualną pracę w grupach. Do takiego ustawienia będą doskonale pasowały meble z linii EVRO – proste, funkcjonalne i bardzo wygodne! Konferencje z dużą ilością zaproszonych gości to nie problem – wybierając meble z linii TORO, z pewnością wszyscy będą mieli dużo przestrzeni dla siebie.

Stoly konferencyjne Evro

Stoly konferencyjne Evro

Stoly konferencyjne TORO

Stoly konferencyjne TORO

Stół w sali konferencyjnej można także ustawić w kształcie kwadratu – negocjacje biznesowe i zebrania będą miały przyjemniejszy charakter. Możliwe jest także ustawienie jednego, długiego stołu z krzesłami po obu stronach. Tu z kolei sprawdzą się meble z linii IDEA: mają tradycyjne, proste kształty i są bardzo funkcjonalne. Linia DUO umożliwia zaś dodatkowe wyposażenie w nowoczesne media porty, dzięki którym podłącze komputera lub projektora jest bardzo wygodne.

Stoly konferencyjne IDEA

Stoly konferencyjne IDEA

stoly konferencyjne Duo

stoly konferencyjne Duo

Sala konferencyjna w małym pomieszczeniu? To możliwe – spotkania w nim organizowane będą odbywały się w bardziej kameralnym gronie, ale mimo wszystko można nadać im biznesowego charakteru. W takich przestrzeniach z pewnością sprawdzą się stoły z linii POLO: optymalna długość i grubość blatów sprawia, że wnętrze zyskuje lekkości.

Stoly konferencyjne POLO

Stoly konferencyjne POLO

Należy także pamiętać o odpowiedniej aranżacji przestrzeni biurowej: do każdego stołu można dobrać pasujące krzesła konferencyjne, szafki i regały, które będą dopełniały resztę wystroju wnętrza. Stylowa i funkcjonalna sala konferencyjna jest możliwa w każdym biurze!

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.