Niewidoczne kable, czyli kilka słów o estetyce

mediaport H1 otwarty

O estetyce biura świadczy jego ogólny wygląd – meble, kolory ścian, rośliny i panujący w nim porządek. Porządek nie tylko wpływa na odbiór wystroju pomieszczeń przez odwiedzających nasze biuro klientów i partnerów, ale także na efektywność pracy. Nie od dziś wiadomo, że człowiek pracuje efektywniej gdy jego uwagi nie rozpraszają zalegające niedbale i chaotycznie na podłogach lub pod biurkami kilometry kabli.

Jeszcze kilka lat temu aby zrobić porządek ze stertami kabli i wszystkie je ukryć, trzeba było się wykazać dużą pomysłowością. Na szczęście dzisiaj, decydując się na zakup odpowiednich mebli, można sprawić, że problem ten praktycznie nie będzie istnieć.

Każdy ze sprzętów biurowych, o ile nie funkcjonuje w technologii wireless (bezprzewodowej), korzysta z kabli. Trudno jest więc zapomnieć o przewodach, planując aranżację wnętrz biurowych.

komo_prowadzenie kabli

Podłączone do jednostki centralnej kable (klawiatura, monitor, drukarka) sprytnie zamaskuje pionowy kanał kablowy, który nie tylko wygląda jak stały element biurka, ale też nadaje mu oryginalny wygląd. Dzięki temu kable nie będą plątały się pod nogami i nieestetycznie zalegały pod biurkiem. Innym rozwiązaniem tego problemu są podwieszane kanały kablowe i belki konstrukcyjne.

Zamontowanie takiego kanału, polega jedynie na przymocowaniu go od spodu blatu biurka i przeciągnięciu lub ułożeniu w nim kabli. Kolejnym sposobem, aby kable nie leżały, lub nie wisiały swobodnie pod biurkiem są regulowane skokowo, od środka nogi, maskownice przewodów. Rozwiązanie to sprawi, że wszelkie połączenia urządzeń znajdujących się na biurku staną się praktycznie niewidoczne.

prowadzenie kabli – mediaport

Kolejnym problemem są często kable ciągnące się z jednego miejsca przez całą szerokość biurka. np. myszka komputerowa, czy laptop. Rozwiązaniem tego problemu jest montaż specjalnych przelotek kablowych, w różnych kształtach, które wyeliminują ten problem.

Innym rozwiązaniem tego problemu jest montaż mediaportów. Są one szczególnie przydatne podczas konferencji czy zebrań, w czasie których urządzenia takie jak notebooki, czy aparaty cyfrowe są wielokrotnie podłączanie do systemu przez uczestników. Aby te podłączenie ułatwić i nie rozciągać pomiędzy stołami sieci kabli, warto w biurku zainstalować mediaport. Są to urządzenia, które pozwalają na wygodny dostęp do gniazd zasilających na blacie stołu mebli biurowych. Mediaporty wraz z przewodami doprowadzającymi, zintegrowane są z powierzchnią blatu. Wyposażone w gniazda komputerowe VGA, audio, video, USB i inne, umożliwiają w wygodny sposób podłączenie każdego urządzenia do systemu. Kształt, wygląd, estetyka i wyposażenie mediaportów dostosowane jest do wymagań i potrzeb biura oraz jego ogólnego charakteru.

Proponowane rozwiązania sprawią, że kable w biurze prawie w ogóle nie będą widoczne, dzięki czemu będzie ono wyglądało estetycznie, zachęcając tym samym klientów do współpracy.

Oceń wpis!

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.